BiznesINFO.pl

Biznesinfo.pl

Nie zapłacą czynszu i rachunków za prąd? Szykuje się rządowa pomoc dla kolejnej grupy

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Rachunek za czynsz i prąd odroczony?

Podjęcie rozmów przez rząd w sprawie możliwości przesunięcia terminów zapłaty rachunku za czynszu dla najemców sklepów dworcowych minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała w trakcie czatu z użytkownikami Facebooka.

- Myślę, że tak jak umówiliśmy się z bankami [...] na to, żeby takich wakacji kredytowych udzieliły klientom, [...] tak i tutaj spróbujemy umówić się ze spółkami Skarbu Państwa, z PKP, [...] która udostępnia przestrzeń na terenie dworców, aby takich wakacji czynszowych udzieliła najemcom [...] Spróbujemy się tym zająć w najbliższym tygodniu – powiedziała minister Emilewicz.

W trakcie czatu minister rozwoju pytana była również o możliwość odroczenia terminu płatności rachunków za energię.

- Tak jak i PGNiG [...] już zapowiedziała, że takich wakacji rachunkowych [...] będzie udzielać, tak spróbujemy takie porozumienie osiągnąć z dystrybutorami energii elektrycznej, zarówno wśród spółek Skarbu Państwa, jak i komercyjnych – poinformowała szefowa resortu rozwoju.

Premier zapowiada negocjacje

Wcześniej o możliwości wprowadzenia ułatwień w opłatach rachunków za prąd i gaz dla przedsiębiorców mówił premier Mateusz Morawiecki.

- Wiemy, jak działa rynek i wiemy, że w tej sytuacji najważniejsze są gwarancje, dopłaty, wakacje kredytowe, ale tez wakacje dla płatności ZUS. Niektórzy przedsiębiorcy mogą mieć problemy z regulowanie rachunków za prąd czy gaz, więc będziemy negocjowali z przedsiębiorstwami – powiedział szef rządu, podkreślając, że rozmawiał już na ten temat z prezesem PGNiG Jerzym Kwiecińskim.

Tymczasem w piątek parlament będzie obradował nad przygotowaną przez rząd specustawą, zwaną tarczą antykryzysową, mającą złagodzić skutki gospodarcze związane z epidemią koronawirusa.

Tagi:

rządprądgaz

Podobne artykuły

Twój portfel

Rząd chce wprowadzenia maksymalnej opłaty za śmieci
Czytaj więcej >

Twój portfel

Płaca minimalna znowu będzie podniesiona. Rząd już zapowiedział
Czytaj więcej >

Twój portfel

12 000 plus jednak szybciej. Rząd zdradził, kiedy można spodziewać się wypłat
Czytaj więcej >

Twój portfel

Ile kosztuje nas codzienne ładowanie telefonu? Koszt może zaskoczyć
Czytaj więcej >

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów
Czytaj więcej >

Twój portfel

UOKiK ostrzega przed zagrożeniami w sieci. Oszuści urlopu nie biorą
Czytaj więcej >
Radosław Święcki

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Twój portfel

Twój portfel

Dominik Górecki

Jednorazowa amortyzacja a bezpośrednie zaliczenie wydatku w koszty firmowe
Czytaj więcej >
Twój portfel

Dominik Górecki

Zasiłek stały – ile wynosi i kto może z niego skorzystać?
Czytaj więcej >
Twój portfel

Aleksandra Czerwińska

Oddanie krwi - jak odliczyć w zeznaniu rocznym?
Czytaj więcej >
Twój portfel

Maria Czekańska

Skuteczne doręczenie – co oznacza to pojęcie?
Czytaj więcej >
Twój portfel

Maria Czekańska

Zwrot podatku dochodowego na rachunek bankowy
Czytaj więcej >
Twój portfel

Kamila Jeziorska

Potężny cios w samozatrudnionych. Ich składki wzrosną o ponad 1000 zł
Czytaj więcej >