Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Technologie

Technologie

Wiadomości dotyczące najnowszych technologii. Telefony komórkowe, smartfony, sprzęt RTV.

Pieniądze
19.04.2023 13:11 39-latek stracił kilkanaście tysięcy złotych. Oszuści podali się za pracowników banku

Komenda Powiatowa Policji w Malborku poinformowała o mężczyźnie, który padł ofiarą oszustwa. 39-latek myślał, że rozmawia z pracownikami banku, gdy tak naprawdę rozmawiał z oszustami, którzy wyłudzili od niego kilkanaście tysięcy złotych.

OLED
16.10.2022 17:11 Polacy stworzyli niezwykłą, futurystyczną technologię. Może zmienić wygląd naszych domów, biur i gadżetów przyszłości

Polacy stworzyli zaawansowaną, futurystyczną technologię produkcji ekranów OLED. Może ona zrewolucjonizować wiele branż. Jest mnóstwo sposobów na jaki może ona zostać wykorzystana. Ograniczeniem jest wyłącznie ludzka wyobraźnia.Polacy dokonali tego kolejny raz. Z sukcesem opracowali kolejny, ciekawy, innowacyjny produkt. Piszę kolejny, gdyż każdy kto uważnie śledzi branżę polskich startupów i generalnie dokonania polskich naukowców oraz inżynierów wie, że tego rodzaju osiągnięcia mają miejsce niemal każdego tygodnia, czasami(w najlepszych tygodniach) nawet codziennie.

Komputer
15.10.2022 14:26 Rebranding marki Microsoft Office. Zmieni nazwę na Microsoft 365

Microsoft Office to pakiet istniejący na rynku od ponad 30 lat. W listopadzie rozpocznie się proces rebrandingu marki. Zyska ona nową nazwę - Microsoft 365.

grafen
12.09.2022 22:31 Przełomowy grafenowy produkt polskich naukowców zrewolucjonizuje medycynę

Nie ma chyba miesiąca, aby polscy naukowcy nie prezentowali nowego odkrycia bądź produktu związanego z rewolucyjnym materiałem przyszłości jakim jest grafen.

Co z podatkiem od smartfona? Mamy komentarz resortu kultury
08.09.2022 20:51 Każdy smartfon w Polsce będzie musiał mieć zainstalowaną rządową aplikację

Firmy sprzedające smartfony będą musiały zainstalować w każdym egzemplarzu specjalną rządową apkę, która ma ostrzegać przed zagrożeniami.

Pierwszy reaktor jądrowy w Polsce już w 2033 r.
05.09.2022 21:11 Do 2040 roku Polska może mieć 6 reaktorów jądrowych

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Kamalą Harris. Zapytany przez dziennikarzy o kwestię współpracy z USA oraz energetyki, odpowiedział, że jego zdaniem Polska w 2040 może posiadać 6 reaktorów o łącznej mocy 9 GW.

wikimedia tv
07.08.2022 16:39 Telewizory kineskopowe wracają do łask. Można nieźle na nich zarobić

Chociaż mało kto wróżył telewizorom kineskopowym, że będą znów cieszyć się zainteresowaniem, to jednak wracają do łask. Poszukują ich przede wszystkim fani gier retro, co ma związek z lepszą jakością rozgrywki na tego typu urządzeniach. Jeśli mamy więc jeszcze taki telewizor na stanie, nie warto go nie wyrzucać. Moda na lata 80. i 90. doprowadziła już do renesansu kaset VHS, magnetowidów i walkmanów. Teraz przyszedł czas na telewizory kineskopowe, których ceny na aukcjach internetowych rosną, za wiele egzemplarzy można dostać nawet kilkaset złotych, pisze gadżetomania.pl. Jeśli nie gramy w stare gry wideo, zamiast wyrzucać telewizor, znacznie lepiej będzie nam go sprzedać.

Elektrownia atomowa, pole.
30.07.2022 10:23 Pod Legnicą powstanie elektrownia jądrowa

To już pewne, w Polsce powstanie elektrownia atomowa. Elektrownia powstanie w Legnicy ( woj. dolnośląskie) i będzie się składać z 10 małych reaktorów jądrowych o łącznej mocy 200 MW.

jak wyjść z nałogu
22.03.2022 09:25 Wakacyjna wolność od „dymka”?

