Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Waloryzacja Emerytur

Waloryzacja Emerytur

Waloryzacja emerytur polega do corocznej podwyżce świadczeń społecznych z uwzględnieniem poziomu inflacji.

Seniorzy
01.03.2024 14:02 Nie tylko podwyżka emerytur. Od 1 marca zmiany dla wielu Polaków

Seniorzy co roku z niecierpliwością czekają na waloryzację emerytur i rent, która odbywa się zawsze w marcu. W górę poszły nie tylko świadczenia emerytalno-rentowe, ale także rozmaite dodatki wypłacane. Okazuje się, że to nie jedyne zmiany, które czekają Polaków tym miesiącu.

ZUS, pieniądze
27.02.2024 17:11 ZUS wydał ważny komunikat do seniorów. Chodzi o podwyżki emerytur

Wielkimi krokami zbliża się dzień, na który seniorzy czekali z niecierpliwością. Już wkrótce otrzymają oni swoje świadczenia w wyższych kwotach, które pozytywnie wpłyną na ich budżet domowy. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał w związku z tym ważny komunikat. 

Seniorka, pieniądze
26.02.2024 13:47 Seniorzy będą zachwyceni. Na dniach otrzymają wyższe wypłaty

Już na dniach Polacy otrzymają wypłaty zwaloryzowanych świadczeń. Wielu z nich z niecierpliwością czekało na podwyżki, które pozytywnie wpłyną na ich budżet domowy. Wiadomo już, na jakie kwoty będą mogli liczyć seniorzy.

pieniądze
24.02.2024 21:15 Znamy terminy wypłaty wyższych świadczeń. Emeryci już czekają

Tegoroczna waloryzacja emerytur rozpocznie się za niecały tydzień. Już dziś wiemy jednak, kiedy ZUS wypłaci świadczenia w zwiększonej wysokości. Wiemy też, o ile wzrosną emerytury i ile wyniesie 13. emerytura. Zakład wyjaśnił, co z wnioskiem o zwiększenie świadczenia.

emeryci, seniorzy
24.02.2024 17:07 Ci seniorzy dostaną niższe emerytury. Ważne zmiany już od 1 marca

Emeryci i renciści powinni mieć się na baczności. Już 1 marca zaczną obowiązywać nowe limity dorabiania do emerytur. Z ich powodu kwota świadczenia może zostać zmniejszona lub nawet całkowicie wstrzymana. Kogo ZUS będzie miał na oku? Ile wyniosą nowe limity?

Seniorzy, pieniądze
24.02.2024 14:03 Podwyżki emerytur dla seniorów. ZUS ujawnił terminy wypłat

Już wkrótce Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci seniorom podwyższone świadczenia. Poziom tegorocznej waloryzacji został ujawniony już jakiś czas temu, a teraz ZUS poinformował, kiedy dokładnie emeryci będą mogli liczyć na wyższe przelewy.

matka z dzieckiem
22.02.2024 12:21 "Mama 4 Plus". Nie wszyscy rodzice mogą liczyć na wsparcie

Świadczenie ”Mama 4 Plus” ma za zadanie wspierać finansowo rodziny wielodzietne. Część rodziców czuje się jednak wykluczona, ponieważ nie wszyscy otrzymują pieniądze w postaci dopłaty do emerytury. Posłanka PiS domaga się dla nich nowego dodatku. Odpowiedź Ministerstw Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie pozostawia wątpliwości. Pieniędzy nie będzie?

Pieniądze
20.02.2024 20:39 Waloryzacja minimalnej emerytury. O ile wzrośnie świadczenie?

Do marcowej waloryzacji świadczeń pozostał nieco ponad tydzień. Wśród świadczeń, które otrzymają podwyżkę, standardowo znalazły się również emerytury. Na jaką konkretnie kwotę mogą liczyć emeryci otrzymujący najniższą emeryturę?

emeryci, seniorzy
19.02.2024 15:05 Genialne wieści dla emerytów. Mogą dostać nawet 2 tys. zł

To, że 13. i 14. emerytura zostaną z nami na dłużej, to nie jedyne dobre wieści dla seniorów. Ministra polityki senioralnej, Marzena Okła-Drewnowicz, zapowiedziała już, że dotychczasowe programy będą kontynuowane. Pojawią się też zupełnie nowe. Czym jest bon senioralny?

