Urzędy Skarbowe przestaną istnieć?
wikimedia
Autor Kasper Starużyk - 11 Stycznia 2020

To może być koniec Urzędów Skarbowych. Jest plan resortu finansów

Mało kto lubi wizyty w Urzędzie Skarbowym. Ministerstwo Finansów pochwaliło się pomysłem zlikwidowania stacjonarnych urzędów. Wszystkie formalności miałyby przejść do internetu.

SPROSTOWANIE DO ARTYKUŁU POD TYM LINKIEM

Ministerstwo Finansów zamierza wyjść na przeciw Polakom i umożliwić załatwienie wszystkich spraw skarbowych za pomocą internetu. Jak mówią przedstawiciele ministerstwa, których cytuje "super express", rząd planuje ułatwić korzystanie z Urzędów Skarbowych 27 milionom Polaków.

Urząd Skarbowy reliktem przeszłości?

Wiceminister finansów Tomasz Słaboszowski w rozmowie z "super expressem" zapowiedział, że jego resort planuje umożliwić załatwienie jak największej ilości spraw za pomocą internetu. W grę wchodzi także zrezygnowanie z przypisania konkretnego Urzędu Skarbowego obywatelowi. Jeżeli placówki nadal będą istniały, to każdy Polak będzie mógł z nich korzystać niezależnie od tego, do którego urzędu się wybierze.

Jak zapowiada MF, rząd planuje uwolnić olbrzymie zasoby kadrowe jakie znajdują się w Urzędach Skarobowych. W dalekich planach Ministerstwa Finansów jest zredukowanie liczby skarbówek do jednej na województwo, ale na takie rozwiązanie potrzeba jeszcze sporo czasu.

Biedronka znowu podnosi pensje. W sklepie zarobisz nawet 6500 zł miesięcznieBiedronka znowu podnosi pensje. W sklepie zarobisz nawet 6500 zł miesięcznieCzytaj dalej

e-US ma być powołany jeszcze w tym roku

Z zapowiedzi wiceministra wynika, że jeszcze w tym roku zostanie otwarty e-urząd, do którego zostaną przeniesione dane podatników. Specjalna internetowa "placówka" ma zawierać e-konto podatnika płacącego PIT, CIT, VAT a także e-konta dla osób fizycznych, komorników i notariuszy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamy
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  4. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  5. W ostatniej chwili zmieniono zasady, emeryci nie mieli o nich pojęcia. Chodzi o dodatkowe 500 złotych do emerytury

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News