Wyszukaj w serwisie

Ppk

Pieniądze z ZUS, emerytura
16.02.2024 08:57 Ważny komunikat ws. PPK. Wcześniej zapowiadano duże zmiany

Według swoich przedwyborczych zapowiedzi, Koalicja Obywatelska wskazywała na konieczność reformy jednego z nowszych elementów systemu oszczędzania na emeryturę. 4 miesiące po wyborach, Ministerstwo Finansów opublikowało nowe informacje dotyczące tejże kwestii.

pieniądze
01.02.2024 10:00 Nawet 250 zł dopłaty dla pracowników. Trzeba spełnić jeden prosty warunek

Nowi uczestnicy Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) na pewno ucieszą się na wiadomość,  że już od 14 lutego zaczną być wypłacane tzw. wpłaty powitalne. Te wyniosą 250 zł, a żeby je otrzymać, trzeba spełnić waruneki. Te jednak są bardzo proste. Jeden z nich dotyczy płacy minimalnej.

pieniądze
05.01.2024 09:56 Potrójny zysk w nowej emeryturze jest możliwy? Niemal nikt o tym nie wie

Zaskakujące wieści dla seniorów. Okazuje się, że dzięki Pracowniczym Planom Kapitałowym możemy zyskać nawet trzy razy więcej. Tajemnica tkwi… w obniżeniu swojej pensji.

portfel-oszczednosci-kobieta
05.12.2023 09:46 Miliony Polaków oszczędzają w ten sposób. Pieniądze wypłaciło już 430 tys. osób

Pracownicze Plany Kapitałowe to system długoterminowego oszczędzania na emeryturę, tworzony wspólnie przez pracownika, pracodawcę i państwo.  W listopadzie w programie uczestniczyło już 3,37 miliona osób z blisko 315 tysięcy podmiotów. Teraz Interia Biznes informuje, że od początku funkcjonowania PPK pieniądze wypłaciło poprzez tzw. zwrot już 430 tys. osób. Dlaczego Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju, mówi, że ma to “słodko-gorzki smak”? 

Donald Tusk
29.11.2023 16:39 Donald Tusk szykuje ogromne zmiany w emeryturach. Chce zmienić projekt PiS

Donald Tusk i pozostali politycy Koalicji Obywatelskiej mają planować poważne zmiany w emeryturach. Obiektem ich zainteresowania stały się Pracownicze Plany Kapitałowe, które miały przynieść Polakom dodatkowe oszczędności. Z tegorocznych danych wynika, że w PKK uczestniczy obecnie 3,3 mln osób zatrudnionych. KO ma planować rewolucję m.in. w zakresie autozapisu.

pieniadze-portfel-gotowka
24.11.2023 18:10 240 zł dla ponad 3 mln Polaków. Trzeba spełnić jeden prosty warunek

Pracownicze Plany Kapitałowe są dobrowolnym, prywatnym systemem długoterminowego oszczędzania. Tworzą go pracownik, pracodawca oraz państwo. Osoby, które odkładają oszczędności właśnie za pośrednictwem PPK, mogą otrzymać tzw. dopłatę roczną w wys. 240 zł. Żeby dostać te pieniądze, trzeba spełnić jeden warunek.

pieniadze-gotowka-oszczednosci-kalendarz
10.11.2023 13:20 W ramach PPK oszczędzają miliony Polaków. Politycy wymyślili, co można zrobić z tymi pieniędzmi

Opinia publiczna z ogromnym zainteresowaniem przygląda się wydarzeniom mającym miejsce na naszej scenie politycznej: kto przejmie władzę i jakie zmiany zajdą w naszym kraju? Na jaw wyszło, że jeśli rząd stworzy dotychczasowa opozycja pod przewodnictwem Donalda Tuska, to modyfikacje mają objąć Pracownicze Plany Kapitałowe, czyli dobrowolny system długoterminowego oszczędzania wprowadzony lata temu przez Zjednoczoną Prawicę. Co dokładnie miałoby się zmienić?

pieniądze
05.08.2023 13:58 Warto sprawdzić konto. Już 400 tys. Polaków dostało 250 zł

Dla części oszczędzających wpłynęła już wpłata powitalna w wysokości 250 zł dla nowych uczestników Pracowniczych Planów Kapitałowych, informuje Business Insider. Można to łatwo sprawdzić na swoim rachunku PPK.

