BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Rząd rozdaje pieniądze. Nawet 27 000 złotych dopłaty
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 28.05.2023 21:35

Rząd rozdaje pieniądze. Nawet 27 000 złotych dopłaty

Pieniądze
BiznesINFO

Chcąc kupić nowe auto, wielu Polaków musi sięgnąć głębiej do portfela lub nawet złożyć wniosek o kredyt w banku. Okazuje się jednak, że wystarczy nieco dostosować swoje wymagania, a do samochodu dopłaci rząd.

Rozwój elektromobilności

W Polsce ruszyły w końcu działania mające na celu wspieranie rozwoju elektromobilności. Jak podaje portal Wybór Kierowców, właściciele samochodów elektrycznych mogą już korzystać z buspasów czy darmowego parkowania.

Jednak sporym skokiem dla zwiększenia popularności aut elektrycznych ma być wsparcie finansowe przy ich zakupie. Za takim ruchem stoi oczywiście polski rząd.

Dopłacą do zakupu auta

Rządowy program nosi nazwę Mój Elektryk. To właśnie w jego ramach można zapewnić dofinansowanie do zakupu elektrycznego samochodu.

Jak zauważa Wybór Kierowców, warunków w zasadzie jest niewiele. Przede wszystkim samochód musi być fabrycznie nowy. Dofinansowanie jest udzielane bez względu na to, czy pojazd jest kupowany bądź też np. leasingowany.

Nawet 27 tysięcy złotych

Chętni na dofinansowanie zakupu samochodu elektrycznego mogą składać wnioski na kwoty do 18,75 tys. zł. W tym kontekście jest jednak jeden warunek: wartość samochodu nie może przekroczyć 225 tys. zł brutto.

Jak wynika z informacji portalu Wybór Kierowców, to samo obostrzenie obowiązuje dla przedsiębiorców. Przewidziano jednak pewną furtkę w postaci deklaracji przebiegów - jeżeli będą one wyższe niż 15 tys. km, dofinansowanie może wzrosnąć aż do 27 tys. zł.

Tagi: auto Samochód