Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Pracownicy Disney World żądają podwyżek
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 31.01.2023 11:37

Pracownicy Disney World żądają podwyżek

EN 01428093 0269
East News

Pracownicy Disney World chcą wyższych pensji. Oferta podwyżek proponowanych przez Disney ich nie zadowala. 

Pracownicy o zarobkach w Disney World

Jonathan Pulliam występował w przebraniach postaci z kreskówek przez pięć lat. Jak powiedział stacji CNN, choć lubi swoją pracę, to jednak nie pozwala mu ona na opłacenie rachunków. 

Przyznał, że za godzinę pracy dostaje 15,85 dolarów, a więc tygodniowo 550 dolarów, tymczasem czynsz w okolicy parku rozrywki wynosi 1800 dolarów. Wysoka cena wynika z atrakcyjności turystycznej regionu.

Zwrócił uwagę, że niektórzy pracownicy mieszkają w samochodach, ponieważ nie stać ich na wynajem lokalu.

Disney planuje coroczne podwyżki dla pracowników w wysokości 1 dolara za godzinę. 

Oferta zarządu nie zadowala jednak związków zawodowych, którzy chcą podwyżki o 3 dolary za godzinę lub 20 proc. więcej od obecnej pensji. Na razie jednak nie wyznaczono terminu strajku

Praca bajkowej postaci

Praca w parku rozrywki nie należy do najłatwiejszych. Pracownicy grający postacie muszą wiedzieć wszystko o firmie, swojej postaci oraz bajce, z której pochodzi dana postać. Ponadto muszą radzić sobie wśród dużej ilości ludzi, a także w tym kryzysowych sytuacjach związanych z dziećmi, np. gdy dziecko się zgubiło. 

Kandydaci nie muszą posiadać doświadczenia, choć mile widziane są umiejętności taneczne. Na castingi przychodzi zwykle nawet kilkaset osób. 

Tagi: praca zarobki