Pieniądze w ręku
24.06.2023 20:00 Będą dopłaty do emerytur. Trzeba jednak spełnić warunki

Jedyną możliwością uzyskania dopłaty od rządu w ramach oszczędzania na emeryturę są Pracownicze Plany Kapitałowe. Cały program nadal wzbudza sporo dyskusji wśród pracowników firm. Uczestnicy mają jednak otrzymać spory dodatek.

None
20.06.2023 17:47 Uczestnik PPK wypłacił pieniądze po latach uczestnictwa. Otrzymana suma powala

Kwestia Pracowniczych Planów Kapitałowych wciąż pozostaje kontrowersyjną sprawą wśród pracowników w kraju. Sporo z nich obawia się, że utracą zgromadzone przez lata pieniądze. Jak jednak pokazuje pewien przykład, niekoniecznie musi tak być.

Pieniądze w portfelu
28.05.2023 22:17 Będzie dopłata 240 zł do emerytury. Nie każdy ją jednak dostanie

Pracownicze Plany Kapitałowe cały czas wzbudzają sporo emocji i dyskusji. Jest to jednak jedyna metoda oszczędzania na emeryturę, do której dopłaca rząd - a uczestnicy programu za chwilę otrzymają spory dodatek.

Pieniądze na stole
27.04.2023 17:37 Są oficjalne dane z PPK. Setki tysięcy nowych uczestników, miliardowe zyski emerytalne

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys poinformował o danych dotyczących Pracowniczych Planów Kapitałowych. Są one zdecydowanie na plus projektu - liczba uczestników zwiększyła się o kilkaset tysięcy.

None
31.03.2023 10:07 Od kwietnia wypłaty tysięcy Polaków będą niższe. Ostatni dzwonek, by samemu zdecydować o PPK

Osoby, które chcą zrezygnować z uczestnictwa w Pracowniczych Planach Kapitałowych, muszą złożyć wniosek o rezygnacji z programu. W przeciwnym razie z ich wypłat zostanie potrącona składka na PPK. 

banknoty
30.03.2023 12:39 Pracownicze Plany Kapitałowe. Pracownicy muszą zapłacić podatek od wpłat pracodawcy

“Gazeta Wyborcza” zwraca uwagę, że zatrudniony zapłaci podatek dochodowy ze składek na PPK swoich i pracodawcy.

Artur Soboń
29.03.2023 08:58 Wpadka wiceministra finansów. Powiedział, że nie zapisał się do PPK

Wiceminister finansów Artur Soboń został zapytany, czy zapisał się do Pracowniczych Planów Kapitałowych. Odpowiedział, że nie, jednak kilka godzin później zdał sobie sprawę z popełnionej gafy.  

gotówka
16.03.2023 13:49 PPK może się opłacać. Mężczyzna w niecałe 4 lata uzbierał ponad 650 tys. zł

W ostatnim czasie kilka milionów Polaków musiało zdecydować, czy zechcą odkładać pieniądze na emeryturę w ramach PPK. W marcu około 8 mln pracowników zostało automatycznie zapisanych do programu. Jak się okazuje, niektórzy z nich w zamian za potrącanie niewielkiej części wynagrodzenia, mogą liczyć na spore oszczędności.

gotówka
09.03.2023 09:26 Polacy mogą zyskać dodatkowo nawet 900 zł. Skorzystało już 50 tys. osób

Pieniądze z Pracowniczych Planów Kapitałowych miały zapewnić dodatkowe środki na emeryturę. Pracownik może jednak w każdej chwili wypłacić zgromadzone kwoty. Polacy traktują PPK jak krótkoterminową lokatę bankową i wypłacają pieniądze wcześniej. 

Dziś wygasają ważne deklaracje. Jeśli nie złożysz nowego oświadczenia, w kwietniu przyjdzie niższa pensja
28.02.2023 12:07 Dziś wygasają deklaracje o rezygnacji z PPK. Jeśli nie złożysz nowego oświadczenia, w kwietniu przyjdzie niższa pensja

28 lutego wygasa ważność deklaracji o rezygnacji z dokonywania wpłat do Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Nowe oświadczenia można składać od jutra. Jeśli pracownik nic z tym nie zrobi, zostanie z automatu zapisany do rządowego programu oszczędzania, wskutek czego od kwietnia jego pensja zmniejszy się o 2 proc.

banknoty w portfelu
27.02.2023 08:48 Nie złożysz pisma i dostaniesz mniej pieniędzy. To już ostatni moment na rezygnację

Nieubłaganie zbliża się ważny termin dla milionów pracowników. Osoby, które nie złożą pisma o rezygnacji, z automatu zostaną zapisane do państwowego programu. Zdaniem rządzących to sposób na długoterminowe oszczędzanie. 

Pieniądze na kalendarzu
26.02.2023 08:30 W marcu pensje pójdą w dół. Pieniędzy jednak w ogóle nie stracisz

Na początku marca, zgodnie z zapisami ustawy, nastąpi automatyczny zapis wszystkich Polaków do Pracowniczych Planów Kapitałowych. Wiele osób sądzi, że warto się z programu wypisać ze względu na spadek pensji na rękę, jednak jest to mocno odradzane.

podpis-podpisywanie dokumentu-dokumenty-dokument-iberion
23.02.2023 09:54 Autozapis do rządowego programu obejmie 8 milionów Polaków. Jeśli nic nie zrobisz, w kwietniu przyjdzie niższa pensja

Do 28 lutego są ważne deklaracje dotyczące rezygnacji z Pracowniczych Planów Kapitałowych. Od 1 marca wkracza ponowny autozapis. 

pieniądze
15.02.2023 09:47 Od 1 marca każdy zatrudniony stanie się członkiem PPK. Aby otrzymać pieniądze od państwa, nie musisz nic robić

Od 1 marca wszyscy pracownicy oraz zleceniobiorcy zostaną automatycznie wpisani do PPK (Pracowniczych Planów Kapitałowych). Wskutek tego ich pensje będą niższe o 2 proc., gdyż właśnie tyle jest ściągane z wynagrodzenia pracownika na poczet PPK. Do tej formy oszczędzania na emeryturę dokładają się również państwo i pracodawca.

pieniądze
08.02.2023 16:33 Wypisujesz się z PPK, a pracodawca zatrzyma twoje pieniądze. Wszystko zgodnie z przepisami

Opcja wypisania się z PPK przed lub po automatycznym zapisie nie oznacza, że pensja pracownika wzrośnie. Przeciwnie - wpłaty pracodawcy w ramach PPK można uznać jako podwyżkę. Oznacza to, że pracodawca zatrzymuje te pieniądze, jeżeli podwładny nie korzysta z PPK.W marcu zostanie przeprowadzony ponowny autozapis pracowników do programu PPK. Jest on przewidziany co cztery lata - tyle bowiem ważne są deklaracje.

pieniądze-banknoty-biznesinfo-iberion
01.02.2023 17:45 Problemy z dopłatami w ramach PPK. Przyczyną płaca minimalna

