BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Rozmowa kwalifikacyjna: co zabrać? Podpowiadamy

22 Czerwca 2019

Autor tekstu:

Przemysław Terlecki

Udostępnij:

Rozmowa kwalifikacyjna: co zabrać ze sobą? Zagadnienie to może nastręczyć wiele problemów osobom, które właśnie zmierzają na rozmowę kwalifikacyjną. Ich przygotowanie w tym względzie może bowiem podbić ich szanse na uzyskanie pracy, ale może równie dobrze

Rozmowa kwalifikacyjna: co zabrać ze sobą, by dobrze wypaść? Warto bowiem pamiętać, że przez cały proces rozmowy kwalifikacyjnej jesteśmy oceniani. O tym, jakie pozostawimy wrażenie, decyduje także nasze przygotowanie nie tylko pod względem merytorycznym, ale także czysto fizycznym. Mowa tutaj o odpowiednim stroju na rekrutację, ale takż wszystkich gadżetach, jakie ze sobą przyniesiemy.

No właśnie - o czym pamiętać szczególnie podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Co zabrać, by wyjść na osobę zorganizowaną i przygotowaną pod każdym względem? Jest kilka rzeczy, które powinniśmy zabrać ze sobą na spotkanie z rekruterami przede wszystkim. Niewątpliwie nasze szanse na rekrutaje wzrosną, kiedy zrobimy dobre wrażenie.

Rozmowa kwalifikacyjna: co zabrać ze sobą?

Na rozmowę kwalifikacyjną należy zabrać przede wszystkim notes i długopis. Choć wiele osób przekonuje obecnie, że w zasadzie nie są to sprzęty potrzebne, bo notować można na telefonie, to nie jest to polecanym sposobem zapisywania informacji na rozmowie kwalifikacyjnej. Siedząc w telefonie podczas rozmowy z rekruterem, nawet zapisując najważniejsze przez niego przekazywane informacje, będziemy wyglądali, jakbyśmy przewijali Facebooka.

Wielu ekspertów w dziedzinie HR poleca na rozmowę kwalifikacyjną wziąć także swoje referencje. Te mogą w bardzo znaczny sposób wpłynąć na końcową ocenę naszej kandydatury. Rekruterzy niewątpliwie przychylniejszym okiem spojrzą na kogoś, kto może pochwalić się dokumentami poświadczającymi pracowitość i umiejętności kandydata. Co więcej, referencje są bezpośrednim poświadczeniem informacji, które zawarliśmy w CV.

CV i list motywacyjny także się przydadzą na rozmowie rekrutacyjnej. Prowadzący wywiad może bowiem po prostu zapomnieć przynieść wcześniej wysłanych przez nas dokumentów, a trudno prowadzić rozmowę kwalifikacyjną bez odpowiednich papierów dotyczących umiejętności i doświadczenia danej osoby. Nawet jeżeli rekruter będzie miał CV i list motywacyjny, warto wziąć kopię ze sobą. Wypadniemy wówczas na osobę przygotowaną na każdą ewentualność.

Także zapisane na kartce pytania do rekrutera mogą być bardzo przydatne. W stresie często zapominamy tego, czego chcieliśmy się dowiedzieć od osoby przeprowadzającej rozmowę, przez co ta się spłyca. Odpowiednio przygotowane przed rozmową pytania, które będziemy chcieli zadać rekruterowi niewątpliwie pomogą nam zachować rezon i pewien rygor rozmowy.

W internecie znaleźć można informacje także o tym, że rzeczami polecanymi do wzięcia ze sobą na rozmowę są chusteczki higieniczne i butelka wody mineralnej. Te pierwsze pomogą zachować czystość i uratują nasz wygląd, nawet jeśli na kilka chwil przed rozmową ubrudziliśmy się kawą czy poprawiając makijaż. Butelka wody zaś, podobnie jak lista pytań do rekrutera, ustrzeże nas przed nadmiernym wpływem stresu, kiedy zaschnie nam po prostu w gardle.

Podobne artykuły

Urlop wyznaczy pracodawca

Praca

Pracowniku, weszły ważne zmiany w urlopach. Nie będziesz miał teraz wiele do powiedzenia

Czytaj więcej >
Biedronka przygotowała promocje na nowy tydzień

Praca

Biedronka już od jutra z szalonym prezentem dla klientów. Wielki ukłon dla fanów słodkości

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 12.05.2020. n/z Napis koronawirus Covid-19 na tle pieniedzy.

Praca

Branża umiera przez pandemię, a państwo dalej ich nie dostrzega. W efekcie wszyscy tracą ogromne pieniądze

Czytaj więcej >
Szef ma prawo przerwać nasz urlop

Praca

Jesteś na urlopie? Mamy złe wieści, twój pracodawca ma prawo go przerwać

Czytaj więcej >
Za uchylanie się od płacenia abonamentu grożą dotkliwe kary

Praca

Kontrolerzy rozeszli się po kraju, do ciebie też mogą zapukać. Kara to aż 681 zł

Czytaj więcej >
Praca tylko 4 dni? Skrócony wymiar czasu pracy

Praca

4-dniowy tydzień pracy uratuje gospodarkę? Niezwykły plan rządzących.

Czytaj więcej >