Nowe tablice rejestracyjne
wikimedia
Autor Kasper Starużyk - 9 Stycznia 2020

Od stycznia na drogach nowy rodzaj tablic rejestracyjnych. Ich właściciele mogą liczyć na spore przywileje

Od stycznia na polskich drogach możemy zobaczyć samochodami z zielonymi tablicami rejestracyjnymi. W ten sposób oznaczone będą samochody elektryczne bądź napędzane wodorem. Właściciele takich tablic będą mieli przywileje na drodze.

Zielone tablice rejestracyjne mają mieć samochody, które jeżdżą na energię elektyczną lub wodór. Zmiana powstała na mocy ustawy o elektromobliności i paliwach alternatywnych, o czym pisze Businnes Insider Polska. Zmieni się jedynie tło tablic, napisy pozostają w kolorze czarnym.

To jednak nie jest jedyna zmiana, bowiem samochody oznaczone będą także naklejkami. Naklejki z czerwoną obwódką powędrują na samochody elektryczne, z żółtą natomiast na te o napędzie wodorowym. W przypadku samochodów hybrydowych nic się jednak nie zmienia.

Tablice rejestracyjne dają przywileje

Jako, że poruszanie się samochodem na prąd lub wodór możemy korzystać na przykład z buspasów oraz podróżować samochodem w strefach czystego transportu, takie rozwiązanie ma zaoszczędzić wielu niepotrzebnych kontroli. Policjanci będą mogli od razu zobaczyć, że dany samochód ma prawo do korzystania z przywilejów na drodze. Sprawa dotyczy także opłat parkingowych, które także często są darmowe w przypadku samochodów elektrycznych i wodorowych.

Po przekroczeniu konkretnych progów zmaleje twoja renta i emerytura. Lepiej ich nie przekraczajPo przekroczeniu konkretnych progów zmaleje twoja renta i emerytura. Lepiej ich nie przekraczajCzytaj dalej

Jak przypomina Business Insider Polska, wymiana tablic nie będzie jednak obowiązkowa. Jeżeli ktoś już zarejestrował samochód elektryczny lub wodorowy może zmienić tablice na własne życzenie, jednak będzie się to wiązało z opłatą w wysokości 93 zł.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzej
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  4. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  5. Emeryci dostaną nawet blisko 2 tys. zł więcej. Wystarczy, że spełnią warunek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News