PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Pieniadze, banknoty, gotowka
Marek BAZAK/East News
Autor Wiktoria Pękalak - 15 Lutego 2021

Nowa usługa w PKO BP. Z płatności HCE będą mogli skorzystać także mali i średni przedsiębiorcy

PKO o BP poinformował, że rozszerza jedną ze swoich usług. Płatności HCE będą od teraz możliwe także dla małych i średnich przedsiębiorców. To z pewnością ułatwi zakupy wielu przedsiębiorcom.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jaką usługę wprowadza PKO BP dla małych i średnich przedsiębiorstw
  • Czym jest HCE
  • Co zrobić, by móc płacić telefonem


PKO BP rozszerzy płatności HCE

PKO BP poinformował, że rozszerzył dostęp do oferowanych przez siebie płatności HCE, czyli płatności zbliżeniowych. Do tej pory z usługi korzystać mogli klienci indywidualni i użytkownicy kart korporacyjnych, jednak teraz skorzystają również mali i średni przedsiębiorcy.

- Dodaj swoją firmową kartę debetową Mastercard jako źródło płatności w aplikacji IKO i płać nią zbliżeniowo telefonem - napisał PKO BP w komunikacie.

Aby dodać firmową kartę do IKO jako źródło płatności HCE, należy wejść w ustawienia w aplikacji, a następnie kliknąć w zakładkę “płatności zbliżeniowe” i “źródło płatności”, gdzie można wybrać kartę.

PKO BP rozwija płatności mobilne

HCE to technologia, która umożliwia przechowywanie wrażliwych danych w bezpieczny sposób w chmurze. Nazwa jest skrótem od angielskiego Host Card Emulation. HCE wykorzystywane jest przez banki i organizacje płatnicze do umożliwiania swoim klientom mobilnych płatności zbliżeniowych.

Płatności HCE dostępne są dla użytkowników z systemem Android. W tej chwili na polskim rynku większość banków umożliwia posiadaczom telefonów z systemem od Google’a płatności Google Pay. Posiadacze urządzeń z systemem iOS mogą korzystać wyłącznie z usług Apple Pay.

PKO BP obok Banku Millennium jest ostatnim dużym bankiem, który oferuje własne płatności mobilne. Ostatnim bankiem, który zdecydował się zrezygnować z płatności HCE na poczet usług Google Pay był bank Pekao.

Wygodne rozwiązanie od PKO BP

Rozwiązanie to jest niezwykle przydatne, gdy wychodzimy gdzieś, nie zabierając ze sobą portfela. Dzięki płatnościom za pomocą smartfona nie musi to być już naszym zmartwieniem, ponieważ za zakupy możemy zapłacić, przykładając telefon do terminala.

Mobilne płatności zbliżeniowe oparte o technologię HCE zostały wprowadzone w PKO BP już w styczniu 2016 roku. Użytkownicy mogą powiązać swoją kartę debetową lub kredytową Visa z jej mobilnym odpowiednikiem w telefonie i w ten sposób płacić przy użyciu smartfona.

W przeciwieństwie do modelu simcentrycznego, który polega na tym, że karta do płatności zbliżeniowych instalowana jest na karcie SIM, usługa HCE umożliwia zapisanie karty w chmurze. Dzięki temu klienci banków oferujących tę usługę nie muszą podpisywać żadnych dodatkowych umów z operatorem telekomunikacyjnym.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News