Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Wielu rodziców czekało na ten podpis. Prezydent podpisał ważną ustawę, miliony osób dostaną w przyszłym roku więcej pieniędzy
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 07.08.2023 15:17

Wielu rodziców czekało na ten podpis. Prezydent podpisał ważną ustawę, miliony osób dostaną w przyszłym roku więcej pieniędzy

Andrzej Duda
East News

To już oficjalne. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia z dnia 7 lipca 2023 roku o zmianie ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Od przyszłego roku rodzice zamiast 500 plus dostaną 800 zł. 

Ustawa o 800 plus podpisana

Uroczyste podpisanie przez przez prezydenta nowelizacji ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci odbyło się w poniedziałek o godz. 15 w Tarczynie. W uroczystości wzięli udział także premier Mateusz Morawiecki oraz minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. 

Prezydent przypomniał, że od 2016 roku państwo polskie przeznaczyło na program 500 plus 230 mld. Przyznał, że są to wydatki, jednak traktuje je on jako inwestycję. “Trudno wyobrazić sobie lepszą inwestycję niż inwestycję w człowieka” - powiedział prezydent. 

Jest potwierdzenie minister Maląg. 800 plus w Sejmie przed wyborami

800 plus - wypłata wyższego świadczenia nastąpi z automatu

Zgodnie z regulacjami wypłatę pierwszego wyższego świadczenia wychowawczego przewidziano do 29 lutego wraz z wyrównaniem od 1 stycznia 2024 roku. 

Prezydent Andrzej Duda zapewnił, że zmiana wysokości świadczenia nastąpi bez konieczności składania dodatkowego wniosku. Poza kwotą wszystkie warunki programu pozostaną bez zmian. 

Program 500 plus

Program Rodzina 500 plus funkcjonuje od kwietnia 2016 roku. Świadczenie przysługuje od narodzin dziecka aż do ukończenia przez nie 18 lat. W programie nie ma kryterium dochodowego.

 

Tagi: 500 plus