jabłka-pxhere-cc0
Pxhere
Autor Stanisław Węgrowski - 26 Kwietnia 2020

Ceny jabłek rekordowo poszły w górę. Jeszcze więcej płacimy też za dwa inne rodzaje produktów

Jabłka na Mazowszu podrożały o 74 proc. w stosunku do zeszłego roku - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Jeszcze więcej trzeba zapłacić także za inne produkty.

Jabłka droższe o 74 procent

Ceny żywności notują rekordowe podwyżki względem ubiegłego roku. Główny Urząd Statystyczny sprawdził, jak teraz wyglądają ceny w województwie mazowieckim. Drastyczne wzrosty dotyczą cen owoców i warzyw, a najgorzej wypadają pod tym względem jabłka. Marzec był pod tym względem rekordowy.

Jabłka podrożały aż o 74 proc. w stosunku do danych z ubiegłego roku - podaje serwis money.pl. Ale nie tylko jabłka zanotowały spore podwyżki. Więcej musimy zapłacić za pomidory (wzrost o 5 proc.), włoszczyznę (6 proc.) czy rzodkiewkę (14 proc.).

Dzisiaj wyjątkowa niedziela handlowa. Niektóre sklepy są otwarte, pomimo ograniczeńDzisiaj wyjątkowa niedziela handlowa. Niektóre sklepy są otwarte, pomimo ograniczeńCzytaj dalej

Nie tylko jabłka. Inne produkty także drastycznie podrożały

Z danych GUS wynika, że znacznie więcej trzeba także zapłacić za mięso i wędliny. W tym przypadku podwyżki wynoszą od 20 do 30 procent więcej. Jeśli chcemy kupić schab, to musimy być gotowi na wydatek większy o 30 proc. Wędliny są droższe o ok. 20 proc., natomiast za pierś z kurczaka trzeba zapłacić o 11 proc. więcej.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Wiadomości TVP przeszły same siebie. Trudno uwierzyć, że ich pasek naprawdę został wyemitowany

Jabłka droższe o ponad 70 proc., mięso o 30 proc., a czy są jakieś dobre wieści? W tym roku taniej kupimy jajka, co jest zaskoczeniem, gdyż jeszcze niedawno Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz ostrzegała przed podwyżkami, które nie są jednak na razie odczuwalne. Niewielkie różnice cen dotyczą nabiału - za ser, mleko, czy jogurt trzeba zapłacić o 5-7 proc. więcej. Podobnie jest w przypadku pieczywa.

Rodzice jednak nadal będą mogli otrzymywać zasiłek opiekuńczy. Tylko pod jednym warunkiemRodzice jednak nadal będą mogli otrzymywać zasiłek opiekuńczy. Tylko pod jednym warunkiemCzytaj dalej

Inflacja duża wyższa od założeń NBP

Warto przypomnieć, że niedawno Główny Urząd Statystyczny poinformował, że średnio ceny w gospodarce zanotowały podwyżki w marcu o 4,6 proc. Taka inflacja jest znacznie wyższa, niż wynosi cel banku centralnego, który przewiduje, że wskaźnik powinien się utrzymać na poziomie 2,5 proc. z maksymalnym 1-proc. odchyleniem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilne: Zamknięto część lasów na Mazowszu. Sytuacja jest poważna
  2. Zaskakujące wyniki badań. Naukowcy sprawdzą czy nikotyna zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek wirusa
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Jest oficjalna decyzja WizzAir ws. Polski. Nie jest dobrze, podano datę
Ile tracą na wartości samochody kompaktowe? Warto sprawdzić, ile warte jest teraz twoje autoIle tracą na wartości samochody kompaktowe? Warto sprawdzić, ile warte jest teraz twoje autoCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News