BiznesINFO.pl
Polesie PŻM

Polska Żegluga Morska

Polski statek "Polesie" w poważnych tarapatach w Kolumbii. Wszystko skończyło się dobrze

14 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Polski masowiec "Polesie" osiadł na mieliźnie na wodach terytorialnych Kolumbii. Dzięki sprawnej akcji kolumbijskich służb ratowniczych statek w ciągu paru godzin został wyprowadzony na głębsze wody. To jednak już drugi taki przypadek w ciągu miesiąca w tym samym miejscu.

"Polesie" płynęło z Port of South Louisiana w USA do portu Barranquilla Colombia z ładunkiem o masie 14 974 t. Wcześniej statek rozładował część ładunku w Santa Marta Colombia, podaje portalmorski.pl.

Polski statek osiada na mieliźnie w Kolumbii

Z zapisów "Polesia" wynika, że osiadł na mieliźnie o 15:20 czasu UTC (17:20 czasu polskiego; 10:20 czasu kolumbijskiego) 9 czerwca. Kolumbijskie holowniki wyprowadziły statek na głębsze wody o 19:50 czasu UTC. Do portu Barranquilla dotarł jeszcze tego samego dnia, o 23:10 czasu UTC, podał portal fleetmon.com.

Powodem wejścia na mieliznę było prawdopodobnie nanoszenie się osadów na tor wodny, co zmniejszyło jego głębokość. Port Barranquilla znajduje się w ujściu rzeki Magdalena, która - podobnie jak wiele innych południowoamerykańskich rzek - często niesie z nurtem dużą ilość osadu. Do podobnego wypadku doszło w Barranquilli w okresie krótszym niż miesiąc.

"Polesie" jest statkiem należącym do Polskiej Żeglugi Morskiej, pływa pod banderą Bahamów. Zbudowany został w 2009 r. w Chinach.

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

ZUS upomina Polaków, tysiące z nich wciąż nie aktywowało bonu turystycznego. Pieniądze mogą przepaść

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Będzie olbrzymie przejęcie nadajników w Polsce. Ministerstwo dało zielone światło

Czytaj więcej >
PHOTO: PIOTR GAJEK / SE / EAST NEWS MYSLOWICE AKCJA POLICJI BEZPIECZNA SZKOLA N/Z PATROL POD SZKOLA MAREK MIKOS DROGOWKA SZKOLA DZIECI PRZEJSCIE DLA PIESZYCH RADAR KONTROLA SUSZARKA LIZAK 03 / 09 / 2008 FOT PIOTR GAJEK WIECEJ NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PL

Polska i Świat

Rząd przekazał dane o kierowcach firmom ubezpieczeniowym. Dla wielu osób oznacza to wzrost składek

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Od 1 lipca liczba bezpłatnych badań znacznie się wydłuży. Okazja do sprawdzenia stanu zdrowia

Czytaj więcej >
pilne

Polska i Świat

Chińczycy przekazali wiadomość o nawiązaniu kontaktu z obcą cywilizacją. Chwilę później skasowali wiadomość

Czytaj więcej >
NFZ bierze się za kontrole przychodni.

Polska i Świat

Rząd będzie zmieniał program "Profilaktyka 40 plus". Wejdzie w skład medycyny pracy

Czytaj więcej >