Włodarze poszczególnych miast w Polsce zdecydowali się na wprowadzenie ograniczeń co do korzystania z hulajnóg elektrycznych. Potrzeba uporządkowania takich zasad zaistniała przede wszystkim ze względu na rosnącą liczbę niebezpiecznych incydentów i wypadków z udziałem poruszających się właśnie tym środkiem transportu.
Popularność tych dwukołowych pojazdów jest niekwestionowalna. Już kilka lat temu trzeba było przyjąć przepisy, które wprowadzą porządek na chodnikach polskich miast, na których coraz częściej dochodziło do wypadków z udziałem hulajnóg elektrycznych. Okazuje się jednak, że to za mało. Do Sejmu właśnie wpłynął dokument, który może na zawsze zmienić sposób ich funkcjonowania w miastach.
Porzucone hulajnogi elektryczne skomunikowały miasto, chwilę później skutecznie utrudniając komunikację w jego w obszarze. System wypożyczania hulajnóg ma tę kluczową wadę, że urządzenie można zwrócić niemal dowolnie, byle w strefie objętej zasięgiem dostawcy. W konsekwencji hulajnogi w polskim miastach leżały już wszędzie. Poznań znalazł sposób.
W ostatnich latach elektryczne hulajnogi stały się niezwykle popularnym środkiem transportu, szczególnie w miastach. Warto zdawać sobie sprawę, że zasady korzystania z tego środka transportu ściśle określają przepisy.
Chcąc uniknąć stania w korkach, osoby mieszkające w miastach poszukują alternatywy dla tradycyjnych środków transportu. Wiele z nich porzuca samochody na rzecz rowerów, skuterów, motocykli czy środków komunikacji miejskiej. Trudno było jednak przewidzieć, jak dużą popularność zyskają elektryczne hulajnogi miejskie. Jak się okazuje, jedno z większych miast usuwa je ze swoich ulic, i to na wyraźną prośbę mieszkańców.
Izba Handlowa sprawdziła dziecięce rowerki i hulajnogi. Co druga zabawka budziła zastrzeżenia. Większość produktów dotarła do Polski z Chin.
Fani jazdy na hulajnodze elektrycznej muszą się pilnować, bowiem w życie weszły nowe przepisy. Ustawodawca przewiduje m.in.: ograniczenie prędkości i mandat w wysokości 500 złotych.Z tego artykułu dowiesz się:Jakie kwestie reguluje ustawaIle mandatu można dostać za złamanie przepisów
Elektryczne hulajnogi, które stały się hitem polskich miast znalazły się pod lupą Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Inspekcja Handlowa przebadała jednoślady. Wątpliwości wzbudza prawie co druga. Raport poraża. Czy możemy czuć się bezpiecznie na chodnikach i ulicach? Jakie zastrzeżenia ma urząd antymonopolowy?
Hulajnogi od dłuższego czasu są przedmiotem dyskusji w Polsce. Okazuje się, że mogą one stwarzać niebezpieczeństwo dla wielu użytkowników ruchu drogowego – pieszych, rowerzystów, ale także samych użytkowników hulajnóg. Trwają prace nad rozwiązaniami prawnymi dla elektrycznych hulajnóg. Swój projekt ma Ministerstwo Infrastruktury, a nad innym pracuje resort sprawiedliwości. Jak będą wyglądały ostatecznie przepisy?