BiznesINFO.pl
NFZ bierze się za kontrole przychodni.

Biznes info

Rząd będzie zmieniał program "Profilaktyka 40 plus". Wejdzie w skład medycyny pracy

13 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz przekazał, że rząd planuje poważne zmiany w programie "Profilaktyka 40 plus". Do tej pory z programu skorzystało jedynie 400 tys. osób, dlatego rząd myśli nad zwiększeniem ilości osób z niego korzystających. Z tego powodu program ma trafić w zakres badań medycy pracy.

Według Andrusiewicza pandemia Covid-19 pokazała, że społeczeństwa zdrowe przeszły ją znacznie lżej, informuje PAP. W związku z tym trzeba bardziej zachęcić Polaków do badań profilaktycznych, które zmniejszają późniejsze ryzyko zachorowań.

"Profilaktyka 40 plus" w ramach medycyny pracy

Fakt, że od 1 lipca 2021 r. z programu skorzystało jedynie 400 tys. osób jest dla Andrusiewicza niezadowalający. Resort zdrowia myśli więc o wkomponowaniu programu w zakres badań medycyny pracy.

"Głównym celem programu „Profilaktyka 40 PLUS” jest ocena organizacji i efektywności objęcia świadczeniobiorców od 40. roku życia profilaktyczną diagnostyką w zakresie najczęściej występujących problemów zdrowotnych. Trzeba zauważyć, że w związku z pandemią koronawirusa profilaktyka chorób znacznie spadła z powodu m.in. obniżonej zgłaszalności do lekarzy w 2020 r." - brzmi komunikat na rządowej stronie programu.

Tagi:

NFZ

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

ZUS upomina Polaków, tysiące z nich wciąż nie aktywowało bonu turystycznego. Pieniądze mogą przepaść

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Będzie olbrzymie przejęcie nadajników w Polsce. Ministerstwo dało zielone światło

Czytaj więcej >
PHOTO: PIOTR GAJEK / SE / EAST NEWS MYSLOWICE AKCJA POLICJI BEZPIECZNA SZKOLA N/Z PATROL POD SZKOLA MAREK MIKOS DROGOWKA SZKOLA DZIECI PRZEJSCIE DLA PIESZYCH RADAR KONTROLA SUSZARKA LIZAK 03 / 09 / 2008 FOT PIOTR GAJEK WIECEJ NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PL

Polska i Świat

Rząd przekazał dane o kierowcach firmom ubezpieczeniowym. Dla wielu osób oznacza to wzrost składek

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Od 1 lipca liczba bezpłatnych badań znacznie się wydłuży. Okazja do sprawdzenia stanu zdrowia

Czytaj więcej >
pilne

Polska i Świat

Chińczycy przekazali wiadomość o nawiązaniu kontaktu z obcą cywilizacją. Chwilę później skasowali wiadomość

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Polski statek "Polesie" w poważnych tarapatach w Kolumbii. Wszystko skończyło się dobrze

Czytaj więcej >