BiznesINFO.pl
PKO BP

Wikimedia Commons/MOs810/GNU

Zmiany w aplikacji PKO BP. Bank wprowadza duże udogodnienia

9 Października 2020

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Bank PKO BP otwiera się coraz szerzej na klientów. W obecnych czasach posiadanie kilku kont w różnych bankach jest standardem. Banki zaczynają pojmować, że mogą mieć wspólnie jednego klienta. Aby zapanować nad ilością kart, loginów i serwisów wprowadza si

Aplikacja banku PKO BP zostanie rozszerzona o nową funkcję. Jest to wyjście naprzeciw klientom, którzy posiadają konta w innych bankach. Dzięki wprowadzeniu rewolucyjnego rozwiązana z poziomu aplikacji IKO zarządzać będzie można również finansami ulokowanymi w innych bankach. To jednak nie koniec. Okazuje się, że bank pracuje nad kolejnym rozwiązaniem, które sprawi, że aplikację IKO zechcą zainstalować także osoby, które w banku PKO BP nie posiadają konta.

PKO BP zachęca do instalowania aplikacji

Jak wskazuje Michał Macierzyński, dyrektor departamentu usług cyfrowych banku PKO BP w rozmowie Cashless.pl, że aplikacja IKO otwiera się na osoby, które nie są klientami banku. Jak zapowiada dyrektor, osoby, które nie posiadają w PKO BP konta, będą mogły w aplikacji podłączyć kartę kredytową lub debetową wydaną przez rodzimy bank i korzystać z usług, jakie IKO oferuje. A jest z czego wybierać. Jak wskazuje Macierzyński, IKO może być używana do zakupu biletów komunikacji miejskiej, opłacenia przejazdu autostradami, doładowania telefonu komórkowego, a także zakupienia karty podarunkowej między innymi do Xboxa czy Spotify.

Jak wyjaśnia serwis Dobre Programy, aplikacja IKO od banku PKO BP stanie się konkurencją wobec takich platform jak SkyCash czy mPay. Dzięki temu uda się też najpewniej pozyskać bankowi klientów. Część osób zachęcona bogatą ofertą IKO postanowi zapoznać się z pozostałymi usługami bankowymi, które oferuje największy polski bank.

Tagi:

PKO BPkonta bankowe

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły


Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa

Polska i Świat

Nowelizacja Kodeksu karnego. Bezwzględne kary dla pijanych kierowców

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Znana polska sieć restauracji ogłosiła upadłość

Czytaj więcej >
Wielka awantura w Sejmie. Opozycja grzmi: "Dlaczego nie chcecie bronić polskiego nieba?"

Polska i Świat

Sejm uchwalił nowelę ustawy o podatku akcyzowym. Istotne zapisy dotyczące opłaty paliwowej

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Polska przekazała Ukrainie już ponad 10 tys. terminali Starlink

Czytaj więcej >
Mecz Polska-Francja kiedy i gdzie obejrzeć? Foto: kadr z meczu reprezentacji Polski na Mundialu 2022, TVP Sport

Polska i Świat

Wiemy ile zarobili piłkarze na mistrzostwach świata

Czytaj więcej >

Polska i Świat

W urzędzie w Poznaniu jest zimno. Lewica skierowała pismo do PIP

Czytaj więcej >