Polski złoty się umacnia
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Maria Glinka - 5 Czerwca 2020

Duże zaskoczenie analityków. Kurs złotego inny od oczekiwań

Polski złoty rośnie w siłę. Wśród przyczyn umocnienia polskiej waluty eksperci wskazują na osłabienie amerykańskiego dolara. Jak długo utrzyma się ta wzrostowa tendencja?

Polski złoty coraz mocniejszy

Polski złoty umacnia się już od kilku tygodni, a skala wzrostów znaczenie przewyższa oczekiwania analityków. Zdaniem głównego ekonomisty X-Trade Brokers dr Przemysława Kwietnia silny złoty to wynik osłabienia amerykańskiego dolara, który był „w marcu najmocniejszy w historii (patrząc przez pryzmat kursu ważonego handlem), a taka premia w obecnej rzeczywistości stała się nieuzasadniona".

Od czego zależą dalsze wzrosty polskiego złotego? Ekspert stwierdził, że kluczowe będzie to, „jak długo podtrzymane zostaną obecne nastroje”. A potencjał jest, ponieważ polski złoty to w dalszym ciągu waluta niedowartościowana względem głównych nominałów – podaje tvn24.pl.

1200 zł dla tysięcy matek. Niewiele osób wie, że mężczyźni też mogą pobierać dodatkowe pieniądze1200 zł dla tysięcy matek. Niewiele osób wie, że mężczyźni też mogą pobierać dodatkowe pieniądzeCzytaj dalej

Dawno niewidziane kursy

Jak to wygląda w praktyce? W środę 3 czerwca za jednego dolara trzeba było zapłacić ok. 3,92 zł – tak niską kwotę zarejestrowano po raz ostatni w połowie marca 2020 r.

Analityk domu maklerskiego Banku Ochrony Środowiska Konrad Ryczko zwrócił uwagę, że polski złoty zyskał względem euro już ok. 20 gr, „co sprowadza nas do poziomów obserwowanych przy pierwszym podbiciu ryzyka związanego z COVID-19”. Ile więc kosztowało w ostatnim czasie euro? 4,39. Tak tanio nie było również od marca.

Jednak warto zwrócić uwagę, że euro odnotowało w ciągu ostatnich 24 godzin jeszcze większe wzrosty – kurs euro zwiększył się o ok. 6 groszy. Dzięki temu walucie udało się odbić od poziomów najniższych od trzech miesięcy – pisze money.pl.

300 plus także w tym roku. Już jest data składania wniosków300 plus także w tym roku. Już jest data składania wnioskówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Jarosław Jakimowicz wpadł w szał na antenie. W emocjach wykrzyczał homofobiczne hasła

Które waluty się umacniają, a które tanieją?

Poza polskim złotym w siłę rosną waluty tzw. rynków wschodzących. Widać to na przykładzie brazylijskiego reala, który zyskał wiele mimo że Ameryka Południowa stała się nowym epicentrum pandemii koronawirusa.

Natomiast najtańszą walutą od połowy marca jest frank – w środę jego kurs wynosił ok. 4,07 zł. Poza tym na rynku walut można dostrzec odpływ innych walut, które do tej pory dobrze radziły sobie w momentach kryzysowych – są to przede wszystkim jen i dolar.

10 najczęściej ogłaszanych używanych samochodów do sprzedaży. Na liście nieśmiertelny Passat10 najczęściej ogłaszanych używanych samochodów do sprzedaży. Na liście nieśmiertelny PassatCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Autobus rozerwał się podczas jazdy. Jedna osoba trafiła do szpitala
  2. Mężczyzna dostał rachunek za leczenie koronawirusa. Gdy zobaczył kwotę, zamurowało go
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Atak w przedszkolu, 39 osób rannych, większość to dzieci. Dramatyczne wiadomości ze świata

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News