BiznesINFO.pl

Biznesinfo.pl

Polska zalewa świat swoimi meblami. 90% idzie na eksport

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Przemysław Terlecki

Polska produkuje coraz więcej mebli. Lwia część z nich nie zagrzewa jednak miejsca w Polsce za długo. 90% produkcji mebli w Polsce trafia na eksport. Branża mocno na tym zyskuje i rośnie. W pierwszym kwartale 2019 roku cały rynek mebli zanotował wzrost. O sprawie informuje Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli.

Największy wzrost produkcji zanotowały meble drewniane, zwane także meblami stołowymi i do salonów. 18,7% - o tyle urosła rok do roku ich produkcja. W konkretnych liczbach to 23 mln sztuk do 19,4 mln sztuk z pierwszego kwartału 2018 roku. 

Polska potęgą meblarską

Drugie miejsce w zestawieniu pod względem wzrostów zajęły drewniane meble do sypialni. Ich produkcja urosła o 16,1%. Jeszcze rok temu produkowaliśmy ich 4,3 mln sztuk, a obecnie to już 5 mln sztuk. Spory wzrost także zanotowały meble kuchenne, których produkcja urosła w pierwszych trzech miesiącach roku o 7,7%. Na początku 2018 roku wyprodukowano 3,1 mln sztuk, a na początku 2019 roku już 3,3 mln.

Warto podkreślić, że przekazująca te informacje Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli funkcjonuje od 1996 roku. Jedną z jej misji jest promowanie polskich mebli na świecie. Wygląda na to, że dobrze jej idzie, skoro 9 na 10 mebli wyprodukowanych przez Polaków trafia za granicę.

Tagi:

rynekPolskagospodarka

Podobne artykuły

Finanse

Terlecki mówi o podwyższeniu świadczenia 500 plus. „Mamy jeszcze parę asów w rękawie”
Czytaj więcej >

Finanse

Ulga na internet, można zaoszczędzić nawet 760 zł. Konieczny jest jednak pewien dokument
Czytaj więcej >

Finanse

Premier zapewnia, że wkrótce otrzymamy wielkie pieniądze, a później będzie ich jeszcze więcej. „To ogromny sukces Polski”
Czytaj więcej >

Finanse

Poznanianin pracował przez 57 lat. Takiej emerytury może mu pozazdrościć niejeden senior
Czytaj więcej >

Finanse

14. emerytura będzie przysługiwać z mocy prawa. Jest projekt ustawy, dobre wieści dla seniorów
Czytaj więcej >

Finanse

Siedem popularnych banków zapowiada przerwy w dostępie do usług. Problemy z płatnościami kartą i wypłatą gotówki
Czytaj więcej >
Przemysław Terlecki

Wydawca Biznesinfo. Dziennikarz z wykształcenia i z zamiłowania. Baczny obserwator polityki, nocnego nieba, a także rozwoju rynku piw kraftowych. Z mediami związany od lat, zwykle zaangażowany w komentowanie świata polityki.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]