Okres wakacyjny motywuje, by wsłuchać się w siebie i zadbać o zdrowie. Dla wielu osób świetnym krokiem będzie odstawienie używek takich jak alkohol czy papierosy. Zastanówmy się, czym moglibyśmy się wspomóc, aby skutecznie wyjść z nałogu?Autorzy najnowszego (siódmego) raportu Public Health England (PHE)[1], brytyjskiej instytucji zdrowia publicznego, dowodzą, że e-papierosy są skuteczniejszym narzędziem wspomagającym porzucenie palenia, niż stosowana do tej pory nikotynowa terapia zastępcza. Palacze stoją aktualnie przed dużym wyborem alternatywnych produktów. Na rynku dostępne są m.in. wspomniane e-papierosy (wykorzystujące krytykowane przez wiele osób płyny, tzw. liquidy) lub coraz bardziej popularne produkty do podgrzewania (nie spalania) prawdziwego tytoniu, (np. glo Hyper). Nowością dostępną także w Polsce są zupełnie nowe doustne saszetki nikotynowe. Wszystkie te produkty zostały umieszczone na opracowanej przez naukowców tzw. skali obniżania ryzyka, która przedstawia poziom ekspozycji konkretnych produktów na toksyny jako mniej szkodliwe od wszystkich aktualnie dostępnych alternatyw dla tradycyjnych papierosów – poza nikotynową terapią zastępczą, czyli wspomnianymi gumami i plastrami.

pilne telewizor
15.03.2022 01:00 Rząd dołoży 250 zł do telewizora i 100 zł do dekodera

Rząd przyjął projekt, który umożliwi Polakom dofinansowanie zakupu nowego telewizora bądź dekodera, które umożliwią odbiór telewizji w nowym standardzie nadawania. Zmiany zaczną się już 28 marca 2022 r. W Polsce podobnie jak innych krajach Unii Europejskiej wprowadzany będzie nowy standard nadawania telewizji naziemnej. Dotychczasowy system DVB-T/MPEG-4 zostanie zamieniony na bardziej efektywny DVB-T2/HEVC.

black-gc68cad47e 1920
17.02.2022 01:00 Zmiana standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej

Do rozpoczęcia wdrażania nowego systemu naziemnej telewizji cyfrowej został nieco ponad miesiąc. Standard, który w zamierzeniu ma przynieść telewizję zupełnie nowej jakości, budzi spore obawy. Aż 1,81 mln gospodarstw może stracić dostęp do sygnału telewizyjnego. W większości są to jednoosobowe gospodarstwa domowe, prowadzone przede wszystkim przez osoby starsze.Cyfrowa telewizja naziemna będzie nadawała w poprzednim standardzie DVB-T jeszcze do 30 czerwca 2022 roku. Potem przejdzie na standard o wyższej specyfikacji – DVB-T2/HEVC, który ma zapewnić efektywniejszą transmisję. Wprowadzenie DVB-T2/HEVC w Polsce jest nie tyle koniecznością, co wyjściem naprzeciw konsumentom i możliwością dostarczenia im obrazu w ultrawysokiej rozdzielczości i dźwięku najwyższej jakości. Wynika to również z pewnych unijnych standardów emisji.

pilne telewizor
24.01.2022 01:00 Wielu użytkowników straciło dostęp do HBO GO

HBO GO w ten weekend poinformowała swoich klientów, że nie będą mogli korzystać już z usługi na swoich telewizorach. Tysiące osób w całej Polsce, które chciały obejrzeć swój ulubiony serial na telewizorze, zaskoczył komunikat informujący, że "HBO nie jest wspierane na tym urządzeniu". Wielu widzów zobaczyło na ekranie swojego telewizora komunikat: "Niestety to urządzenie nie jest już wspierane. Wciąż możesz korzystać z serwisu na innych urządzeniach".Fot: Biznes Info

smartfon-telefon-oszust-SMS-e-mail-iberion (1)
03.01.2022 01:00 4 stycznia przestaną działać starsze urządzenia BlackBerry

