Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Jest potwierdzenie minister Maląg. 800 plus w Sejmie przed wyborami
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 26.07.2023 21:34

Jest potwierdzenie minister Maląg. 800 plus w Sejmie przed wyborami

Pieniądze w portfelu
BiznesINFO

Oczekiwane od dawna konkretne działania w kierunku podwyższenia 500 plus do wysokości 800 zł w końcu się rozpoczynają. Minister Marlena Maląg oficjalnie zapowiedziała, kiedy ruszą prace w tym kierunku.

Jest termin prac nad 800 plus

Od zapowiedzi podwyższenia świadczenia 500 plus do wysokości 800 zł minęło już kilka miesięcy. Od tego czasu pojawiały się nie tylko pytania o to, kiedy rozpoczną się prace - przykładowo, opozycja proponowała zajęcie się odpowiednią ustawą jeszcze w czerwcu.

Teraz jednak, jak podaje Super Biznes, padły w końcu konkretne informacje ze strony rządzących. Na briefingu prasowym w Zamościu minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zapowiedziała, kiedy ustawa podwyższająca świadczenie trafi do Sejmu.

Minister Maląg ujawniła datę

Według słów minister Maląg cytowanych przez Super Biznes, projektem ustawy obecnie zajmuje się Senat. Do Sejmu ma on trafić w piątek wraz z senackimi poprawkami.

Maląg zapowiedziała również, iż Sejm ma przyjąć ustawę tego samego dnia - czyli 28 lipca. Następnie ma ona trafić na biurko prezydenta Andrzeja Dudy do podpisania.

Jeszcze w tej kadencji

Ze słów minister rodziny i polityki społecznej które podał Super Biznes można również wywnioskować, kiedy cały proces legislacyjny się zakończy. Ma to nastąpić jeszcze przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi.

Sama ustawa ma wejść w życie wraz z początkiem przyszłego roku. Minister Maląg zaznaczyła jednocześnie, że rząd Prawa i Sprawiedliwości politykę prorodzinną “ma w sercu od samego początku”.

Tagi: 500 plus