Spacer emerytek
19.02.2024 09:20 Polacy wreszcie doczekają się podwyżek. Są terminy i kwoty

”Wszystko idzie zgodnie z planem, ustawa budżetowa została podpisana, więc realizujemy program wyborczy. Podwyżki dla nauczycieli i służb mundurowych nie są zagrożone”, zapowiada minister finansów, Andrzej Domański. Waloryzacja już za rogiem, a podwyżki dostaną miliony Polaków. Mamy dobre wieści dla nauczycieli, policjantów, żołnierzy i urzędników. Podwyżki czekają również emerytów.  

emeryci, seniorzy
18.02.2024 11:42 Ci seniorzy dostaną w marcu aż trzy emerytury. Sprawdzamy daty

W marcu seniorów czeka prawdziwa kumulacja niespodzianek. Już 1 marca zostanie przeprowadzona waloryzacja emerytur, a niektórzy beneficjenci dostaną nie jedno, ale aż trzy świadczenia! Znamy konkretne daty. Sprawdzamy, co dzieje się z wpłatami z ZUS.

Seniorzy, pieniądze
17.02.2024 22:39 Co z drugą waloryzacją emerytur w 2024 roku? Jest jeden warunek

Coroczna waloryzacja świadczeń emerytalno-rentowych odbywa się zawsze w marcu. Jak się jednak okazuje, w tym roku emeryci mogą mieć podwójny powód do radości, bo trwają pracę nad wprowadzeniem jeszcze jednej podwyżki. Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej podkreślił, że jest pewien kluczowy warunek. 

pieniądze
15.02.2024 10:22 Ile wyniesie waloryzacja? Emerytura wyższa nawet o 192 zł

Marcowa waloryzacja emerytur już za dwa tygodnie. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej potwierdziło, ile dokładnie wyniesie wskaźnik waloryzacji. Wiemy też, ile dokładnie wyniesie świadczenie, a także 13. emerytura. Waloryzacja będzie niższa niż w zeszłym roku?

ręce, emeryci
14.02.2024 14:19 ”To już przesądzone”. Z drugiej waloryzacji nici?

Seniorzy z niecierpliwością czekają na kolejne wieści odnośnie drugiej waloryzacji. Przepisy zostaną zaktualizowane, by umożliwić przeprowadzenie dwóch waloryzacji emerytur w jednym roku. Dane Narodowego Banku Polskiego wskazują jednak na to, że choć dojdzie do zmiany przepisów, nie dojdzie do podwyżek.

Seniorzy w parku
13.02.2024 09:09 Duże zmiany w emeryturach. Jakie podwyżki dzięki waloryzacji?

Zaplanowana na początek marca waloryzacja obejmie wszystkie świadczenia, które dopuszczono do tego typu zabiegu. Oznacza to, że w górę pójdzie nie tylko wysokość emerytur - więcej pieniędzy dostaną także osoby otrzymujące m.in. dodatki.

Donald Tusk, Jarosław Kaczyński
12.02.2024 15:24 Spore podwyżki emerytur również dla polityków. Padły konkretne kwoty

Wielkimi krokami zbliża się tegoroczna waloryzacja świadczeń emerytalno-rentowych, na którą wielu seniorów czeka z niecierpliwością. Z podwyżek skorzystają oczywiście także politycy, w tym premier Donald Tusk oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński. Media obiegły kwoty, na które będą mogli liczyć politycy i okazuje się, że są one całkiem pokaźne.

Emeryci na ławce w parku
10.02.2024 10:01 Jakie podwyżki dostaną emeryci? Są dane dot. waloryzacji

Po kilkutygodniowym oczekiwaniu, Główny Urząd Statystyczny przekazał w końcu ostatni element potrzebny do określenia wysokości waloryzacji. O ile waloryzacja ponownie będzie dwucyfrowa, tak już jej wysokość będzie niższa od zeszłorocznej - i jak się okazuje, także od tej zapowiadanej przez rząd.

seniorzy
09.02.2024 16:26 Waloryzacja w 2024. Wiadomo, ile wyniesie w tym roku

W piątek, 9 lutego Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podało, ile dokładnie wyniesie wskaźnik waloryzacji w 2024 roku. Świadczenia wzrosną o 12,12%, a zatem wyraźnie mniej niż zapowiadano. Ile wyniosą emerytury od marca? 

