fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 24.02.2019. n/z Rozliczenie podatku E-PIT.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 7 Maja 2020

Sejm przyjął zmiany w podatkach. Opozycja alarmuje, przekazanych zostanie zbyt dużo informacji o obywatelach

Podatki przejdą nowelizację. Sejm przyjął zmiany niektórych ustaw o podatkach, które mają ułatwić podatnikom wywiązywanie się z zobowiązań i ograniczyć liczbę sporów między fiskusem a podatnikiem.

Podatki do zmiany. Posłowie przegłosowali nowelizację

Projekt rządu o zmianach w niektórych podatkach, m.in. PIT, CIT i VAT został przyjęty przez Sejm. 447 posłów głosowało za zmianami, 1 był przeciw, a 10 wstrzymało się od głosu. Ustawa zostanie teraz przekazana do Senatu - informuje PAP.

Nowelizacja dostosowuje regulacje do Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług z 2015 r. Oprócz tego ogranicza też liczbę rocznych obliczeń podatku (PIT-40A) sporządzanych przez organy rentowe dla podatników, u których stwierdzono nadpłatę podatków.

Złe wieści dla osób trzymających oszczędności w bankach. Aktywa nie ochronią już kapitałuZłe wieści dla osób trzymających oszczędności w bankach. Aktywa nie ochronią już kapitałuCzytaj dalej

Podatki znowelizowane

W ustawie znalazły się również regulacje, które pozwolą na niestosowanie przepisów związanych ze zwiększeniem przychodów lub wyłączenia z kosztów uzyskania przychodów, w przypadku dokonania płatności na konta niewidniejące w wykazie podatników VAT.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Minister zdrowia ujawnił porażające dane. Zakażonych w Polsce może być znacznie więcej niż w statystykach

Dzięki nowelizacji nie będzie trzeba stosować przepisów o odpowiedzialności solidarnej w przypadku dokonania przez podatników wpłat na rachunki niewpisane do wykazu podatników VAT.

Poza tym Sejm zdecydował o przesunięciu kilku terminów w związku z obowiązkami podatników. Chodzi m.in. o split payment - termin został przesunięty z 1 kwietnia na 1 lipca 2020 roku, a także korzystania z rachunku z białej listy.

Poczta Polska otrzyma wgląd w poufne dane Polaków

Opozycja ostrzegała, że ustawa daje Poczcie Polskiej zbyt duży dostęp do danych podatników i zgłosiła poprawkę, która pozbawiała instytucję takiego prawa. Ale poprawka została odrzucona, a rozwiązanie przyjęto. O czym mowa? O tzw. usłudze hybrydowej. Poczta Polska będzie mogła przekształcić wyznaczony dokument elektroniczny w przesyłkę listową. Politycy ostrzegali przed tym, że pocztowcy zyskają zbyt duży wgląd w dane Polaków.

Natomiast resort finansów zapewniał, ze Poczta Polska nie otrzyma dostępu do tajnych danych skarbowych, a wprowadzenie usługi hybrydowej ma na celu przyspieszenie kontaktu z podatnikami i odciążenie skarbówki.

System ma być automatyczny, a odpowiednie pismo do podatnika będzie trafiać na pocztę przez szyfrowany serwer i następnie automatycznie kopertowane. Następnie plik ma być od razu kasowany.

Emeryci ze sporym powodem do radości. ZUS ich dzisiaj zaskoczyEmeryci ze sporym powodem do radości. ZUS ich dzisiaj zaskoczyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od dziś znów można jeździć Veturilo. Co trzeba wiedzieć?
  2. Nikt przed nim nie dokonał podobnego wyczynu. 42-latek zaskoczył cały świat
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Dramatycznie przykre wiadomości z północy Polski. Niestety stracił życie
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News