Urzędy Skarbowe przestaną istnieć?
wikimedia
Autor Kasper Starużyk - 11 Stycznia 2020

To może być koniec Urzędów Skarbowych. Jest plan resortu finansów

Mało kto lubi wizyty w Urzędzie Skarbowym. Ministerstwo Finansów pochwaliło się pomysłem zlikwidowania stacjonarnych urzędów. Wszystkie formalności miałyby przejść do internetu.

SPROSTOWANIE DO ARTYKUŁU POD TYM LINKIEM

Ministerstwo Finansów zamierza wyjść na przeciw Polakom i umożliwić załatwienie wszystkich spraw skarbowych za pomocą internetu. Jak mówią przedstawiciele ministerstwa, których cytuje "super express", rząd planuje ułatwić korzystanie z Urzędów Skarbowych 27 milionom Polaków.

Urząd Skarbowy reliktem przeszłości?

Wiceminister finansów Tomasz Słaboszowski w rozmowie z "super expressem" zapowiedział, że jego resort planuje umożliwić załatwienie jak największej ilości spraw za pomocą internetu. W grę wchodzi także zrezygnowanie z przypisania konkretnego Urzędu Skarbowego obywatelowi. Jeżeli placówki nadal będą istniały, to każdy Polak będzie mógł z nich korzystać niezależnie od tego, do którego urzędu się wybierze.

Jak zapowiada MF, rząd planuje uwolnić olbrzymie zasoby kadrowe jakie znajdują się w Urzędach Skarobowych. W dalekich planach Ministerstwa Finansów jest zredukowanie liczby skarbówek do jednej na województwo, ale na takie rozwiązanie potrzeba jeszcze sporo czasu.

e-US ma być powołany jeszcze w tym roku

Z zapowiedzi wiceministra wynika, że jeszcze w tym roku zostanie otwarty e-urząd, do którego zostaną przeniesione dane podatników. Specjalna internetowa "placówka" ma zawierać e-konto podatnika płacącego PIT, CIT, VAT a także e-konta dla osób fizycznych, komorników i notariuszy.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News