Seniorzy
09.02.2024 08:58 Nowe wieści ws. waloryzacji emerytur. Seniorzy nie będą zachwyceni

Zdecydowana większość seniorów co roku z niecierpliwością czeka na waloryzację świadczeń emerytalnych. Podwyżka ma miejsce zawsze w marcu, a teraz resort rodziny pracuje nad tym, by weszła w życie także druga waloryzacja. Czy seniorzy na tym zyskają?

Seniorzy
06.02.2024 20:00 Fantastyczne wieści dla seniorów. Dostaną dodatkowe pieniądze

Seniorzy co roku mogą liczyć na waloryzacje świadczeń emerytalno-rentowych. Jakiś czas temu pojawiła się zapowiedź dotycząca tego, ile tym razem może wynieść wskaźnik waloryzacji. Podwyżka obejmie również rozmaite dodatki emeryckie. O ile więcej pieniędzy dostaną seniorzy?

Pieniądze z ZUS
05.02.2024 09:11 Emeryci dostaną dodatkowe pieniądze. Nie tylko dwie waloryzacje

Rok 2024 rysuje się w dość kolorowych barwach dla emerytów pod względem finansowym. W życie może wejść druga waloryzacja emerytur w roku; w budżecie przewidziano również środki na wprowadzenie “babciowego”. Standardowo pojawią się również 13. i 14. emerytura.

Seniorka, pieniądze
03.02.2024 08:12 Fantastyczne wieści dla seniorów. Padła jasna deklaracja ws. podwyżki emerytur

Seniorzy z niecierpliwością czekają na to, by poznać poziom tegorocznych podwyżek świadczeń emerytalnych i rentowych. Jakiś czas temu pojawiły się pierwsze wyliczenia wskaźnika waloryzacji, a teraz okazał się, że najprawdopodobniej będzie on zupełnie inny. Czy seniorzy będą mieli powody do radości? 

Pieniądze
01.02.2024 22:25 Budżet podpisany. Znamy ostateczną waloryzację rent i emerytur. Takie świadczenia dostaną seniorzy

Po podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy budżetowej na 2024 rok, potwierdziła się również ostateczna kwota zaplanowanej na wiosnę waloryzacji. Zaskoczenia nie ma - i chociaż emeryci dostaną nieco mniej niż rok temu, to i tak mają się z czego cieszyć.

emeryci
01.02.2024 12:01 Dwie waloryzacje emerytur to nie wszystko. Wsparcie dla seniorów w 2024 roku

Pierwszej waloryzacji emerytur seniorzy mogą spodziewać się już w marcu. To jednak nie jedyna podwyżka świadczeń, która czeka ich w tym roku. Deklaracje polityków są jasne — chodzi nie tylko o drugą waloryzację.

emeryci
29.01.2024 17:48 "Nowy" podatek dla emerytów? Część z nich nie płaciła go nigdy wcześniej

Zbliżająca się pierwsza w tym roku waloryzacja emerytur to moment, na który z pewnością czekają wszyscy seniorzy. Podwyżka ma jednak drugą stronę medalu. Dla niektórych emerytów może to oznaczać, że zostaną objęci podatkiem dochodowym. Dla zdecydowanej większości będzie to kompletna nowość, ponieważ nigdy nie byli objęci tym podatkiem. 

dwa złote
28.01.2024 13:25 Niepokojące doniesienia w sprawie czternastych emerytur. Świadczenie będzie niższe? Ekspert nie ma wątpliwości

Dr Tomasz Lasocki ostrzega: 14. emerytura będzie coraz niższa. W tym roku wyniesie około 800 złotych. Rząd Prawa i Sprawiedliwości źle zaplanował ustawę? Ten zapis negatywnie wpłynie na wysokość świadczenia.

Emeryci w parku
27.01.2024 19:13 Emeryci mają powody do radości. W 2024 roku mogą dostać nawet ponad 4400 złotych

Po opadnięciu kurzu wyborczego i rozpoczęciu nowego roku kalendarzowego okazuje się, że emeryci nie będą mieli wcale tak źle. 2024 rok będzie dla nich oraz ich finansów bardzo pozytywny pod względem wydarzeń, jakie będą miały wkrótce miejsce.

emeryci
27.01.2024 10:13 Kolejne zmiany emeryturach. Jakie niespodzianki czekają emerytów w lutym?

Na wypłaty w lutym warto zwrócić uwagę z aż dwóch powodów. Zaskoczenie mogą wzbudzić terminy wypłat. To również ostatni raz, kiedy świadczenie zostanie wypłacone przed waloryzacją. Od marca emerytury będą wyższe.