VAT pozostaje
PxHere/CC0
Autor Kasper Starużyk - 29 Lipca 2020

Nie będzie obniżenia podatku VAT. Rząd wycofuje się ze swoich zapowiedzi

VAT nie będzie obniżony. Rząd wycofuje się z zapowiedzi obniżenia podatków od 1 stycznia 2022 roku. Jak tłumaczy minister finansów - gospodarka tego nie wytrzyma. Wyliczenie ekspertów nie pozostawiają złudzeń.

VAT bez zmian. Nie będzie obniżenia poziomu podatku. Podwyższone stawki 8 i 23 proc. mogą pozostać z nami jeszcze długo. Rząd wycofuje się z pomysłu powrotu do starych kwot. Jak wskazują eksperci z ING Banku Śląskiego, pandemia koronawirusa spowodowała spadek wpływów z podatku dochodowego na poziomie 34 mld złotych względem planów, z czego wpływy z VAT spadły aż o 10 mld złotych.

VAT pozostaje na wyższym poziomie

PKO BP wprowadza nową funkcję przy robieniu przelewów. Możesz się porządnie zdziwićPKO BP wprowadza nową funkcję przy robieniu przelewów. Możesz się porządnie zdziwićCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Polskę obiegły tragiczne informacje. Nie żyje Ewa Tyburczyk
2. Lidl na półki rzuci absolutny hit sezonu. Znamy już ceny
3. Brat Jacka Kurskiego nie chce go znać? Wielki konflikt, o którym się nie mówi: "Odreagowujesz kłamliwym atakiem na rodzinę"

VAT pozostaje na wyższym poziomie, który został wprowadzony w Polsce w 2011 roku. Jednak, jak prognozują eksperci może czekać nas wprowadzenie całkiem nowych podatków. Nasza gospodarka potrzebuje zastrzyku pieniędzy. Tarcze antykryzysowe oraz bogate pakiety socjalne, takie jak trzynaste emerytury, pochłonęły ogromne pieniądze. Teraz trzeba znaleźć źródła finansowania tej polityki. Portal Business Insider przeprowadził wywiad z Tadeuszem Kościńskiskim, ministerm Finansów: - Nie możemy sobie teraz pozwolić na powrót do niższych stawek podatku VAT, bo gospodarka tego nie udźwignie - powiedział szef resortu ekspertom z BI. Na razie nie wiadomo jak długo zostaną utrzymane podwyższone stawki VAT.

Przygotuj się, za zwykły list słono zapłacisz. Najnowsze informacje nie napawają optymizmemPrzygotuj się, za zwykły list słono zapłacisz. Najnowsze informacje nie napawają optymizmemCzytaj dalej

Karol Pogorzelski, ekonomista z ING Banku Śląskiego wskazuje, że czeka nas podwyżka podatków. Tarcze antykryzysowe oraz zmniejszone wpływy silnie osłabiły polski budżet. Jak wskazuje ekspert deficyt finansów publicznych sięgnie w tym roku nawet 10 proc. PKB, a w 2021 r. powinien osiągnąć stan 5 proc. Specjalista od ekonomii twierdzi, że rząd ma związane ręce jeżeli chodzi o pożyczanie pieniędzy. - Możliwości pożyczkowe budżetu państwa, nawet przy wsparciu z NBP nie są nieograniczone - wskazuje w rozmowie z Business Insiderem.

Skupowanie obligacji odbije się niekorzystnie na złotówce oraz inflacji, która już teraz jest galopująca, a ceny rosną jak szalone. Jak wskazują eksperci o obniżce VAT trzeba zapomnieć. Co więcej, z Unią Europejską został już przedyskutowany projekt podwyżki daniny państwowej od opakowań plastikowych. Dodatkowo nie milkną rozmowy na temat podatku cukrowego, zniesienia limitu 30-krotności składek ZUS czy podwyższenia podatku solidarnościowego dla najlepiej zarabiających.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Nie żyje Kinga Domańska
  2. Tuż przed śmiercią Kotulanka wykonała telefon. Prawda na temat treści rozmowy zasmuca, wiadomo co powiedziała
  3. IMGW wydał pilne ostrzeżenie. Na południu Polski będzie niebezpiecznie
  4. Polacy zaczęli niemal masowo kupować dwa produkty. Hurtownie nie nadążają
  5. Trwają poszukiwania wyjątkowego Polaka. Czeka na niego ponad milion zł, niesamowita wiadomość
  6. Przyjmiesz spadek, a bank weźmie się nawet za twoją pensję. Możesz wpaść w spore tarapaty
  7. Dziś po wejściu do Biedronki możesz zaniemówić. Wystarczy mieć przy sobie jedną monetę

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

1200 zł dla prawie 60 tys. Polek. Niewiele osób wie, że po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni1200 zł dla prawie 60 tys. Polek. Niewiele osób wie, że po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźniCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News