Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Pilne ostrzeżenie dla rodziców. ZUS zabrał głos w sprawie 800 plus
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 15.02.2024 13:11

Pilne ostrzeżenie dla rodziców. ZUS zabrał głos w sprawie 800 plus

ZUS
Biznes Info

Zwiększenie świadczenia 500 plus na 800 plus wywołało na początku roku sporo zamieszania. I chociaż mogłoby się wydawać, że sytuacja jest już całkowicie jasna, na maile klientów ZUS przychodzą kolejne wiadomości z informacją o konieczności poprawienia danych. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega rodziców: nie klikajcie w linki.

ZUS przekazał ważne wieści o 800+

ZUS wielokrotnie podkreślał, że wysokość świadczenia wychowawczego została podniesiona automatycznie. Od stycznia 2024 roku wszyscy rodzice, którym na ten okres rozliczeniowy przyznano 500 plus, otrzymują o 300 zł więcej. 

Nie trzeba składać wniosku — ten będzie potrzebny dopiero na okres rozliczeniowy 2024/2025. Nie trzeba również podejmować innych działań, takich jak aktualizacja lub potwierdzenie danych.
 

Wypłaty pieniędzy z OFE. ZUS zapewnia, że nie przepadają

ZUS ostrzega klientów. Chodzi o niebezpieczne maile

Mimo to wiele osób otrzymało w ostatnim czasie wiadomości e-mail od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w których proszeni są o weryfikację danych zamieszczonych we wniosku o 800 plus. Do weryfikacji ma służyć zamieszczony w mailu link.

ZUS ostrzega — pod żadnym pozorem nie należy klikać w link. Podobnie jak oferty pomocy w wypełnieniu wniosku, na które można się było natknąć w styczniu, tak również to jest próbą wyłudzenia danych. Skutki mogą być opłakane.
 

ZUS przekazał ważną wiadomość do klientów

Jak możemy przeczytać w komunikacie Zakładu w tej sprawie, ZUS nie wysyła w wiadomościach klientów żadnych linków — nigdy.

Jeśli konieczne jest przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego w sprawie 800 plus, to ZUS wysyła maile i SMS jedynie z informacją o zamieszczeniu na portalu PUE ZUS wezwania. W tych wiadomościach nie ma żadnych linków, w które należy kliknąć.

źródło: business insider