Podwyżki płacy minimalnej spowodowały problemy z wyliczeniem kwot wpłat uprawniających do dopłat rocznych w ramach PPK. Działania w tym zakresie podejmowały już Komisja Nadzoru Finansowego oraz trzy ministerstwa.W ramach PPK dopłatę roczną mogą otrzymać osoby, których wpłaty będą wynosiły co najmniej 3,5 proc. 6-krotności płacy minimalnej. Wpłaty obejmują zarówno te podstawowe, jak i dodatkowe, finansowane przez pracownika i pracodawcę.

pieniądze-monety-portfel-biznesinfo
16.01.2023 10:55 W marcu ruszą autozapisy do PPK. Pensja wielu Polaków zmniejszy się o kilka procent

Z początkiem marca pracownicy i zleceniobiorcy zostaną automatycznie zapisani do Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). W efekcie ich pensja zmniejszy się o 2 proc., gdyż właśnie tyle jest co miesiąc potrącane z wypłaty pracownika na poczet składki do PPK. Oprócz tego do oszczędności dokłada się też państwo i pracodawca. Jeśli nie chcesz zostać wpisany do programu, musisz złożyć stosowną deklarację.

Im wyższa emerytura tym większy zwrot podatku.
07.01.2023 17:24 Nadciągają wnioski ws. PPK. Nie można przegapić tego terminu

W marcu wszystkich pracowników czeka napisanie jednej deklaracji potrzebnej w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych. Jeżeli ktoś zapomni, od kwietnia jego pensja będzie mniejsza.Pracownicze Plany Kapitałowe są dobrowolnym programem przygotowanym przez rząd. Mimo to, zapisy do niego są automatyczne. Ma to na celu zachęcenie większej liczby osób do partycypacji.Jak informuje portal money.pl, w ramach PPK można odkładać pieniądze na emeryturę. Z tego tytułu pensja jest pomniejszana o 2 proc.

skrzynka na listy-list-otwieranie skrzynki-iberion
22.03.2022 09:28 PPK pod kontrolą. PFR będzie rozsyłał wezwania

Od 18 listopada do końca roku Polski Fundusz Rozwoju będzie wysyłać wezwania do firm, które nie zawarły umów o zarządzanie PPK. Nawet 650 tys. podmiotów otrzyma taką korespondencję. Jak podano w komunikacie, Polski Fundusz Rozwoju ma wynikający z przepisów obowiązek sprawdzenia, czy wszystkie podmioty zobowiązane do utworzenia PPK dopełniły tego obowiązku. Od 18 listopada PFR rozpocznie wysyłkę wezwań do prawie 650 tys. podmiotów, których nie ma w ewidencji PPK prowadzonej przez Fundusz, z prośbą o wyjaśnienie sytuacji. Wezwanie zostanie udostępnione w profilu informacyjnym ZUS (PUE) danego pracodawcy. Bedzie zawierać link przekierowujący bezpośrednio na stronę PFR, na której znajduje się specjalny formularz. Wypełniając go, pracodawca poinformuje PFR o zawarciu umowy o zarządzanie PPK albo o przyczynie niezawarcia umowy.Do formularza będzie można zalogować się za pomocą podanych w treści dokumentu NIP i TOKENU. PFR zapewnia, że wypełnienie formularza nie zajmie więcej niż kilka minut. Jeśli firma nie posiada PUE, wezwanie otrzyma pocztą. Po otrzymaniu wezwania firma powinna sprawdzić, czy ma obowiązek zawarcia umowy o zarządzanie PPK.

Biznes Info
22.03.2022 09:24 PPK z mniejszym zainteresowaniem niż oczekiwał rząd. Mogą ruszyć kontrolę

PPK miało być hitem polskiego rządu, a okazuje się porażką. Do Pracowniczych Planów Kapitałowych nie dołączyło 680 tys. mikroprzedsiębiorstw. Rząd oczekuje wyjaśnień.Z tego artykułu dowiesz się:Ile przedsiębiorstw zrezygnowało z PPKSkąd takie decyzje PPK bez tłumów PPK bez tłumów

  • 1
  • 2