Poczta Polska szykuje się do masowych zwolnień
Pixabay/radoslawczarnecki0
Autor Wiktoria Pękalak - 25 Października 2020

Poczta Polska planuje masowe zwolnienia. Sposób, w jaki chce to zrobić bardzo zaskakuje

Poczta Polska szokuje swoim nowym pomysłem dotyczącym zwolnień w spółce. Niedługo rusza Program Dobrowolnych Odejść - informowała Justyna Siwek, rzecznik prasowy spółki portal TVN24 Biznes.

Poczta Polska szykuje się do masowych zwolnień

Pracownicy Poczty Polskiej już niedługo mogą usłyszeć pytanie: “Czy na pewno chcesz tu pracować?” W spółce zaczyna brakować pieniędzy, dlatego wizja masowych zwolnień wydaje się nie do uniknięcia.

"Optymalizację zatrudnienia pracowników administracyjnych przeprowadzamy w formie Programu Dobrowolnych Odejść, który jest odpowiedzią na sytuację finansową i zmniejszające się zapotrzebowanie na usługi z określonych segmentów" - poinformowała TVN24 Biznes rzeczniczka prasowa Poczty Polskiej.

Kiedy 14. emerytura? Znany jest już termin i propozycje kwot, jednak niektórzy emeryci zostaną z niczymKiedy 14. emerytura? Znany jest już termin i propozycje kwot, jednak niektórzy emeryci zostaną z niczymCzytaj dalej

Podkreśliła, że przed spółką stoi trudne zadanie - jak poprawić sytuację finansową Poczty?

"Wynagrodzenia to 70 procent kosztów Poczty, której przychody spadły w wyniku zmian na rynku listowym" - poinformowała Justyna Siwek.

Warto przypomnieć, że Poczta Polska jest największym polskim pracodawcą i zatrudnia ponad 80 tys. osób.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Kiedy 14. emerytura? Znany jest już termin i propozycje kwot, jednak niektórzy emeryci zostaną z niczym
2. "Zaraz przeczytam, że jestem podły i zazdrosny". Jarosław Jakimowicz zupełnie niespodziewanie zaatakował kolegę
3. Nie dostaniesz się do lekarza na NFZ? Jest pomysł, żebyś miał zrefundowaną wizytę w prywatnym gabinecie

Restauracje zamknięte, ale nie wszystkie. Jest wyjątek, ujawniamy gdzie możesz zjeść na miejscuRestauracje zamknięte, ale nie wszystkie. Jest wyjątek, ujawniamy gdzie możesz zjeść na miejscuCzytaj dalej

Program Dobrowolnych Odejść

O tym, że Poczta Polska chce uruchomić Program Dobrowolnych Odejść było wiadomo już od września. Wtedy zarząd zwrócił się do organizacji związkowych z prośbą o opinię.

"Pracodawca 25 września br. skierował do organizacji zakładowych działających w Poczcie Polskiej S.A. projekt Regulaminu Programu Dobrowolnych Odejść. Na działających w Poczcie 87 organizacji zakładowych, opinie przesłało 8" - poinformowała Siwek.

Według jej zapewnień, pracownicy Poczty wiedzą już, na czym ma polegać program.

Lidl wprowadza nietypowe udogodnienia. W sklepach skorzystać można teraz z nowych rozwiązańLidl wprowadza nietypowe udogodnienia. W sklepach skorzystać można teraz z nowych rozwiązańCzytaj dalej

"Osobą uprawnioną do skorzystania z PDO jest pracownik jednej ze ściśle określonych grup administracji lub osoba zatrudniona w Spółce, bez względu na grupę zawodową, posiadająca inne, poza związanym z zatrudnieniem w Spółce, źródło utrzymania" - wyjaśniała rzeczniczka.

Rozwiązanie jest przeznaczone dla osób uprawnionych do emerytury lub przed emeryturą, dotyczy to także listonoszy.

Wnioski o przystąpienie do programu Poczty Polskiej będzie można składać przez cały listopad.

Poczta szuka 70 milionów

Już jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że Poczta Polska upomniała się o 68 milionów złotych, które przeznaczono na wybory korespondencyjne, które ostatecznie się nie odbyły.

– Poczta Polska podjęła kroki prawne w celu skorzystania z rekompensaty i pozyskania środków pieniężnych – mówiła wówczas Justyna Siwek w rozmowie z Faktem.

Przypominamy, że wydrukowanie kart do korespondencyjnego głosowania w wyborach, które finalnie się nie odbyły, pochłonęły ok. 68 mln zł, a za całą sprawę był odpowiedzialny wiceminister Jacek Sasin.

Nie dostaniesz się do lekarza na NFZ? Jest pomysł, żebyś miał zrefundowaną wizytę w prywatnym gabinecieNie dostaniesz się do lekarza na NFZ? Jest pomysł, żebyś miał zrefundowaną wizytę w prywatnym gabinecieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jurek Owsiak zakażony koronawirusem. "Apeluję: dbajcie o siebie"
  2. Mocne słowa ratowniczki do wszystkich osób nie noszących maseczek."Taki jesteś bohaterski? To zapraszam na SOR"
  3. WHO z ważnym oświadczeniem. Dotyczy szczepionki
  4. Polskie prawo surowsze od tego w Iranie czy Arabii Saudyjskiej. Państwa wyznaniowe bardziej liberalne ws. aborcji
  5. Lidl wprowadza nietypowe udogodnienia. W sklepach skorzystać można teraz z nowych rozwiązań
  6. Tragedia z samego rana. Tajemnicza śmierć 35-letniego gwiazdora, pozostawił rodzinę, "jesteśmy w żałobie"
  7. Mikstura z ogórków kiszonych i czosnku ma piorunujące działanie. Przykra dolegliwość znika w klika chwil
Zadłużenie nie musi oznaczać końca, spora część Polaków może się uratować. Jest sposób, żeby uchronić się przed najgorszymZadłużenie nie musi oznaczać końca, spora część Polaków może się uratować. Jest sposób, żeby uchronić się przed najgorszymCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News