Starsze urządzenia z systemem BlackBerry OS stracą kluczowe funkcje. Jeszcze kilka lat temu urządzenia tej marki były synonimem luksusu. Ludzie pokochali telefony z klawiaturą QWERTY i małym dżojstikiem. Już 4 stycznia wszystkie popularne urządzenia bazujące na autorskim systemie przestaną działać.Można śmiało powiedzieć, że kończy się pewna era telefonów komórkowych. Producent poinformował w oświadczeniu o tym, że BlackBerry nie gwarantuje już "niezawodnego funkcjonowania" wszystkich urządzeń z systemami operacyjnymi BlackBerry 7.1 OS i jego wcześniejszymi wersjami, BlackBerry 10 i BlackBerry PlayBook, które korzystają zarówno z sieci komórkowej, jak i połączeń Wi-Fi.Telefony i tablety z tym oprogramowaniem nie będą już mogły go aktualizować, dlatego utracą możliwość wykonywania podstawowych funkcji. Producent podał, że powodem takiego ruchu, są przekształcenia w strukturach firmy BlackBerry, która obecnie skupia się nie na produkcji telefonów komórkowych, a oprogramowania związanego z cyberbezpieczeństwem. Urządzenia BlackBerry były wyposażone w pełną klawiaturę, cieszyły się również renomą telefonów zapewniających duże bezpieczeństwo danych, przez co pod koniec pierwszej dekady XXI w. miały 50-proc. udział w rynku smartfonów w USA – przypomina portal The Verge. Problem odłączenia nie będzie dotyczył telefonów z Androidem, których producenci wynajęli prawa do marki BlackBerry. Jak wyjaśniaportal Spider's Web, chodzi o starsze telefony BlackBerry.

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
04.07.2021 02:00 Rosyjski serwer pełen danych z kanadyjskich kamer. Są też te z Polski

Rosyjskie serwery to kopalnia zaskakujących materiałów. W systemie można na żywo obserwować obraz z niezabezpieczonych kamer w prywatnych domach i kawiarniach w Kanadzie. Użytkownicy mają także dostęp do ponad 170 kamer w Polsce.Z tego artykułu dowiesz się:Jakie obrazy przedostały się na rosyjskie serweryKto prawdopodobnie nimi zarządzaJakie działania zamierza podjąć Kanada

Użytkownicy Androida w niebezpieczeństwie
24.06.2021 02:00 Bitdefender wydał ostrzeżenie. Użytkownicy Androida znów w niebezpieczeństwie

Użytkownicy Androida znów mają powody do niepokoju. Specjaliści z Bitdefendera poinformowali, że zidentyfikowali pięć złośliwych aplikacji zawierających tzw. bankowego trojana, który jest w stanie przejąć całkowitą zdalną kontrolę nad urządzeniem z Androidem.Z tego artykułu dowiesz się:Eksperci wykryli złośliwe aplikacje zawierające tzw. bankowego trojanaJakie konsekwencje może spowodować trojanPod jakie znane programy podszywają się aplikacje

business-2846221 640
10.06.2021 02:00 Kiedy zawarcie umowy przez telefon jest skuteczne?

