Rachunek za czynsz i prąd przesunięty dla najemców sklepów dworcowych?
Pxhere
Autor Radosław Święcki - 27 Marca 2020

Nie zapłacą czynszu i rachunków za prąd? Szykuje się rządowa pomoc dla kolejnej grupy

Rachunek za czynsz i prąd być może zostanie przesunięty dla najemców sklepów dworcowych. Podjęcie rozmów w tej sprawie zapowiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Rachunek za czynsz i prąd odroczony?

Podjęcie rozmów przez rząd w sprawie możliwości przesunięcia terminów zapłaty rachunku za czynszu dla najemców sklepów dworcowych minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała w trakcie czatu z użytkownikami Facebooka.

- Myślę, że tak jak umówiliśmy się z bankami [...] na to, żeby takich wakacji kredytowych udzieliły klientom, [...] tak i tutaj spróbujemy umówić się ze spółkami Skarbu Państwa, z PKP, [...] która udostępnia przestrzeń na terenie dworców, aby takich wakacji czynszowych udzieliła najemcom [...] Spróbujemy się tym zająć w najbliższym tygodniu – powiedziała minister Emilewicz.

W trakcie czatu minister rozwoju pytana była również o możliwość odroczenia terminu płatności rachunków za energię.

- Tak jak i PGNiG [...] już zapowiedziała, że takich wakacji rachunkowych [...] będzie udzielać, tak spróbujemy takie porozumienie osiągnąć z dystrybutorami energii elektrycznej, zarówno wśród spółek Skarbu Państwa, jak i komercyjnych – poinformowała szefowa resortu rozwoju.

Premier zapowiada negocjacje

Wcześniej o możliwości wprowadzenia ułatwień w opłatach rachunków za prąd i gaz dla przedsiębiorców mówił premier Mateusz Morawiecki.

- Wiemy, jak działa rynek i wiemy, że w tej sytuacji najważniejsze są gwarancje, dopłaty, wakacje kredytowe, ale tez wakacje dla płatności ZUS. Niektórzy przedsiębiorcy mogą mieć problemy z regulowanie rachunków za prąd czy gaz, więc będziemy negocjowali z przedsiębiorstwami – powiedział szef rządu, podkreślając, że rozmawiał już na ten temat z prezesem PGNiG Jerzym Kwiecińskim.

Tymczasem w piątek parlament będzie obradował nad przygotowaną przez rząd specustawą, zwaną tarczą antykryzysową, mającą złagodzić skutki gospodarcze związane z epidemią koronawirusa.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News