PHOTO TOMASZ RADZIK SE / EAST NEWS WARSZAWA URZAD SKARBOWY WARSZAWA WAWER N/Z SKARBOMAT URZADZENIE DO SKLADANIA DEKLARACJI PODATKOWYCH PIT 27/4/2017 SKARBOWKA PIT ZEZNANIE ROCZNE AUTOMAT WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PL
TOMASZ RADZIK/East News
Autor Kasper Starużyk - 13 Stycznia 2020

Sprostowanie do artykuły na temat Urzędów Skarbowych

11 stycznia na naszym portalu ukazał się artykuł na temat pomysłu likwidacji Urzędów Skarbowych przez Ministerstwo Finansów. Inspirowany był on tekstem z "Super Expressu", który jednak sam zasugerował, że Urzędy mogą zniknąć, co jednak nie jest zgodne z prawdą.

Mowa tutaj o artykule "To może być koniec Urzędów Skarbowych. Jest plan resortu finansów", który opublikowaliśmy 11 stycznia bieżącego roku. Wzorując się na tekście "Super Expressu" jakoby Ministerstwo Finansów czyniło przygotowania do likwidacji stacjonarnych placówek, powołując się na słowa wiceministra finansów Tomasza Słaboszowskiego, zasugerowaliśmy również takie plany. Ministerstwo Finansów nie planuje jednak zamykać stacjonarnych placówek Krajowej Administracji Skarbowej.

Rzecznik Prasowy Szefa Krajowej Administracji Skarbowej podkreślała w rozmowie z Biznesinfo przekonywała, że pomimo chęci umożliwienia podatnikom załatwiania jak największej ilości formalności za pomocą internetu, KAS nie planuje zamykać urzędów stacjonarnych. Pani rzecznik Anita Wielanek mówiła także, że wiceminister w rozmowie z "Super Expressem" nie sugerował, że powstanie e-urzędu oznacza likwidacje placówek.

W związku z tym informujemy, że w tym momencie Ministerstwo Finansów nie planuje zastąpić urzędów skarbowych e-urzędem, a mają one funkcjonować jednocześnie. Za wprowadzenie w błąd naszych Czytelników bardzo serdecznie przepraszamy.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News