Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Właściciele psów muszą być gotowi na nowy obowiązek. Znajdzie się w nowelizacji ustawy
Wiktoria Pękalak
Wiktoria Pękalak 22.03.2022 08:46

Właściciele psów muszą być gotowi na nowy obowiązek. Znajdzie się w nowelizacji ustawy

Psy trzeba będzie czipować, taki zapis ma się pojawić w nowelizacji ustawy "Piątka dla zwierząt"
Pikist

Dodatkowy zapis o psach

Kwestii psów poświęciło się niezbyt wiele czasu w nowym projekcie ustawy “Piątka dla zwierząt. Uwagę na ten fakt zwrócił portal Rzeczpospolita. O prawa dla psów w nowej ustawie redaktorzy zapytali Michała Moskala, dyrektora biura prezydialnego PiS:

- Niektóre kwestie, jak czipowanie psów, są bardzo ważne, jednak wymagają szczegółowych regulacji. Trudno jest mówić o kolejnym projekcie, zanim ten pierwszy nie zostanie złożony w Sejmie - odpowiedział Moskal.

DZISIAJ W GRZEJE:1. Wchodzi kolejna opłata. Rachunki w górę o 130 zł2. Afera mięsna w Biedronce. Para natychmiast zgłosiła sprawę, gdy odkryła, co znajduje się w opakowaniu 

Obowiązek czipowania psów wydaje się być bardzo ważną kwestią. Czip pozwala zidentyfikować właściciela czworonoga, dzięki czemu jeśli się zgubi o wiele łatwiej będzie ustalić do kogo należy. