PKN Orlen chce przejąć kioski Ruchu
Wikimedia Commons/Artur Andrzej/CC1.0
Autor Kasper Starużyk - 4 Listopada 2020

PKN Orlen ma przejąć Ruch. Kioski czeka mała rewolucja

Nowe otwarcie kiosków Ruch? Prezes PKN Orlen nie ukrywa, że chciałby do końca tego roku przejąć tę sieć dystrybucyjną.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek wskazuje, że chciałby aby do końca tego roku grupa Orlen przejęła działalność Ruchu. Jak informuje portal Money, niegdyś świetnie prosperujący biznes sieci kiosków w ostatnim czasie nieco podupadł. Czy grupie Ruch uda się przeżyć ponowny rozkwit w ramach paliwowego Orlenu?

Orlen przejmie Ruch?

Jak informują dziennikarze z portalu Money.pl, jest coraz bliżej do zapowiadanego od pewnego czasu przejęcia Ruchu przez PKN Orlen. Prezes Obajtek na swoim Twitterze zakomunikował, że liczy iż transakcję uda się domknąć jeszcze w tym roku.

Już teraz łatwiej uchronisz się przed mandatem. Wystarczy tylko jeden ruch w telefonieJuż teraz łatwiej uchronisz się przed mandatem. Wystarczy tylko jeden ruch w telefonieCzytaj dalej

Money wskazuje jednak, że w oficjalnym systemie ESPI, gdzie publikowane są najważniejsze komunikaty dla spółki na próżno szukać informacji o planowanym przejęciu.

Co oznaczać będzie zmiana w strukturze właścicielskiej sieci Ruch? Cytowany portal wskazuje, że w kioskach pojawią się między innymi znane ze stacji benzynowych Orlenu hot-dogi.

Obajtek wskazuje, że czeka na prawomocne rozstrzygnięcie sądu. Decyzja Temidy zamknie proces przejęcia Ruchu przez PKN Orlen.

Z kolei Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał pozytywną decyzję na przejęcie Ruchu przez Orlen. Wskazano przy tym na warunki jakie muszą zostać spełnione by procedura przejęcia przebiegła bez monopolizacji rynku przez jeden podmiot.

– Mamy konkretny plan rozwoju spółki Ruch, który wzmocni segment detaliczny Grupy Orlen i umożliwi wdrożenie nowych rozwiązań. Jest on gotowy do realizacji. Jednym z nich będzie otwarcie punktów sprzedaży detalicznej i gastronomii w lokalizacjach poza stacjami paliw – przytacza wypowiedź Daniela Obajtka portal Money.

DZISIAJ GRZEJE:

1. ZUS z dumą wprowadzał nowe rozwiązanie. Jednak efekt decyzji był nie do przewidzenia
2. Abp Gądecki znów w niespodziewanych słowach. "Niemal każdy serial na Netflixie zawiera promocję homoseksualizmu"
3. Do szpitali się nie dostaniemy, wchodzi więc nowa strategia walki z COVID 19. Rząd nie ma wyboru

Polacy ocenili rolę Kościoła w życiu publicznym. Zaskoczenie?Polacy ocenili rolę Kościoła w życiu publicznym. Zaskoczenie?Czytaj dalej

Podział grupy

Ruch ma stać się w większości własnością PKN Orlen. Koncern zgodnie z podpisaną w czerwcu umową intencyjną stanie się właścicielem 65 proc. akcji Grupy Ruch. Pozostałem głosy w radzie nadzorczej mają zostać podzielone między PZU, PZU Życie i Alior Bank. Ponadto należący do grupy kapitałowej PZU bank obiecał, że umorzy Ruchowi wierzytelności opiewające na kwotę 87,5 mln złotych.

Szykuje się godzina policyjna w Polsce? Wypowiedzi generałów budzą ogromne niepokojeSzykuje się godzina policyjna w Polsce? Wypowiedzi generałów budzą ogromne niepokojeCzytaj dalej

Program przejęcia zakłada wcielenie w życie programu restrukturyzacji spółki Ruch. Jak wskazuje Money kluczowe mają być: rozwój nowoczesnej sprzedaży oraz dalsza ekspansja na rynku przesyłek i usług kurierskich.

Ruch poprzez spółki zależne odpowiada za zarządzanie nieruchomościami, prenumeraty czy marketing. Ponadto sieć jest zarządcą licznych kiosków i saloników prasowych oraz dystrybutorem prasy i książek. Od kilku lat firma rozwija się na rynku usług kurierskich.

Pilny komunikat Poczty Polskiej. Wejdziesz w fałszywą wiadomość i stracisz pieniądzePilny komunikat Poczty Polskiej. Wejdziesz w fałszywą wiadomość i stracisz pieniądzeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pożar w kamienicy. Płomienie wychodzą przez okno, zablokowana ulica
  2. Czy noszenie przyłbicy ma sens? Wyjaśniamy, na czym polegają jej wady i zalety
  3. Już teraz łatwiej uchronisz się przed mandatem. Wystarczy tylko jeden ruch w telefonie
  4. Śmiać się czy płakać? Wiadomo, jaką "rekompensatę" dostaną sprzedawcy zniczy i kwiatów
  5. Polacy ocenili rolę Kościoła w życiu publicznym. Zaskoczenie?
  6. Wielka gwiazda Canal+ Sport przechodzi do największej konkurencji. Kibice nie mogą uwierzyć
  7. Zawsze po wypiciu kawy zrób 1 rzecz. Efekty zdumiewają, Twoja sylwetka diametralnie się zmieni
Już od piątku zmiany w rozkładzie jazdy. PKP Intercity odwołuje część pociągówJuż od piątku zmiany w rozkładzie jazdy. PKP Intercity odwołuje część pociągówCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News