BiznesINFO.pl

East News, Andrzej Iwańczuk

Wyniki sondażu mówią jasno o nastrojach Polaków. Potężny spadek poparcia dla rządzących

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Sondaż bezlitosny dla Prawa i Sprawiedliwości

Sondaże jeszcze kilka miesięcy temu dawały partii Jarosława Kaczyńskiego poparcie na poziomie ok. 40 proc., jednakże po ostatnich wydarzeniach rządzący zaliczają drastyczny spadek poparcia.

Niewątpliwie na spadek poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości wpłynęła nie tylko piątka dla zwierząt promowana przez Jarosława Kaczyńskiego, ale także wyrok Trybunału Konstytucyjnego obalający dotychczasowy kompromis aborcyjny.

Przypomnijmy, że wyrok TK pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej, nazywanej przez samego prezesa partii jego "odkryciem towarzyskim", oburzył nie tylko wyborców i polityków, ale także przykuł uwagę międzynarodowych organizacji pozarządowych, samej Unii Europejskiej oraz wpływowych osobistości ze świata kultury.

Ostatnie sondaże nie są na PiS-u łaskawe, a poparcie leci na łeb na szyję. Jak się okazuje, obecny spadek to nie jest kilka, a kilkanaście procent sondażowych. Na jakie poparcie w takim razie może liczyć Prawo i Sprawiedliwość?

1. Blisko 10 tys. Polaków wkrótce może dostać specjalne wezwanie. Powód będzie zaskoczeniem 2. Hit dnia, Jacek Kurski ma rządową ochronę "ze względu na dobro państwa". Bardzo ciekawe i zastanawiające 3. Wystarczy że odbierzesz SMS, bez żadnych podejrzeń. Konsekwencje będą opłakane

Sondaż nie pozostawia żadnych złudzeń

Wyniki badania pokazują, że gdyby wybory odbyły się w najbliższy weekend to wzięłoby w nich udział 47,1 proc., natomiast do urn wyborczych nie poszłoby, aż 49,9 proc. Niezdecydowanych jest zaledwie 3 proc.

Frekwencja również wpływa na wyniki wyborcze partii rządzącej, dla której poparcie zadeklarowało zaledwie 28,7 proc. badanych. Swoje straty w związku z tym odrobiła Koalicja Obywatelska z poparciem 24,7 proc.

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie Onetu, trzecią siłą w polskim parlamencie zostałby ruch Szymona Hołowni, Polska 2050 z poparciem 11,3 proc. W Sejmie zasiadłaby także Lewica z Włodzimierzem Czarzastym na czele i poparciem 7,5 proc. Na wynik 5,1 proc. mogłaby liczyć Konfederacja oraz PSL. Niestety, ale 18 proc. wyborców nadal pozostaje niezdecydowanych.

Sondaż został przeprowadzony przez IBRiS na próbie 1100 osób metodą CATI. Badanie przeprowadzono 3 listopada br.

Tagi:

Podobne artykuły

Polska i Świat

Spore zmiany dla właścicieli nieruchomości. Znika jedno z praw
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Szef MON zachęca do służby wojskowej. Obiecuje dodatkowe 1000 zł i dodatkowy urlop
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Zrobisz jeden błąd i oszuści uzyskają dostęp do Twojego Facebooka
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Zawód bezrobotny. W Niemczech zmarł człowiek, który 46 lat żył na koszt państwa i był z tego dumny
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Brawurowa jazda 27-latka z Elbląga. Motocyklista dostał 20 mandatów
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Plastikowy dokument tożsamości odejdzie do lamusa. Czas na mDowód
Czytaj więcej >
Kamila Jeziorska

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]