BiznesINFO.pl
Rząd szykuje loterię dla zaszczepionych

Piotr Molecki/East News

Rząd przygotował prezent dla Polaków. Musisz się tylko zaszczepić

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Rządzący  zastanawiają się jak przekonać Polaków do zaszczepienia się przeciw Covid-19. Według serwisu Wprost.pl przygotowywana jest loteria dla osób, które przyjmą preparat. Do wygrania ma być nawet milion złotych. 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Rząd szykuje loterię dla zaszczepionych przeciw Covid-19

  • Gdzie praktykuje się podobne rozwiązania

  • Który kraj płaci obywatelom za przyjęcie preparatu

Będzie loteria dla zaszczepionych?

20 mln - tylu Polaków według statystyk przywołanych w zeszłym tygodniu przez Wirtualną Polskę nie zarejestrowało się jeszcze na szczepienie przeciw Covid-19, choć ma już ku temu możliwość.

Rządzący zdają sobie sprawę, że nieuchronnie zbliża się moment, w którym zaszczepią się osoby, które tego chcą, zaś pozostanie niemała grupa sceptyków, wśród których znajdują się nie tylko osoby sceptyczne wobec zagrożenia Covid-19, ale sceptycy szczepionek jako takich, czy ci, którzy uważają, że nawet jeśli wirus ich dotknie, to przejdą go bezproblemowo i szczepienie nie ma sensu (takie przekonanie dominuje głównie wśród młodych).

Rząd zastanawia się jak przekonać jak największą grupę osób do zaszczepienia się. Jeszcze w sobotę w wywiadzie dla RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślał, że rząd nie rozważa wprowadzenia zachęt finansowych dla zaszczepionych, choć jak zastrzegł sytuacja w tej sprawie jest dynamiczna i “w interesie nas wszystkich jest, aby te szczepienia szły jak najszerzej”.

Tymczasem jak informuje serwis Wprost.pl rząd wspólnie z Totalizatorem Sportowym przygotowuje specjalną loterię dla osób zaszczepionych. 

W loterii przewidzianej dla pojedynczych obywateli, rozważamy kilka pułapów finansowych losowania - tygodniowe, miesięczne i finałowe – zdradza w rozmowie z serwisem przedstawiciel rządu.

Główną nagrodą dla uczestników loterii ma być milion złotych. 

Pomysł ten jak zauważa Wprost.pl nie jest nowy. Loteria dla zaszczepionych przeciw Covid-19 obowiązuje bowiem np. w Nowym Jorku, gdzie szczęśliwcy mają szansę wygrać nawet 5 mln dolarów. 

Oferta dla gmin

Serwis informuje również, że podczas niedawnych obrad Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego miały zapaść ustalenia dotyczące finansowego wsparcia dla gmin, w których zaszczepi się 75 proc. mieszkańców. 

Gminy te miałyby otrzymać kilkaset tysięcy złotych. Na tym jednak nie koniec, bo następnie te z rekordowym wynikiem miałyby dostać milionową dotację na dowolny cel. 

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu na pomysł płacenia osobom zaszczepionym przeciw Covid-19 wpadła Serbia. Oferuje ona obywatelom, którzy przyjęli preparat równowartość 25 euro, czyli ok. 115 zł. 

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >