Poczta Polska przygotowuje się do wyborów korepondencyjnych
Wikipedia/Warszawska róg Szerokiej w Tomaszowie Mazowieckim, w województwie łódzkim, PL, EU
Autor Radosław Święcki - 27 Kwietnia 2020

Mocne słowa polityka PiS w Polsacie News. Temat dotyczył Poczty Polskiej

Poczta Polska przygotowuje się do wyborów prezydenckich zgodnie z decyzją premiera – poinformował w rozmowie z Polsat News wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Polityk zarzucił samorządowcom, którzy odmówili przekazania danych ze spisu wyborców dążenie do anarchii.

Poczta Polska szykuje się do wyborów

Sasin, który gościł w niedzielę wieczorem w Polsat News pytany był o przygotowania Poczty Polskiej do wyborów i o druk kart do głosowania. Wicepremier zapewnił, że "Poczta Polska przygotowuje się do wyborów zgodnie z decyzją pana premiera".

Poczta Polska w czwartek poinformowała, że skierowany do samorządów wniosek o przekazanie danych ze spisu wyborców wynika z roli, jaką operator ten ma pełnić w obsłudze głosowania w ramach wyborów prezydenckich. Polegać będzie ona na dostarczeniu do wyborców pakietów wyborczych, a następnie przekazania kart wyborczych do obwodowych komisji wyborczych.

Właśnie weszło w życie zmienione rozporządzenie rządu. Mówi o przekraczaniu granicWłaśnie weszło w życie zmienione rozporządzenie rządu. Mówi o przekraczaniu granicCzytaj dalej

Tymczasem wielu burmistrzów i prezydentów odmówiło przekazania spisów Poczcie Polskiej.

- To pokazuje, że jest duża grupa ludzi, która dąży do anarchii w Polsce – tak wicepremier odniósł się do decyzji samorządowców. - Jakim prawem ci samorządowcy odwołują się do ustawy, która nie obowiązuje (o wyborach korespondencyjnych, którą zajmuje się obecnie Senat)? – pytał Sasin. - Obowiązuje inna ustawa z 14 kwietnia, tzw. II ustawa antycovidowa, gdzie wyraźnie jest zapisane, że Poczta, jako wyznaczony operator, ma prawo do tego, aby żądać od wszystkich podmiotów publicznych dostępu do wszelkich rejestrów i wszelkich spisów danych osobowych – dodał.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Minister podała datę odmrożenia gospodarki. Wiele osób, może być zaskoczonych

Wicepremier podkreślił, że ci, którzy odmówią wydania spisów, będą łamali prawo i będą musieli liczyć się z konsekwencjami.

Na uwagę, że prawo nie działa wstecz i pytanie czy można przygotowywać się do wyborów, choć nie ma jeszcze ustawy, Sasin podkreślił, że „jeśli ustawa wejdzie w życie, to wybory odbędą się 10 maja w drodze korespondencyjnej, a jeśli nie - to wyborów nie będzie".

GW: Podwyżki cen podstawowej żywności nawet o 20%. Niestety, jeszcze w tym tygodniuGW: Podwyżki cen podstawowej żywności nawet o 20%. Niestety, jeszcze w tym tygodniuCzytaj dalej

Będzie porozumienie w koalicji?

Pytany o nieporozumienia w koalicji odnośnie daty wyborów (Porozumienie Jarosława Gowina sprzeciwia się majowym wyborom), Sasin przypomniał, że wśród partii wchodzących w skład koalicji rządzącej niejednokrotnie występowały wcześniej różnice zdań, ale „zawsze ostatecznie udawało się znaleźć porozumienie”.

- Szansa na to, żeby tak było w dalszym ciągu nadal jest. Będziemy rozmawiać – podsumował wicepremier.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pracownik firmy kurierskiej zakażony koronawirusem. Wszczęto procedurę, zarządzono kwarantannę
  2. Zaskakujące wyniki badań. Naukowcy sprawdzą czy nikotyna zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek wirusa
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Jest oficjalne stanowisko rządu Korei Płd. Wyjawili stan Kim Dzong Una, ogromne zaskoczenie
Dzisiaj wyjątkowa niedziela handlowa. Niektóre sklepy są otwarte, pomimo ograniczeńDzisiaj wyjątkowa niedziela handlowa. Niektóre sklepy są otwarte, pomimo ograniczeńCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News