Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Warzywa

Warzywa

Biedronka
29.06.2023 16:37 Biedronka zareagowała na zachowanie klientów. Nic się jednak nie zmieniło

Jakiś czas temu Biedronka wydała oświadczenie w związku z zachowaniem klientów na działach owocowo-warzywnych w sklepach sieci. Niestety, na nic się zdały upomnienia - postępowanie klientów w dalszym ciągu zasługuje na krytykę.

Kasa w sklepie
20.05.2023 21:40 Sklepy idą na wojnę z nieuczciwymi klientami. Stoiska i kasy pod obserwacją

Odrywanie niepotrzebnych części owoców i warzyw, mimo że powszechne, przestało się podobać sklepom. Klientom kontynuującym proceder grożą spore kłopoty.

warzywa targowisko
27.03.2023 15:46 Rekordowo drogie warzywa w Polsce szybko nie potanieją. Drożyzna w sklepach może potrwać nawet do lata

Wzrost cen warzyw w Polsce jest coraz bardziej odczuwalny dla konsumentów. Sytuacja ta wynika z niekorzystnego połączenia wielu czynników, takich jak zmienne warunki pogodowe, czynniki ekonomiczne i polityczne. Jednym z warzyw, którego ceny rosną w rekordowym tempie, jest cebula - według ekspertów jej cena wzrosła o ponad 55% w porównaniu z rokiem poprzednim. Marchew również zanotowała znaczny wzrost, drożejąc 47% rdr.

stoisko z warzywami
18.03.2023 08:47 Rosyjskie ogórki w polskich warzywniakach. Niedługo może być jeszcze więcej warzyw z Rosji

W Broniszach na największej giełdzie rolno-spożywczej w Polsce nadal można kupić warzywa z Rosji. Sankcje nie zabraniają sprzedaży owoców i warzyw z Rosji.  

Warzywa w sklepie
03.03.2023 21:06 Bardzo zła sytuacja z cenami warzyw. Powodem brak reakcji rządu

Polska Federacja Producentów Żywności Związku Pracodawców alarmuje o gwałtownie rosnących cenach warzyw. Już na jesieni miały pojawiać się ostrzeżenia na ten temat, lecz rząd miał je ignorować.

Marek Bazak/EAST NEWS
22.03.2022 09:21 Ceny warzyw i owoców osiągają ekstremalne ceny. Klienci zszokowani

Owoce i warzywa są tej wiosny wyjątkowo drogie. Za koszyk krajowych warzyw trzeba zapłacić o ok. 13 proc. więcej niż przed rokiem. Wysokie ceny to wynik przede wszystkim niekorzystnej pogody, która opóźniła wegetację roślin. Do kieszeni Polaków coraz głębiej zaglądają także zwykli handlarze, którzy chcą nadrobić pandemiczne straty.Z tego artykułu dowiesz się:Jakie są przyczyny wzrostu cenIle kosztują krajowe owoceIle kosztują najbardziej popularne warzywa

 fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Polskie banknoty i monety.
22.03.2022 09:18 Warzywa tak drogie chyba jeszcze nie były. Przez zimną wiosnę płacimy krocie

Warzywa są w tym roku wyjątkowo drogie. Wysokie ceny na straganach to przede wszystkim pokłosie zimnej wiosny i bardzo dużego popytu na krajowe odmiany roślin. Niektóre warzywa podrożały nawet 150 proc. w porównaniu z zeszłym rokiem. Z tego artykułu dowiesz się:O ile jest w tym roku spóźniona wegetacja roślinZa które warzywa trzeba zapłacić dużo więcej niż w 2020 r.Kiedy można spodziewać się obniżek

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:12 GUS: Będzie dużo mniej warzyw i owoców niż w poprzednich latach, ceny urosną jeszcze bardziej

Chociaż z danych opublikowanych przez GUS wynika, że wzrosły w tym roku zbiory zbóż, rzepaku i rzepiku, to w przypadku warzyw gruntowych i owoców zbiory zmalały. Produkcję warzyw gruntowych GUS ocenił dokładnie na 3,8 mln ton, co daje wynik o 9% gorszy niż w roku ubiegłym. W przypadku sadowników zbiory będę znacząco niższe niż w ubiegłym roku, który okazał się rekorodowy. Owoce zbierane z drzew osiągną łącznie wagę 3,4 mln ton czyli aż 25% mniej niż w 2018. Produkcja owoców z krzewów owocowych i plantacji jagodowych szacowana jes na 0,5 mln ton, co znaczy, że będzie mniejsza o 20%.

Ceny ziemniaków
22.03.2022 08:45 Ceny ziemniaków spadły blisko o 40 procent. Ale w sklepach i tak płacimy za nie więcej. Jak to możliwe?

Ceny podstawowych produktów rolnych lecą w dół. Epidemia znacząco wpływa na rynek w Polsce. Po wielu latach wzrostu cen te w końcu spadają. I to nawet o 40 proc. w stosunku do poprzedniego roku. O tyle mniej zapłacimy za ziemniaki. O 14,5 proc. mniej została wyceniona trzoda chlewna i drób. Mniej także kosztują zboża.