Polscy przedsiębiorcy, a także konsumenci coraz częściej zawierają umowy przez internet lub telefon. Według statystyk już co druga umowa jest zawierana w ten właśnie sposób. Ma to związek z rozwojem branży ecommerce, czyli handlu elektronicznego. W artykule odpowiemy na pytanie kiedy umowa zawarta na odległość jest ważna i kiedy można odstąpić od takiej umowy. O tym, czy umowa zawarta przez telefon jest ważna, decyduje treść rozmowy telefonicznej, późniejsze zachowania stron umowy oraz fakt, czy umowa zawarta została pomiędzy przedsiębiorcą i konsumentem czy pomiędzy przedsiębiorcami. Nie wszystkie rodzaje umów zawierane między przedsiębiorcą a konsumentem korzystają z prawnej ochrony konsumenckiej. Przykładem takiej umowy jest chociażby umowa dotycząca usług finansowych. Zawarcie umowy przez telefon Umowa zawierana przez telefon z konsultantem polega przede wszystkim na tym, że strony nie są fizycznie obecne przy jej zawarciu, ale wykorzystują do tego celu aparat telefoniczny. Przez telefon zostają omówione szczegóły umowy (okres obowiązywania, wartość itp.) Według przepisów prawa niektóre umowy mogą być zawarte za pośrednictwem telefonu. Podstawę prawną dla takich umów daje nam ustawa o prawach konsumenta (Ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. 2014 poz. 827)). Znajdziemy w niej również zapisy o wszystkich warunkach bezpieczeństwa przy tego typu umowach. Z ustawy wynika obowiązek przedstawienia przez dzwoniącego konsultanta celu rozmowy. Konsultant musi też podać dane, które dają możliwość zidentyfikowania osoby lub firmy, w imieniu której się z nami kontaktuje. W polskim systemie prawnym zawarcie ważnej umowy na odległość za pośrednictwem telefonu jest jak najbardziej możliwe, ale aby była ona skuteczna musi być spełnionych kilka warunków. Odstąpienie od umowy zawartej przez telefon Nasze pawo chroni konsumenta w przypadku ewentualnego odstąpienia od umowy zawartej na odległość, w tym umowy zawartej przez telefon. Obowiązkiem przedsiębiorcy w relacji przedsiębiorca – konsument jest przesłanie konsumentowi formularza o odstąpieniu od umowy. Przepisy dokładnie nie określają terminu przesłania takiego formularza. Jeśli formularz zostanie przesłany, konsument ma prawo odstąpić od umowy w terminie 14 dni od daty jej zawarcia. Jeśli przedsiębiorca nie dostarczy konsumentowi omawianego formularza, czas na odstąpienie od umowy bez żadnych konsekwencji wynosić będzie 12 miesięcy. Konsument może odstąpić od umowy zawartej na odległość w terminie 14 dni od daty zawarcia, składając stosowne oświadczenie. Za czas faktycznego wykonywania usługi będącej przedmiotem umowy, do czasu skutecznego odstąpienia od niej - konsument musi zapłacić. Ważność umowy zawartej przez telefon Aby umowa zawarta przez telefon była ważna, muszą zostać spełnione określone warunki, wynikające z przepisów ustawy o prawach konsumenta. A więc to, czy umowa jest ważna, zależeć będzie od tego, jak w trakcie jej zawierania oraz po jej zawarciu, zachował się przedsiębiorca. Przedsiębiorca musi bowiem spełnić wszystkie wymogi, które narzuca na niego prawo. Kwestia ta rodzi jednak sporo poblemów. Często oceny skuteczności zawartej przez telefon umowy sąd dokonuje na podstawie dowodów przedstawionych przez obie strony. Trzeba w tym miejscu jednak zaznaczyć, iż to na przedsiębiorcy ciąży większość obowiązków. Kiedy umowa telefoniczna jest wiążąca? Umowa na odległość zawarta przez telefon jest wiążąca, kiedy spełniono wszystkie obowiązki wynikające z przepisów prawnych. Jeśli więc jedna ze stron nie wywiązuje się z umowy, druga strona może wypowiedzieć taką umowę, a także skierować sprawę na drogę postępowania sądowego i egzekucyjnego. Prawidłowo zawarta umowa na odległość, spełniająca wszystkie wymogi wywołuje skutki prawne i rodzi odpowiedzialność po obu stronach umowy. Warunki, które trzeba spełnić, aby umowa zawarta przez telefon była ważna? Podstawowy warunek, aby omawiana umowa była skuteczna to potwierdzenie jej treści na trwałym nośniku. Ustawa wskazuje, że trwały nośnik to materiał lub narzędzie, które umożliwia konsumentowi lub przedsiębiorcy przechowywanie informacji, które kierowane były do niego przez drugą stronę umowy w takim sposób, że w przyszłości będzie można z nich skorzystać, a żadna ze stron nie będzie miała prawa ingerowania w ich treść. Trwałym nośnikiem jest więc podpisana umowa w wersji papierowej, która zostanie dostarczona pod wskazany adres, wydruk umowy z podpisem elektronicznym, płyta, plik, SMS, a przede wszystkim email. Przedsiębiorca ma obowiązek niezwłocznie przesłać do konsumenta potwierdzenie zawarcia umowy na odległość. Ma to ochronić konsumenta, który po kontakcie z konsultantem, nie mając z nim żadnego kontaktu zwrotnego, będzie oczekiwać na przesłanie umowy przez kilka dni, a nawet tygodni. Umowa zawarta przez telefon między przedsiębiorcami Inaczej wygląda sytuacja, kiedy umowa zostaje zawarta pomiędzy przedsiębiorcami. W tym przypadku istnieje domniemanie ważności umowy zawartej w taki sposób, co często wykorzystują różne instytucje. Według zapisów Kodeksu cywilnego (Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz.U. 1964 nr 16 poz. 93)) oświadczenie drugiej stronie woli zawarcia umowy stanowi ofertę, jeżeli określa istotne postanowienia tej umowy. Z uwagi na istniejące domniemanie zdarza się, że oferujący nie podaje istotnych zagadnień umowy, którą nam przedstawia, a jedynie oczekuje na wyrażenie naszej woli. Przedsiębiorcy działający w ten sposób wykorzystują przepisy Kodeksu cywilnego, które wskazują, że wola osoby, która dokonuje czynności prawnej, może być wyrażona przez każde zachowanie, które ujawnia jej wolę w sposób dostateczny. Trzeba pamiętać też o tym, że jeżeli strony łączą stałe stosunki gospodarcze, to możliwe jest zawarcie umowy nawet poprzez zgodę milczącą lub też brak wyraźnego sprzeciwu. Jeśli więc oferent nie przedstawił żadnych warunków dla skuteczności umowy, można uznać ją za zawartą w przypadku braku sprzeciwu przedsiębiorcy. W tego typu relacji nie ma również obowiązku przesyłania drugiej stronie żadnych istotnych warunków umowy na trwałym nośniku. Kiedy zawarcie umowy przez telefon jest skuteczne? W relacji między przedsiębiorcą i konsumentem, obowiązkiem przedsiębiorcy jest poinformowanie na samym początku o celu rozmowy, przedstawienie danych identyfikacyjnych oraz istotnych warunków umowy, jej kosztów oraz sposobów i terminu zapłaty. Informacje te należy podać językiem prostym i zrozumiałym dla odbiorcy. Po akceptacji umowy przedsiębiorca również musi potwierdzić treść umowy, przesyłając ją na trwałym nośniku. W relacji pomiędzy przedsiębiorcami żaden z wyżej wymienionych wymogów nie obowiązuje. W rozmowie telefonicznej należy ustalić istotne postanowienia umowy co do jej treści oraz wynagrodzenia, jednak z góry zakłada się, iż umowa taka została zawarta. Dopiero w przypadku, gdy przedsiębiorca czuje się pokrzywdzony, może bronić swojego stanowiska i dążyć do uznania takiej umowy za niezawartą i niewywołującą skutków prawnych, powołując się na wady oświadczenia woli. Zawieranie umów przez telefonu jest coraz częstsze. Jednak powinniśmy być bardzo ostrożni przy tego typu umowach. Często umowy takie zawierane są bez ich znajomości i w nadmiernym pośpiechu. Szczególnie przedsiębiorcy są narażeni na zawieranie niefortunnych umów, dlatego należy bardzo ostrożnie podchodzić do wszelkich ofert handlowych, a w przypadku problemów i wątpliwości zasięgnąć rad specjalistów.

