Tadeusz Rydzyk narzeka na finanse
flickr.com
Autor Przemysław Terlecki - 29 Października 2019

Rydzyk ma problem z finansami. Winą obarcza "diabelskie siły"

Tadeusz Rydzyk to najbardziej znany redemptorysta w Polsce. Kapłan, który zbudował prężne imperium finansowe, ma jednak problemy z datkami. Jak przekonuje, to przez napływające do Polski "diabelskie siły".

Tadeusz Rydzyk to postać, której nikomu w Polsce nie trzeba przedstawiać. Założyciel Radia Maryja, TV Trwam czy Fundacji Lux Veritatis, to najjaskrawszy przykład połączenia w jednej osobie biznesmena i kapłana. Tadeusz Rydzyk to również bohater najobszerniejszego wywiadu ostatniego numeru prawicowego tygodnika "Sieci".

Michał Karnowski przeprowadził z nim rozmowę, w której Rydzyk wypowiada się na tematy światopoglądowe, jak i ekonomiczne. Co do tych pierwszych, prezentuje tradycyjnie poglądy konserwatywne i homofobiczne. Zapytany o to, czy odczuwa "wielki niepokój, bo idą siły lewicowe", Rydzyk odpowiedział, że to "siły diabelskie".

- Nie tylko. To idą międzynarodowe siły, diabelskie. Robią wszystko, żeby zniszczyć rodzinę, zniszczyć człowieka, wiarę Kościół. to jest ta nowa lewica, jak to niektórzy nazywają. W tym ideologia gender, bardzo niebezpieczna - mówił Rydzyk.

Wywalczyli sobie obniżenie wieku emerytalnego i mogą krócej pracować. Zadecydował jeden czynnikWywalczyli sobie obniżenie wieku emerytalnego i mogą krócej pracować. Zadecydował jeden czynnikCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk narzeka na niskie datki

Jednak nie tylko "tęczowa zaraza wyrastająca ideowo z czerwonej" jest dla Rydzyka problemem. Jak utyskuje słynny kapłan, ludzie w niewystarczający sposób wspierają jego działalność. Wskazuje tutaj na przykład pielgrzymki Rodziny Radia Maryja, która często gromadzi 200 tys. osób, z których datki przekazuje niewielu uczestników. Tadeusz Rydzyk wskazuje, że jeśli robi to 20 tys. osób, to jest to już bardzo dobrze.

- Weźmy pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Często to i ponad 200 tys. ludzi. Tych, którzy czują więcej, którzy rozumieją sprawy, o których mówię. A ilu składa ofiarę? Jak 20 tys., to bardzo dobrze. Wiemy, bo prosimy, by koperty z ofiarami były podpisane, by można później podziękować - narzeka redemptorysta.

Schab za 1 zł, masło za 2 zł, kiełbasa za 99 gr. Sklep przeżyje szturmSchab za 1 zł, masło za 2 zł, kiełbasa za 99 gr. Sklep przeżyje szturmCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Nowe prawo doprowadzi cię do ruiny
  2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Nawet 200 tys. Polaków trafi na bruk. Ty także możesz zostać bez pracy
  4. Kupujący w lumpeksach mogą się niedługo mocno zdziwić. Sklepy pojawią się w nietypowych lokalizacjach
  5. „Moja siostra ma 5 dzieci i nie pracuje, jest pasożytem. Rodzina namawia mnie do tego samego”
  6. Po cichu obniżono emerytury Polaków. Sytuacja dotyczy tysięcy osób

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News