BiznesINFO.pl
25.04.2019 Warszawa Sejm 80. posiedzenie Sejmu VIII kadencji n/z Jaroslaw Kaczynski, Zbigniew Ziobro, Beata Szydlo fot Andrzej Iwanczuk/REPORTER

https://eastnews.pl/Andrzej-Iwanczuk/REPORTER

Kontrowersyjna ustawa wyleciała z Sejmu. Koalicjant coraz mocniej stawia się PiS

17 Września 2020

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Sejm nie będzie głosował nad tzw. ustawą o bezkarności. W PiSie coraz bardziej wrze, a obóz Zjednoczonej Prawicy przeżywa ogromny kryzys. Zbigniew Ziobro coraz mocniej naciska na Jarosława Kaczyńskiego. Czy to oznacza, że w Sejmie szykuje się kolejny kryz

Sejm i PiS, a ustawa covidowa

Sejm nie będzie głosował nad ustawą covidową, która zakładała bezkarność urzędników ze względu na zwalczanie i zapobieganie COVID-19. Przypomnijmy, że jeden z przepisów mówił, że "nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione". To kolejny rozłam w obozie Zjednoczonej Prawicy.

W siedzibie PiS na Nowogrodzkiej miało dojść do ostrego spięcia między Zbigniewem Ziobrą, a Mateuszem Morawieckim. Jak podaje Onet, Morawiecki miał powiedzieć, że poparcie ustawy o bezkarności jest dalszym warunkiem funkcjonowania koalicji PiS-u i Solidarnej Polski. "Minister sprawiedliwości miał z kolei przekonywać, że bycie szefem rządu wiąże się często z koniecznością podejmowania ryzykownych decyzji i jeśli Morawiecki boi się je podejmować, to może nie powinien stać na czele gabinetu", pisze Onet. Czy to definitywny rozpad w Zjednoczonej Prawicy?

Sejm nie będzie głosował nad ustawą PiSu

- Wywierają na nas ogromną presję w sprawie przegłosowania bezkarności. Wprost usłyszeliśmy, że chodzi o ochronę premiera przed odpowiedzialnością za decyzje w sprawie wyborów korespondencyjnych, które sąd administracyjny uznał za nielegalne, powiedział w rozmowie z Onetem ważny polityk Solidarnej Polski.

Zbigniew Ziobro już wcześniej zapowiadał, że ustawa w obecnym kształcie jest nie do przyjęcia. - Obowiązkiem funkcjonariusza publicznego jest przestrzeganie prawa, a nie poszukiwanie drogi na skróty, powiedział Onetowi poseł Solidarnej Polski, Janusz Kowalski. Co dalej z tego wyniknie? To nie jest pierwsze spięcie w Zjednoczonej Prawicy. Politycy Zbigniewa Ziobry okazali się być nielojalni w przypadku głosowania nad piątką dla zwierząt. Czy to oznacza, że kryzys w obozie rządzących jeszcze się pogłębi?

Tagi:

ustawaSejmrządPiS

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Fajerwerki w Warszawie

Polska i Świat

Największe polskie miasta odwołują imprezy sylwestrowe. Chcą zaoszczędzić

Czytaj więcej >
Ceny węgla rosną

Polska i Świat

Dłuższy termin wymiany pieców w województwie małopolskim. Do końca kwietnia 2024 roku

Czytaj więcej >
Senat przyjął rezolucję ws. Białorusi

Polska i Świat

Nowa strona internetowa Senatu pochłonie prawie milion złotych

Czytaj więcej >
Niemcy planują kolejne zakazy. Tym razem wszystko dotyczy podróży.

Polska i Świat

Niemcy szykują nowy rodzaj sankcji. Uderzą we własnych obywateli

Czytaj więcej >
Podkomisja smoleńska słono kosztuje polskiego podatnika. W 3 miesiące wydano ponad pół miliona złotych

Polska i Świat

Antoni Macierewicz, Piotr Naimski i Mirosław Chojecki odznaczeni Orderem Orła Białego

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Niemcy za przyjęciem obywateli Rosji, którzy uciekają z Rosji

Czytaj więcej >