BiznesINFO.pl
PKO BP wprowadza ubezpieczenia. Będą niepowiązane z ofertą produktami bankowymi.

https://wikipedia.org/Warszawska-róg-Szerokiej-w-Tomaszowie-Mazowieckim-w-województwie-łódzkim

PKO BP wprowadza rewolucję w ubezpieczeniach. Wszystko przez pandemię koronawirusa

18 Lipca 2020

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Pandemia koronawirusa zatrzęsła sektorem bankowym. PKO BP postanowiło wyjść naprzeciw oczekiwaniom i wprowadza do swojej oferty ubezpieczenia, które będą niepowiązane z ich produktami bankowymi.

PKO BP wprowadza ubezpieczenia

W wywiadzie dla "Super Expressu" Sławomir Łopalewski, prezes zarządu PKO Ubezpieczenia powiedział, że przypis składki w segmencie ubezpieczeń stand alone wzrośnie o około 1,5 mld zł, a jednocześnie na ubezpieczenia tego typu zdecyduje się przynajmniej 3 mln klientów banku w ciągu najbliższych kilku lat. Łopalewski upatruje w tym możliwości rozwoju PKO Ubezpieczeń. 

Na wszystko wpływ miała pandemia koronawirusa, przez którą, zarówno klienci indywidualni, ale także właściciele małych i średnich przedsiębiorstw zaczęli dostrzegać, że ubezpieczenia stanowią bardzo ważny aspekt codziennego życia czy funkcjonowania firmy. Co więcej, zaznacza, że rynek ubezpieczeń zaczyna wracać do normalności, a zainteresowanie ubezpieczeniami turystycznymi ponownie rosnąć. 

Ubezpieczenia przyszłością PKO BP?

PKO BP wraz ze spółką PKO Ubezpieczenia planuje stworzyć specjalny rodzaj ubezpieczeń, tzw. ubezpieczenia stand alone. Jak przyznaje Łopalewski w wywiadzie, ofertę będzie charakteryzować przede wszystkim brak powiązań z produktami bankowymi spółki. PKO BP zależy na tym, aby oferować ubezpieczenia nie tylko w przypadku kredytów hipotecznych, ale także chce stać się pionierem w zakresie ubezpieczeń indywidualnych.

- Chcielibyśmy zaoferować te produkty klientom nie tylko PKO Banku Polskiego, ale wszystkim, którzy szukają odpowiedniej oferty ubezpieczeniowej - powiedział Łopalewski. Ponadto, dodał, że spółka ma zamiar rozwijać ofertę w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, mieszkaniowych, turystycznych oraz polis na życie. Prezes zarządu PKO Ubezpieczenia zapowiedział, że spółka chciałaby przedstawić pełną ofertę do końca przyszłego roku.

Tagi:

ubezpieczeniaPKO BP

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Finanse

Z początkiem lutego rusza nowy nabór wniosków o 500 plus. Do tej pory na rządowy program wydano 220 mld zł

Czytaj więcej >
Cena wywozu śmieci znowu w górę, pieniądze wyparują z portfeli Polaków

Finanse

Oszczędzanie po polsku. Aż 47 proc. badanych nie ma poduszki finansowej

Czytaj więcej >

Finanse

ZUS wysyła listy. Miliony Polaków otrzymają deklaracje podatkowe PIT za 2022 rok

Czytaj więcej >
Rusza nabór wniosków o tzw. wakacje kredytowe. Z formalnościami nie ma co zwlekać

Finanse

Zaskakujące wieści z Kancelarii Premiera. Chodzi o wakacje kredytowe

Czytaj więcej >

Finanse

Mały ZUS plus. Wnioski można składać do końca stycznia

Czytaj więcej >
Umowa zlecenie do zmiany

Finanse

Otrzymałeś aneks od banku? Nie musisz go podpisywać

Czytaj więcej >