Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Turystyka > Wakacje jak nieprzyjemna niespodzianka. W łatwy sposób stracisz odszkodowanie
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 02.07.2021 02:00

Wakacje jak nieprzyjemna niespodzianka. W łatwy sposób stracisz odszkodowanie

Biznes Info
Biznes Info

Zadośćuczynienie za nieudane wakacje to jedna z mroczniejszych stron spędzania urlopu poza granicami kraju. O odszkodowanie lub zadośćuczynienie można się starać, ale należy pamiętać o ważnych rzeczach, aby pieniądze nie przeszły nam koło nosa.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym jest zadośćuczynienie

  • Czy można uzyskać je za nieudane wakacje

  • Jakie aspekty mogą być kluczowe

Zadośćuczynienie za nieudane wakacje

Zadośćuczynienie i odszkodowanie to dwie różne rzeczy, których można domagać się od biura podróży za nieudane wakacje. Gdy odszkodowanie służy do naprawienia szkody majątkowej, zadośćuczynienie to rekompensata za doznaną krzywdę wyrządzoną w trakcie nieudanych wakacji.

Określenie kwoty odszkodowania lub zadośćuczynienia nie jest łatwym zadaniem. Prawnicy podkreślają, że z pomocą może przyjść Karta Frankfurcka, a także linia orzecznicza sądów.

Wysokość zadośćuczynienia może wahać się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Wszystko uzależnione jest od różnic wynikających z oferty, a stanu faktycznego. Jak zatem udowodnić uchybienia i otrzymać pieniądze?

Zadośćuczynienie możliwe pod kilkoma warunkami

Dziennik "Rzeczpospolita" tłumaczy, że wszelkie uwagi do wycieczki należy zgłosić już w trakcie jej trwania. Może to być m.in. zła odległość od plaży, wspólna łazienka, brak klimatyzatora itp.

W sprawie o zadośćuczynienie, jak w każdej innej, ważne są dowody. Mogą to być paragony dokumentujące poniesione koszty mające być po stronie organizatora wycieczki, ale także zeznania innych wczasowiczów i zdjęcia pokoju oraz innych pomieszczeń w hotelu.

W kwestii wybierania biur podróży warto jest korzystać z tych znanych i pewnych marek na rynku. Należy również uważać, bowiem niektóre oferty mogą stanowić czyste oszustwo.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]