BiznesINFO.pl

Pixbay

Producent grafenu z Polski planuje podbić USA

16 Marca 2023

Autor tekstu:

Patryk Solarczyk

Polska firma - Advanced Graphene Products jest innowacyjną spółką zajmującą się produkcją grafenu i rozwojem jego zastosowań. Firma ogłosiła, że zamierza wprowadzić grafen na rynek USA.

Innowacyjny produkt firmy

Firma posiada unikalną na skalę globalną metodę produkcji wielkopowierzchniowego grafenu HSMG (High Strength Metallurgical Graphene) oraz wiedzę i doświadczenie z zakresu materiałów grafenowych i ich przetwarzania.

Produkuje zarówno grafen powierzchniowy jak i grafen płatkowy oraz prowadzi pracę nad jego zastosowaniem w różnych dziedzinach przemysłu.

Firma spróbuje podbić USA

Spółka chce wprowadzić na rynek USA swój filament do druku 3D pod marką Prografen. 

Zdajemy sobie sprawę z potencjału, jaki ma tamten rynek.” - mówi prezes Advanced Graphene Products Artur Wiechczyński.

Dodał, że dodatkowo, około 90 proc. filamentów, które są kupowane w Polsce, jest wykorzystywane do zastosowań nieprzemysłowych. W USA ten podział kształtuje się inaczej - analizy wskazują na szersze wykorzystanie filamentów do wydruku elementów do zastosowań użytkowych i profesjonalnych, a nasz produkt ma charakter przemysłowy.

"Wiążę duże nadzieje, szczególnie z filamentem do druku 3D oraz farbami antykorozyjnymi z grafenem. Rozesłaliśmy filament do różnych firm w USA i otrzymaliśmy dobry feedback. W maju odbywają się największe targi 3D w USA, szykujemy się na to wydarzenie z myślą, że to będzie nasz start na tym rynku" - dodał przewodniczący rady nadzorczej Piotr Zawistowski.

Współpraca z innymi podmiotami oraz plany na nowe produkty

“Z uwagi na to, że pokłady litu są ograniczone, musimy zajmować się zbudowaniem nowego obszaru, czyli zastosowaniem wodoru chociażby w napędach samochodowych.” powiedział Artur Wiechczyński. 

W zeszłym tygodniu firma podpisała umowę współpracy z Politechniką Łódzką w zakresie rozwoju technologii grafenowych do budowy zbiorników do magazynowania wodoru. 

 - Wodór należy przechowywać pod dużym ciśnieniem między 300 a 700 bar, co powoduje, że zużywa się sporo energii na sprężanie wodoru do tak dużych ciśnień, więc na starcie tracimy około 40 proc. energii - dodał Wiechczyński

"Grafen to taki materiał, który może mieć wiele zastosowań. Bardzo mocno przyglądamy się możliwościom zastosowania grafenu w cemencie, tak jak w innych materiałach. Grafen poprawia właściwości mechaniczne. Jest duża szansa, aby poprzez zastosowanie grafenu w cemencie, istotnie odchudzić konstrukcje betonowe" 

Tagi:

innowacyjnośćtechnologia

Podobne artykuły

Polska i Świat

Emerytura Marka Piekarczyka wynosiła 7,77 zł. Po podwyżce jest niewiele lepiej
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Nowe 500 plus dla pracujących. Zamiast waloryzacji świadczenia
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Szykuje się przełom na rynku mieszkaniowym. Cena transakcji jawna dla każdego
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Nowe odcinkowe pomiary prędkości na drogach. Przejedziesz za szybko i urządzenia Cię namierzą, mandat też dostaniesz kosmiczny
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Drożyzna. Nie tylko w Polsce mają jej dość
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Mężczyzna płacił za zakupy pieniędzmi, które sam wydrukował. Teraz czeka go surowa kara
Czytaj więcej >
Patryk Solarczyk

Redaktor Biznesinfo. W przeszłości dziennikarz naukowo - technologiczny. Obecnie autor tekstów o tematyce ekonomicznej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]