BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Bez doświadczenia dają 5 tys. zł na start. Popyt jest naprawdę ogromny

13 Października 2019

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Mnóstwo ofert pracy, pensje wynoszące prawie tyle, co u programistów, możliwość awansu wraz z solidną podwyżką, a na dodatek znacznie niższy próg wejścia do branży. Zapotrzebowanie na testerów automatyzujących jest tak duże, że firmy decydują się na zatru

Branża IT zawsze słynęła z wysokich zarobków, jednak co ciekawe, bardzo łatwo jest tam też awansować. Dekadę temu droga przez poszczególne szczeble zajmowała programistom przeciętnie 11 lat. Teraz ten czas jest znacznie krótszy - wynosi 5 lat - informuje portal Finanse.wp.pl.

Praca z wysokimi zarobkami

Nie tylko programiści zarabiają świetne pieniądze. Jak się okazuje, równie imponujące kwoty wyciągają testerzy oprogramowania - automatyzujący. Średnia pensja młodszych testerów automatyzujących, inaczej juniorów wynosi 5 tys. zł brutto. Co ciekawe, taka pensja jest przyznawana osobom, które zajmują najniższe stanowiska w tym zawodzie, często są to osoby bez doświadczenia, który dopiero wchodzą do branży.

Awansując na stanowisko doświadczonego testera automatyzującego (tzw. mid) można liczyć na 50-procentową podwyżkę - średnio do 7,8 tys zł brutto. Natomiast starszy tester automatyzujący (senior) - czyli pracownik o największych kompetencjach zawodowych zarabia 10,4 tys. zł brutto na miesiąc, co oznacza ponad 100 proc. więcej w porównaniu do początkowych zarobków. Z kolei Michał Warda z firmy Devire powiedział w rozmowie z portalem Finanse.wp.pl, że niektórzy testerzy zarabiają od 11 tys. zł do 13 tys. zł brutto na pełnym etacie. W zależności od konstrukcji umowy znajdą się nawet tacy, którzy zarabiają nawet 20 tys. zł netto. Jak mówi ekspert, wzrost pensji pokazuje rosnącą automatyzację w branży.

Praca jako tester od zaraz

Tester automatyzujący to stosunkowo nowe stanowisko w branży IT. Interesujące dane podał portal Wynagrodznenia.pl z których wynika, że w tym zawodzie zatrudnionych jest trzy razy więcej kobiet niż w całym sektorzy IT. Kobiety stanowią 35 proc. wszystkich testerów.

Jak się okazuje, zapotrzebowanie na testerów automatyzujących jest coraz większe. Na portalach rekrutacyjnych można znaleźć ok. 60-70 ofert pracy, a sami zainteresowani pracą dostają od 3 do 5 ofert na miesiąc.

Praca testera - na czym polega?

A na czym polega zawód? Tester automatyzujący jest odpowiedzialny za pisanie skryptów i programów, które samoczynnie testują oprogramowanie pod kątem błędów. Praca testerów jest ważna tak naprawdę dla wszystkich, gdyż dzięki nim możemy korzystać z różnych aplikacji i usług. Dzięki pracy testerów tysiące osób mogą wykonywać tę samą czynność na portalu lub aplikacji w tym samym momencie. Jest to więc zawód o dużym poziomie odpowiedzialności. Dla zainteresowanych mamy dobrą wiadomość: Testerem może zostać każdy.

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >