Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > PKO BP rozszerza nową usługę. Kierowcy zapłacą aplikacją banku za kolejny odcinek autostrady
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 19.02.2021 01:00

PKO BP rozszerza nową usługę. Kierowcy zapłacą aplikacją banku za kolejny odcinek autostrady

PKO BP wprowadza nową usługę. Zadowoleni mogą być kierowcy.
Obraz _Alicja_ z Pixabay

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak działa usługa PKO BP

  • Gdzie jeszcze możemy z niej skorzystać

  • Czy do skorzystania z usługi potrzebna jest aplikacja IKO

PKO BP rozszerza aplikację IKO

PKO BP rozszerzył możliwość płatności za jazdę po autostradach. Tym razem kierowcy zyskają możliwość zapłaty za przejazd A4 między Katowicami a Krakowem. Wcześniej taka opcja była możliwa na odcinku A1 między Gdańskiem a Toruniem.

Z płatniczej nowości mogą skorzystać użytkownicy aplikacji IKO. Usługa jest dostępna już od 18 lutego. W jaki sposób można zapłacić za autostradę z wykorzystaniem aplikacji PKO BP?

Należy w IKO dodać samochód. Klikamy w ikonkę z napisem Więcej, a potem Opłaty za autostrady. Korzystający z funkcji po raz pierwszy będą musieli zaakceptować wszystkie oświadczenia i regulaminy, natomiast stali użytkownicy dodać po prostu pojazd.

Koniecznością jest także podanie sposobu płatności: konto lub karta, za pomocą której będą pobierane opłaty. Usługa będzie dostępna w ciągu 15 - 30 minut.

PKO BP ułatwi życie kierowcom

"Podjedź do specjalnych bramek na autostradzie i zwolnij, żeby kamera mogła rozpoznać Twój samochód: na A1 - bramki AmberGO, na A4 - bramki z czarną kamerą na żółtym tle" - informuje portal telepolis.pl.

"Kamery na bramkach rozpoznają tablicę rejestracyjną Twojego pojazdu. Otwarcie bramek oraz pobranie opłaty nastąpią automatycznie, nie musisz nawet mieć przy sobie telefonu" - podaje w komunikacie PKO BP.

PKO BP podał także dodatkowe informacje dotyczące usługi. Użytkownik w każdej chwili może wycofać pojazd z listy lub zmienić jego dane. Ważne jest to, że auto nie musi być na nas zarejestrowane.

Wszystkie przejazdy dostępne będą w zakładce Historia, a dodatkowo za opłacony przejazd możemy pobrać fakturę.