rozliczenie-pixabay-jarmoluk
Obraz Michal Jarmoluk z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 2 Marca 2020

Ostatni dzwonek na rozliczenie. 1,2 mln podatników do dziś powinno złożyć PIT

Rozliczenie PIT-28 za 2019 rok można złożyć jeszcze tylko dzisiaj. To już ostatni moment na wysłanie rozliczenia do urzędu skarbowego - informuje “Dziennik Gazeta Prawna”.

Rozliczenie PIT-28 - ostatnia szansa

W ubiegłych latach rozliczenie PIT-28 należało wysłać do końca stycznia. Od 2020 roku termin upływa wraz z końcem lutego, jednak ponieważ 29 lutego wypadł w sobotę, to w drodze wyjątku czas na wysłanie rozliczenia jest jeszcze dzisiaj, w poniedziałek 2 marca.

Jak podaje “DGP”, z ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych korzysta ponad 1,2 mln podatników. Jednak niewielu z nich otrzymało wypełnione rozliczenie za 2019 rok w ramach usługi Twój e-PIT. Zaliczają się do nich osoby, które w ubiegłym roku uzyskały przychody m.in. z umów najmu, dzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze, a także ze sprzedaży przetworzonych produktów roślinnych i zwierzęcych. Fiskus nie wypełnił jednak rozliczenia przedsiębiorcom.

Kierowco, przygotuj się, że będziesz płacił więcej. Wzrastają opłaty dla każdej kategorii pojazdówKierowco, przygotuj się, że będziesz płacił więcej. Wzrastają opłaty dla każdej kategorii pojazdówCzytaj dalej

Rozliczenie trzeba zaakceptować i wysłać

Gazeta przypomina podatnikom, którzy postanowili skorzystać z usługi Twój e-PIT, że wypełnione przez skarbówkę rozliczenie PIT-28 należy zaakceptować i wysłać. Nie ma co liczyć na automatyczną wysyłkę, jak w przypadku PIT-37, która następuje po 30 kwietnia.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Monika Olejnik jednym wpisem straciła w oczach fanów. "Nie wierzę, że pani tak napisała"

Podatnik ma też możliwość odrzucenia rozliczenia wypełnionego przez fiskus i wypełnić je samodzielnie. Warto pamiętać, że stosowanie ryczałtu wyklucza preferencyjne rozliczenie z małżonkiem i przewidziane dla samotnych rodziców. Nie można też wykorzystać ulgi prorodzinnej.

Kiedyś nieodzowni, dziś niewielu o nich pamięta. TOP 10 zawodów sprzed latKiedyś nieodzowni, dziś niewielu o nich pamięta. TOP 10 zawodów sprzed latCzytaj dalej

Rozliczenie PIT-28 - co można odliczyć?

Takie osoby mogą odliczyć od przychodu stratę z lat poprzednich, składki na ubezpieczenia społeczne, ulgę termomodernizacyjną, ulgę rehabilitacyjną, ulgę internetową, darowizny oraz wpłaty na indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego (IKZE). Przy czym warto pamiętać, że fiskus nie uwzględni w usłudze Twój e-PIT ulg i darowizn - trzeba to zrobić samodzielnie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szpital Bródnowski ograniczył działanie SORu. Dezynfekcja po pacjencie
  2. Przez tydzień jedli tylko fast foody. "Śmieciowa" dieta wpłynęła na ich mózgi
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Gdzie kręcono "Ranczo"? Jest w zupełnie innym miejscu niż wielu myśli, turyści je uwielbiają
TOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonTOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News