Marek Bazak/EAST NEWS
28.05.2021 02:00 Marek Zagórski zapowiada koniec kolejek na poczcie. Ale to nie wszystko, szykuje się rewolucja

Cyfryzacja przyspiesza, co wymusza zmiany w działaniu administracji. Na modyfikacjach skorzystają obywatele otwarci na wirtualną rewolucję w wielu obszarach życia codziennego. Marek Zagórski, sekretarz stanu KPRM, przekonuje, że Poczta Polska bez kolejek to wizja coraz bardziej realna za sprawą nowej usługi e-doręczeń.Z tego artykułu dowiesz się:Jakie wyzwania przed administracją stawia postępująca cyfryzacjaNa czym polega usługa e-doręczeńKiedy wejdzie w życie

texting-1490691 1920
28.05.2021 02:00 Czy prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą, można posiadać dwa telefony?

W aktualnych czasach praktycznie każdy przedsiębiorca korzysta w firmie z telefonów. Osoby, prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą również. Czasem specyfika działalności takiej firmy wymaga posiadania więcej niż jednego telefonu. Czy zatem przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą może posiadać dwa telefony? Jeżeli są one wykorzystywane wyłącznie na potrzeby prowadzonej przez przedsiębiorcę jednoosobowej działalności gospodarczej - to jest to dozwolone. Jak wygląda natomiast kwestia kosztów uzyskania przychodu w takiej sytuacji?Z artykułu dowiesz się:Czy można posiadać dwa telefony prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą?Jakie są koszty uzyskania przychodu w kontekście posiadania telefonu w firmie?

