20.04.2011 Warszawa Urzad Skarbowy Warszawa - Mokotow fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Stanisław Węgrowski - 30 Stycznia 2020

Od lutego będą kontrolować twoje rozmowy w urzędzie. Celem "eliminacja przypadków niewłaściwych"

Urząd skarbowy będzie kontrolowany przez Ministerstwo Finansów. Ocenie zostaną poddani urzędnicy, a kontrole mają weryfikować ich profesjonalizm i stosunek do podatników. Będzie to możliwe dzięki specjalnemu systemowi, który zostanie uruchomiony od lutego - informuje PAP.

Urząd skarbowy pod lupą resortu finansów

Kontrola będzie obejmować urzędników, którzy odpowiadają za obsługę podatników w urzędach skarbowych. Ale sprawdzeni zostaną także ci kontrolujący. Dlaczego Ministerstwo Finansów chce sprawdzać urzędy skarbowe?

O tym, jaki jest cel kontroli powiedział Tomasz Słaboszowski, wiceminister finansów i zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Jego zdaniem ocena satysfakcji z usług realizowanych przez KAS jest kluczowa dla eliminowania “przypadków niewłaściwych”.

Rekompensata za prąd prezentem dla Polaków czy Rekompensata za prąd prezentem dla Polaków czy "zafałszowywaniem cen"? Dopłaty ryzykowne dla PolakówCzytaj dalej

Urząd skarbowy sprawdzany już od lutego

Słaboszewski nie wytłumaczył jednak, na czym ma polegać ta “niewłaściwość”. Wiceszef resortu finansów powiedział tylko, że jeśli ministerstwo nie będzie miało wiedzy na temat tych przypadków, to komunikacja podatników z urzędem skarbowym będzie trudniejsza.

- Przewidujemy, że wdrożenie nastąpi na początku lutego. Mamy kilka ścieżek: zarówno tradycyjne, papierowe, ale będą też internetowe - powiedział Słaboszowski cytowany przez BIP.

Sprawdzą, czy się starają

Wiceminister finansów zapowiedział, że zostanie stworzony “stały kanał informacyjny”, dzięki któremu resort będzie próbował sprawdzać w szczególności profesjonalizm działania pracowników urzędu skarbowego w trakcie kontroli.

17 tys. aut w Polsce z rażącymi wadami. Twój samochód też może odwiedzić serwis17 tys. aut w Polsce z rażącymi wadami. Twój samochód też może odwiedzić serwisCzytaj dalej

- Nie będziemy wchodzili w ocenę merytoryczną, bo ta należy do organów pierwszej i drugiej instancji. Nie chcemy instancyjności naruszać, natomiast będziemy badać, czy postawa naszych pracowników i funkcjonariuszy, którzy działają podczas kontroli jest profesjonalna, godna i uwzględnia szacunek dla klienta zewnętrznego - zaznaczył Tomasz Słaboszowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Albert Wójcik - przedsiębiorca i twórca inicjatywy STOP Sadystom
  2. Biznes Info - portal biznesowy grupy mediowej Iberion
  3. Iberion - grupa mediowa przyszłości
  4. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion
  5. Biznes Info - portal o finansach małych i dużych
  6. Antyfake - fact-checking doceniony przez użytkowników
Uzdrowiska od dawna wybierane przez Polaków. Idealne miejsca na pobyt w sanatoriumUzdrowiska od dawna wybierane przez Polaków. Idealne miejsca na pobyt w sanatoriumCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News