PKO BP stawia na innowacje
Unsplash/Joseph Frank
Autor Maria Glinka - 31 Grudnia 2020

Kapitalne rozwiązanie od jednego z największych banków w Polsce. Klienci będą zachwyceni

PKO postanowił sprezentować swoim klientom wyjątkowy podarunek jeszcze w tym roku. Dzięki nowej usłudze procedury związane ze sprzedażą walut będą znacznie ułatwione. Z mechanizmu mogą korzystać użytkownicy, którzy spełniają konkretne wymogi.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie zmiany wprowadza PKO
  • Kto może na nich skorzystać
  • Czym jest otwarta bankowość

PKO ułatwia dokonywanie operacji w bankowości internetowej

Klienci PKO mają powody do radości. Instytucja postanowiła rozszerzyć usługę, która cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników bankowości internetowej.

Portal cashless.pl podaje, że z nowego rozwiązania mogą korzystać klienci kantoru PKO, w którym niedawno pojawiła się otwarta bankowość. Użytkownicy mają możliwość przeniesienia środków ze sprzedaży walut w swoim kantorze bezpośrednio na konto w innym banku, które zostało podpięte do aplikacji IKO.

Jakie są warunki skorzystania z nowego mechanizmu? Po pierwsze, należy uruchomić dostęp do kantoru w aplikacji. Po drugie, trzeba podpiąć rachunek do IKO z innego banku, ale możliwości w tym zakresie są ograniczone. PKO akceptuje tylko konta: Aliora, Santandera, mBanku, Pekao, BNP Paribas i Millenium. Lista podmiotów ma być sukcesywnie wydłużana.

Po trzecie, usługa skierowana jest do klientów, którzy w PKO posiadają co najmniej jedno konto walutowe. Mogą z niej skorzystać osoby, które posługują się aplikacją mobilną IKO na urządzeniach z systemem operacyjnym Android.

Unia Europejska o krok od umowy z Chinami. Strona polska nie będzie zadowolonaUnia Europejska o krok od umowy z Chinami. Strona polska nie będzie zadowolonaCzytaj dalej

PKO w trosce o wygodę klientów

PKO oświadczyło w oficjalnym komunikacie, że powodem rozszerzenia mechanizmu jest chęć zapewnienia klientom większej wygody w trakcie dokonywania operacji bankowych. Do tej pory mechanizm wymagał większego zaangażowania ze strony użytkownika - pieniądze trafiały na konto w PKO BP, z którego należało wykonać przelew na odpowiedni rachunek.

Korzystanie z nowej usługi jest całkowicie bezpłatne. W ten sposób można wymienić w kantorze aż 10 walut m.in. te najbardziej popularne: euro, dolar, funt i frank szwajcarski.

PKO deklaruje, że pieniądze uzyskane w wyniku sprzedaży walut natychmiast przechodzą na rachunek w innym banku. W ten sposób użytkownicy mogą zaoszczędzić czas i nie muszą pamiętać o dotychczasowym obowiązku.

Otwarta bankowość to koncepcja, która została wprowadzona na mocy dyrektywy PSD II (ang. Payment Services Directive II). Jest to dokument uchwalony na poziomie Unii Europejskiej, który dotyczy usług płatniczych. Idea otwartej bankowości koncentruje się na świadczeniu nowych usług finansowych dzięki dostępowi do danych o rachunkach bankowych.

Choć przepisy dyrektywy w sprawie otwartej bankowości obowiązują w Polsce od połowy września 2019 r. to na razie otwartą bankowość proponują tylko banki, a PKO może pochwalić się najbardziej rozbudowaną ofertą w tym zakresie. W ramach open bankingu w PKO możliwa jest m.in. agregacja kont (dodawanie rachunków z innych banków).

PKO BP to największy bank uniwersalny w Polsce, który jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Według raportu portalu prnews.pl w III kwartale 2020 r. bank zgromadził największą liczbę klientów - konto w PKO posiada ponad 11 mln osób, spośród których 10,5 mln stanowią użytkownicy indywidualni.

Artykuły polecane przez redakcję BiznesInfo:

  1. Sylwester w TVP wyłączony z obostrzeń. Rząd specjalnie zmienił prawo pod swoją telewizję
  2. Masz jeszcze tylko 3 dni, potem nawet 2 tys. zł przepadnie. Wystarczy jedna rzecz
  3. Kaczyński o szczepieniu na COVID-19. Szef KPRM mówi o determinacji prezesa
  4. KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News