Podnośniki nożycowe
26.05.2021 02:00 Podnośniki nożycowe w biznesie

Podnośniki nożycowe wykorzystywane są w wielu branżach. Te wielofunkcyjne urządzenia mają szeroką gamę zastosowań w różnych środowiskach. Kiedy warto zainwestować w ten niezwykle przydatny sprzęt?

Pexels/Ksenia Chernaya
22.05.2021 02:00 Wodomierze i ciepłomierze do zmiany. Wszystko z powodu nowego prawa

Liczniki wody i ciepła zostaną wymienione na nowe, zaawansowane sprzęty. Już niebawem w blokach pojawią się urządzenia umożliwiające zdalny odczyt informacji. W planach jest także uruchomienie scentralizowanego rejestru do monitorowania oszczędności energii.Z tego artykułu dowiesz się:Do kiedy wodomierze i ciepłomierze muszą zostać wymienione na nowe licznikiKto będzie musiał wywiązać się z nowego obowiązkuJakie są inne zapisy nowej ustawy

Kupiłeś używany telefon? Lepiej uważaj
19.05.2021 02:00 Kupujesz używany telefon? Lepiej sprawdź dwa razy, czy został opłacony

Zakup telefonu z drugiej ręki bywa atrakcyjny cenowo, ale też ryzykowny. Pierwotni właścicieli po sprzedaży sprzętu często zapominają o płaceniu abonamentu, co powoduje, że Bogu ducha winne osoby obrywają rykoszetem. Sprawdźcie jak nie dać się oszukać. Z tego artykułu dowiesz się:Dlaczego warto uważać kupując używany telefonJak sprawdzić czy nie padło się ofiarą oszustwaO ile wzrosło zadłużenie Polaków wobec firm telekomunikacyjnych

playstation 5
12.05.2021 02:00 Playstation 5 - co warto wiedzieć o nowej konsoli od Sony?

Wraz z premierą najnowszej generacji PlayStation, do świata konsol weszło wiele nowych rozwiązań, które mają na celu jak najbardziej ułatwić i usprawnić nasze gamingowe doświadczenia. Oto najważniejsze rzeczy, które warto wiedzieć o najnowszej konsoli Sony - PlayStation 5.

RTV będzie drożało
06.05.2021 02:00 Produkty elektroniczne będą droższe. Smartfony jednak bez podatku

Opłata reprograficzna zostanie rozszerzona. W rezultacie ceny niektórych sprzętów elektronicznych podrożeją nawet o kilkaset złotych. Jednak przed wyższymi kosztami uchronią się osoby, które planują zakup smartfonów.Z tego artykułu dowiesz się:O jakie produkty zostanie rozszerzona opłata reprograficznaO ile podrożeje elektronikaJakie są zasady ściągania należności

CCC będzie projektować w drukarce 3D
09.04.2021 02:00 CCC testuje nowinki technologiczne. Buty będzie tworzyć na drukarkach 3D

Z tego artykułu dowiesz się:Co o nowej strategii mówią przedstawiciele spółkiJaką drukarkę zakupiła firma CCCJakie osiągnięcia ma na swoim koncie spółka

Aplikacja zapisywała rozmowy. Dostęp do nich miał każdy użytkownik
12.03.2021 01:00 Więcej szkód niż korzyści. Aplikacja do nagrywania rozmów podsłucha przede wszystkim Ciebie

Z tego artykułu dowiesz się:W jaki sposób aplikacja podsłuchiwała użytkownikówNa czym polegała luka w kodzieKto mógł mieć dostęp do naszych rozmów

This image released courtesy of Misty Robotics shows Misty, a programmable personal robot, in December 2020 in Boulder, Colorado. - The 2021 Consumer Electronics Show kicked off on January 11, 2021 as a virtual event, aiming to showcase technology innovat
26.01.2021 01:00 Pandemia załatwiła sprawę, już niedługo do masowej produkcji wchodzi imitujący człowieka robot. Będzie nazywała się Sophia

Z tego artykułu dowiesz się:Czym dokładnie będzie SophiaJakie funkcje będzie zawieraćW jaki sposób została zbudowana