BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Zmiany w aplikacji PKO BP. Bank wprowadza duże udogodnienia
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 22.03.2022 08:43

Zmiany w aplikacji PKO BP. Bank wprowadza duże udogodnienia

PKO BP
Wikimedia Commons/MOs810/GNU

Aplikacja banku PKO BP zostanie rozszerzona o nową funkcję. Jest to wyjście naprzeciw klientom, którzy posiadają konta w innych bankach. Dzięki wprowadzeniu rewolucyjnego rozwiązana z poziomu aplikacji IKO zarządzać będzie można również finansami ulokowanymi w innych bankach. To jednak nie koniec. Okazuje się, że bank pracuje nad kolejnym rozwiązaniem, które sprawi, że aplikację IKO zechcą zainstalować także osoby, które w banku PKO BP nie posiadają konta.

PKO BP zachęca do instalowania aplikacji

Jak wskazuje Michał Macierzyński, dyrektor departamentu usług cyfrowych banku PKO BP w rozmowie Cashless.pl, że aplikacja IKO otwiera się na osoby, które nie są klientami banku. Jak zapowiada dyrektor, osoby, które nie posiadają w PKO BP konta, będą mogły w aplikacji podłączyć kartę kredytową lub debetową wydaną przez rodzimy bank i korzystać z usług, jakie IKO oferuje. A jest z czego wybierać. Jak wskazuje Macierzyński, IKO może być używana do zakupu biletów komunikacji miejskiej, opłacenia przejazdu autostradami, doładowania telefonu komórkowego, a także zakupienia karty podarunkowej między innymi do Xboxa czy Spotify.

Jak wyjaśnia serwis Dobre Programy, aplikacja IKO od banku PKO BP stanie się konkurencją wobec takich platform jak SkyCash czy mPay. Dzięki temu uda się też najpewniej pozyskać bankowi klientów. Część osób zachęcona bogatą ofertą IKO postanowi zapoznać się z pozostałymi usługami bankowymi, które oferuje największy polski bank.