BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Podkarpacie bez prądu w piatek. Sprawdz gdzie wyłącza pra
Radosław Święcki
Radosław Święcki 22.03.2022 09:25

Podkarpacie bez prądu w piatek. Sprawdz gdzie wyłącza pra

Podkarpacie bez prądu
EastNews/Arkadiusz Ziolek

To będzie trudny piątek dla wielu mieszkańców Podkarpacia. W jednym z rejonów województwa na wiele godzin zabraknie prądu. Powodem tego stanu rzeczy są m.in. modernizacje sieci i remonty.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Gdzie dziś zabraknie prądu na Podkarpaciu

  • Kiedy nie będzie prądu w Przemyślu

Podkarpacie dziś bez prądu

Piątek 16 lipca 2021 roku to trudny dzień dla wielu mieszkańców Podkarpacia. W jednym z rejonów województwa zabraknie prądu. Przyczyną tego stanu rzeczy - jak podaje serwis nowiny24.pl - będą przede wszystkim remonty, budowy bądź modernizacje sieci.

Gdzie konkretnie zabraknie prądu i warto tak zaplanować sobie dzień, by przez kilka godzin nie korzystać z energii elektrycznej?

Prądu od godziny 5.00 nie ma w miejscowości Parkosz (powiat dębicki), ale planowo ma on powrócić już od godziny 9.00.

Dłużej bo od godziny 8.00 do 15.00 brak prądu wystąpi dziś w następujących miejscach: Zwiernik przysiółek Budyń Drugi, Czerwonka (powiat dębicki) i Zasów początek wsi od Róży (powiat dębicki).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Z kolei 20 lipca, czyli już w najbliższy wtorek prąd zostanie wyłączony w Przemyślu na ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego (numery: 1,5,7A). Prądu nie będzie w godzinach 8.00-14.00.

W najbliższych dniach wyłączenie prądu planowane jest również w niektórych rejonach powiatu mieleckiego.

Informacje o planowanych wyłączeniach prądu i awariach pochodzą ze stron operatorów energii elektrycznej w Polsce (Enea Operator, Energa Operator, PGE Dystrybucja, Tauron Dystrybucja).

Brak prądu można zgłaszać całą dobę pod numerem 991. Wcześniej jednak warto sprawdzić bezpieczniki.

To czy prądu zabrakło tylko u nas czy też mamy do czynienia z szerszą awarią mieszkańcy bloków mogą zweryfikować udając się na klatkę schodową, zaś mieszkańcy domów np. u sąsiadów.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]

Tagi: prąd