Rachunek za czynsz i prąd przesunięty dla najemców sklepów dworcowych?
Pxhere
Autor Radosław Święcki - 27 Marca 2020

Nie zapłacą czynszu i rachunków za prąd? Szykuje się rządowa pomoc dla kolejnej grupy

Rachunek za czynsz i prąd być może zostanie przesunięty dla najemców sklepów dworcowych. Podjęcie rozmów w tej sprawie zapowiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Rachunek za czynsz i prąd odroczony?

Podjęcie rozmów przez rząd w sprawie możliwości przesunięcia terminów zapłaty rachunku za czynszu dla najemców sklepów dworcowych minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała w trakcie czatu z użytkownikami Facebooka.

- Myślę, że tak jak umówiliśmy się z bankami [...] na to, żeby takich wakacji kredytowych udzieliły klientom, [...] tak i tutaj spróbujemy umówić się ze spółkami Skarbu Państwa, z PKP, [...] która udostępnia przestrzeń na terenie dworców, aby takich wakacji czynszowych udzieliła najemcom [...] Spróbujemy się tym zająć w najbliższym tygodniu – powiedziała minister Emilewicz.

Skarbówka będzie mogła zablokować twoje konto. Wystarczy jedna rzecz, aby stracić dostęp do pieniędzySkarbówka będzie mogła zablokować twoje konto. Wystarczy jedna rzecz, aby stracić dostęp do pieniędzyCzytaj dalej

W trakcie czatu minister rozwoju pytana była również o możliwość odroczenia terminu płatności rachunków za energię.

- Tak jak i PGNiG [...] już zapowiedziała, że takich wakacji rachunkowych [...] będzie udzielać, tak spróbujemy takie porozumienie osiągnąć z dystrybutorami energii elektrycznej, zarówno wśród spółek Skarbu Państwa, jak i komercyjnych – poinformowała szefowa resortu rozwoju.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Sondaż, jakiego jeszcze nie było. Wiemy, co stanie się, jeśli wybory nie zostaną przełożone

Premier zapowiada negocjacje

Wcześniej o możliwości wprowadzenia ułatwień w opłatach rachunków za prąd i gaz dla przedsiębiorców mówił premier Mateusz Morawiecki.

- Wiemy, jak działa rynek i wiemy, że w tej sytuacji najważniejsze są gwarancje, dopłaty, wakacje kredytowe, ale tez wakacje dla płatności ZUS. Niektórzy przedsiębiorcy mogą mieć problemy z regulowanie rachunków za prąd czy gaz, więc będziemy negocjowali z przedsiębiorstwami – powiedział szef rządu, podkreślając, że rozmawiał już na ten temat z prezesem PGNiG Jerzym Kwiecińskim.

Tymczasem w piątek parlament będzie obradował nad przygotowaną przez rząd specustawą, zwaną tarczą antykryzysową, mającą złagodzić skutki gospodarcze związane z epidemią koronawirusa.

Zrobisz przelew i możesz dostać karę. Na tych, którzy nie stosują się do przepisów czekają groźne konsekwencjeZrobisz przelew i możesz dostać karę. Na tych, którzy nie stosują się do przepisów czekają groźne konsekwencjeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Urząd Miasta rozdaje maseczki i płyny dezynfekujące. W tym mieście na Mazowszu dostaną je wszyscy
  2. Koronawirus może być niebezpieczny również dla młodych. 12-latka walczy o swoje życie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Z ostatniej chwili: przedłużono zamknięcie granic Polski. Wiadomo do kiedy
Ty siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójTy siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News