Prawo jazdy łatwiej stracisz
pixabay
Autor Maria Glinka - 17 Kwietnia 2020

Dużo łatwiej stracisz prawo jazdy. Rząd już pracuje nad zmianami

Prawo jazdy będzie można stracić dużo łatwiej? Poważne zmiany prawa drogowego miałyby wejść w życie już w lipcu tego roku.

Prawo jazdy – więcej powodów do jego utraty

Prawo jazdy już od lipca będzie można stracić dużo łatwiej pod warunkiem, że zostaną zaakceptowane zmiany w prawie drogowym, które proponuje Ministerstwo Infrastruktury.

Zgodnie z nowymi przepisami przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h poza obszarem zabudowanym przyniesie te same konsekwencje co w mieście, czyli utratę dokumentu uprawniającego do prowadzenia pojazdu na okres trzech miesięcy.

Biedronka wprowadza wielką promocję w konkretnych godzinach. Lepiej zajmij miejsce w kolejceBiedronka wprowadza wielką promocję w konkretnych godzinach. Lepiej zajmij miejsce w kolejceCzytaj dalej

Jeżeli po raz kolejny kierowca dopuści się takiego wykroczenia to niemożność korzystania z prawa jazdy zostanie wydłużona do sześciu miesięcy – podaje auto-swiat.pl.

Obszar zabudowany z nowymi obostrzeniami, a piesi bardziej uprzywilejowani

Zmianom ulegną również zasady prowadzenia pojazdów w obszarze zabudowanym w godzinach nocnych. Nowe przepisy stanowią, że dopuszczalna prędkość miałaby wynosić 50 km/h.

Poseł: 500 plus nie powinno należeć się wszystkim. Wskazuje Polaków, którzy powinni je stracićPoseł PiS: 500 plus nie powinno należeć się wszystkim. Wskazuje Polaków, którzy powinni je stracićCzytaj dalej

Projekt resortu infrastruktury zakłada, że kierowca ma być zobligowany do uważnej obserwacji ruchu pieszych. Do obowiązku kierującego pojazdem ma należeć stworzenie bezpiecznego przejścia przez jezdnię zarówno dla pieszych, którzy już znajdują się na przejściu, jak i dla tych, którzy dopiero planują na nie wkroczyć.

Ponadto dotychczasowy obowiązek zachowania przez pieszego szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko ma ulec rozszerzeniu. Do uważnego monitorowania otoczenia będzie zobligowany także każdy wchodzący na jezdnię lub torowisko.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Służby pilnie poszukują klientów Lidla. Robiłeś wtedy zakupy? Natychmiast zgłoś się do sanepidu
  2. Szanowany epidemiolog uważa, że wirus zostanie z nami już na zawsze
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kraj, w którym sytuacja jest najgorsza. Wcale nie USA czy Włochy, wielu będzie zaskoczonych
Biedronka zachęca do nocnych zakupów. Sieć kusi promocjami po 22:00Biedronka zachęca do nocnych zakupów. Sieć kusi promocjami po 22:00Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News