Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > W Sejmie szukają ludzi do pracy. Długa lista wymagań
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 28.02.2024 12:27

W Sejmie szukają ludzi do pracy. Długa lista wymagań

Sejm
Jan BIELECKI/East News

Kancelaria Sejmu opublikowała ogłoszenia o pracę. Co ciekawe w ofercie nie ujawnia, na jakie zarobki mogą liczyć wszyscy, którzy zdecydują się aplikować. Wielu zaskoczyć może przede wszystkim długa lista wymagań, jakich oczekują od potencjalnego kandydata przedstawiciele Sejmu. O jakim stanowisku mowa?

Kancelaria Sejmu poszukuje ludzi do pracy

Kancelaria Sejmu ogłosiła w internecie, że poszukuje rąk do pracy. W ogłoszeniu próżno szukać jednak proponowanych zarobków. Jest z kolei informacja o zapewnieniu umowy o pracę i szereg wymagań od kandydata. Lista obowiązków także robi wrażenie. Bez wątpienia nie wszyscy spełniają wymogi na to stanowisko i będą musieli obejść się smakiem. Sejm przedstawił szczegóły oferty.

ZUS wydał ważny komunikat do seniorów. Chodzi o podwyżki emerytur

Praca w Sejmie. Szukają na to stanowisko

Na stronie internetowej Kancelarii Sejmu pojawiło się ogłoszenie o naborze na stanowisko muzealnika w sejmowej bibliotece. Do jego obowiązków należeć będzie przede wszystkim inwentaryzacja zbiorów muzealnych, prowadzenie kwerend, a także udział w aukcjach antykwarycznych.

ZOBACZ: Dodatkowe 5 dni urlopu do wykorzystania. Polacy będą zachwyceni

Wszyscy, którzy z wypiekami na twarzach czytają ogłoszenie z nadzieją na ujawnienie zarobków, o jakich mowa niestety muszą się rozczarować. Kancelaria Sejmu nie wspomniała o tym słowem. Zarobki potencjalnego muzealnika owiane są tajemnicą.

Praca w Sejmie. Szereg wymagań od kandydatów

Kandydatów zaskoczyć i zasmucić może wyjątkowo długa lista wymagań. Wśród "koniecznych" znajdują się m.in. co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe oraz praktyka we współpracy z muzeami, galeriami sztuki oraz biurami konserwatora zabytków. Do tego odbyte szkolenia, studia podyplomowe, mile widziana znajomość języka francuskiego, niemieckiego lub łacińskiego co najmniej na poziomie A2, a także znajomość programu Adobe Photoshop.

ZOBACZ: Kontrolerzy odwiedzą Polaków. Mija termin opłacenia abonamentu RTV

Wspomniano także o odporności na stres, co na sejmowych korytarzach wydawać się może kluczowe, spotykając na co dzień najważniejszych ministrów czy premiera kraju. Wszyscy chętni o ubieganie się na to stanowisko mają czas na złożenie CV do 8 marca.