Taxi oszukuje na potęgę
pixabay.com
Autor Przemysław Terlecki - 28 Października 2019

Oszukują Polaków na potęgę. Ceny taxi nad morzem to kpina

Taxi to coraz mniej popularny środek transportu szczególnie wśród młodszych Polaków. Okryci niezbyt dobrą sławą taksówkarze oskarżani są o oszustwa. Tych szczególnie wiele popełnia się w tym jednym konkretnym mieście na północy kraju.

Taxi, nie tylko nad morzem, jest owiane niezbyt dobrą sławą. Taksówkarze w stereotypach są przedstawiani jako chciwcy i dusigrosze, którzy tylko czekają, by wykorzystać moment nieuwagi lub nieświadomość klienta. W internecie nie brak historii, jak chociażby ta z Poznania, wedle której taksówkarz bezczelnie przewiózł pasażerkę dwukrotnie przez Wartę, przekonując, że to w zasadzie dwie inne rzeki.

Jednak problemy z ucziwością wśród taksówkarzy, o której brak ci są oskarżani, mają nie tylko Wielkopolanie. Wirtualna Polska donosi o prowokacji dziennikarskiej Faktu, którego dziennikarze zbadali uczciwość taryfiarzy w Gdańsku. Jak podaje medium, podający się za turystę z Danii dziennikarz został zobowiązany do zapłaty 3-krotnie wyższego rachunku za krótki przejazd, niż powinna była wynieść normalna cena.

Hojna waloryzacja pod znakiem zapytania. 7 mln emerytur zagrożonychHojna waloryzacja pod znakiem zapytania. 7 mln emerytur zagrożonychCzytaj dalej

Taxi w Gdańsku z plagą nieuczciwości. Pasażerowie płacą po trzy razy więcej

95 złotych zamiast 30 zapłacił pasażer, który jechał z galerii handlowej na gdańskie lotnisko. Nie uświadczył rejestrowania drogi, paragonu, a jedynie taksówkarskiego koguta na dachu. Niezarejestrowana w korporacji taxi nie uraczyła dziennikarza uczciwością. Powtórnie przeprowadzona prowokacja przyniosła podobny rezultat. Tym razem jednak dziennikarz Faktu zapłacił 75 złotych, choć znów powinien jedynie 30.

Oprócz całkowitego zlekceważenia stawek taksówkarskich obowiązujących w sieciach, kierowca wydał pasażerowi jedynie wypisany ręcznie kwit. Fakt przypomina, że władze Gdańska walczą z plagą nieuczciwych przewoźników, ustalając obostrzenia dotyczące maksymalnych składek za podróż taxi. Opisywana przez Wirtualną Polskę prowokacja pokazała, że taksówkarze często za nic mają uczciwość, chciwie wyciagając ręce po pieniądze pasażerów.

7 tys. już ją straciło, kolejne tysiące zaraz stracą. Ciebie też mogą zwolnić7 tys. już ją straciło, kolejne tysiące zaraz stracą. Ciebie też mogą zwolnićCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Nowe prawo doprowadzi cię do ruiny
  2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Nawet 200 tys. Polaków trafi na bruk. Ty także możesz zostać bez pracy
  4. Kupujący w lumpeksach mogą się niedługo mocno zdziwić. Sklepy pojawią się w nietypowych lokalizacjach
  5. Wiedzieli, że ich dziecko przyjdzie na świat poważnie chore. Gdy tylko je zobaczyli, odebrało im mowę
  6. Nie będzie jednak wyższych emerytur? Jest problem z budżetem, może nie wystarczy pieniędzy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News