Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > PKP Intercity rozdaje darmowe bilety. Jest jeden warunek
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 11.05.2024 15:17

PKP Intercity rozdaje darmowe bilety. Jest jeden warunek

Pociąg, dziecko
Fot. Marek BAZAK/East News/Freepik

Z okazji przypadającego 1 czerwca Dnia Dziecka PKP Intercity przygotowało niespodziankę, która ucieszy zapewne nie tylko najmłodszych, ale również i rodziców. Kto pojedzie za darmo? Odpowiadamy na pytanie.

Dzień Dziecka 2024. PKP Intercity z darmowymi biletami

Na przypadający 1 czerwca i zbliżający się już wielkimi krokami Dzień Dziecka PKP Intercity przygotowało specjalną niespodziankę dla najmłodszych i ich rodziców. Dzieci i młodzież do 16. roku życia będą mogły tego dnia po całej Polsce, podróżować za darmo pociągami Intercity. 

Promocja obowiązuje tylko w ten jeden dzień, jednak zważywszy na to, że w tym roku 1 czerwca wypada w sobotę, będzie to doskonała okazja na wspólny, weekendowy city break. 

Protest rolników w Warszawie. Zablokowali ulice i ruszyli pod Sejm

Jakie warunki należy spełnić?

Aby móc cieszyć się darmowym przejazdem, należy uprzednio pobrać bezpłatny bilet. Można zrobić to w kasie biletowej albo u konduktora. Wyjątkiem są  pociągi EIP - tutaj pobierzemy bilet tylko w kasie. Ważne, by pamiętać, że podczas kontroli należy przedstawić dokument potwierdzający wiek dziecka, jak np. legitymacja szkolna. W przeciwnym wypadku podróż może zostać potraktowana, jako jazda bez odpowiedniego biletu.
 

Bezpłatne podróże w 2. klasie możliwe są za okazaniem dokumentu potwierdzającego wiek dziecka, który należy okazać podczas kontroli biletów - może to być dowód osobisty, paszport, legitymacja szkolna, a nawet książeczka zdrowia. Dzieci do 4 roku życia przez cały rok mogą podróżować pociągami przewoźnika na podstawie biletu jednorazowego z ulgą 100% - czytamy na stronie internetowej przewoźnika. 

Niespodzianka również dla rodziców

Państwowy przewoźnik przygotował również pewną niespodziankę dla rodziców, dziadków czy innych opiekunów, którzy tego dnia mogą skorzystać z promocji skierowanych do rodzin i grup.

Jedną z nich jest oferta Taniej z Bliskimi uprawniająca do 30% zniżki dla grupy 2 do 6 osób, obejmująca przejazdy pociągami kategorii TLK lub IC - informuje PKP

Należy pamiętać, że w ramach oferty istnieje możliwość dodatkowego skorzystania z przysługującej ulgi ustawowej. Tym samym rodziny planujące przejazd pociągami ekspresowymi EIC lub EIP mogą skorzystać z Biletu Rodzinnego.

Wystarczy, by podróż odbywała się w grupie od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia. Wówczas każdy z jej członków otrzyma 30-proc. zniżkę.

Źródło: PKP Intercity

Tagi: PKP Finanse