BiznesINFO.pl
EN 01536006 0010

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Rząd szykuje już dodatek dla osób, które do ogrzewania używają gazu LPG. Zyska 147 tys. domostw

7 Września 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Gaz LPG jest głównym źródłem ogrzewania dla 147 tys. polskich gospodarstw domowych, wynika z danych Polskiej Organizacji Gazu Płynnego. Osoby korzystające z LPG będą mogli liczyć na jednorazową zapomogę w wysokości 500 zł.

Rozwiązania pozwalające na wprowadzenie dopłaty dla osób opalających LPG są już przygotowywane w Senacie, donosi agencja "Newseria". Rzecznik prasowy Gaspolu Maciej Chyż mówi również o dużej dostępności LPG przed zimą z powodu dywersyfikacji dostaw.

LPG będzie także objęte dopłatami

Z jednorazowej dopłaty w wysokości 500 zł będą mogli skorzystać właściciele domów, w których LPG jest głównym źródłem ogrzewania, chociaż nie musi być to jedyne źródło. Dopłaty nie otrzymają gospodarstwa domowe, którym przyznano już dodatek węglowy w wysokości 3 tys. zł.

Zgłoszenia o odebranie dodatku dla osób ogrzewających gazem LPG będzie można składać w urzędach gmin, tak samo jak w przypadku dodatku węglowego. Dodatek też będzie przysługiwał na gospodarstwo domowe, jeżeli więc jeden z mieszkańców już go pobierze, to nie dostaną go jego współlokatorzy.

Osoby zgłaszające się po dodatek do gazu LPG będą również weryfikowane przez Centralną Ewidencję Emisyjności Budynków, czy to właśnie LPG jest głównym źródłem ogrzewania zadeklarowanym w rejestrze.

Gaspol sprowadza LPG z kierunków innych niż Rosja

Maciej Chyż mówił również, że ostatni zakup rosyjskiego LPG przez Gaspol miał miejsce 25 lutego. Od tego czasu gaz do Polski płynie z Europy Północnej i Stanów Zjednoczonych. Dużo dostaw przypływa do polskich portów, ale LPG jest również dostarczany transportem kolejowym i drogowym.

Tagi:

gazgaz ziemny

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Energetyka

Paszport energetyczny obejmie szerszy krąg osób. Jego koszt to nawet 1000 zł

Czytaj więcej >
Warszawa nocą

Energetyka

Kryzys energetyczny. Świąteczne lampki w Warszawie będą świecić krócej

Czytaj więcej >

Energetyka

Operatorzy sieci ostrzegają przed brakiem węgla w Polsce. Problem może dotyczyć też Niemców

Czytaj więcej >

Energetyka

Prezes PGG napisał list do górników. Odniósł się do sytuacji na rynku węgla

Czytaj więcej >

Energetyka

Odwiedziny na polecenie rządu. W zbieraniu danych pomogą kominiarze

Czytaj więcej >

Energetyka

Złożono projekt komisji weryfikacyjnej ds. polityki energetycznej Polski. PiS chce zbadać rosyjskie wpływy

Czytaj więcej >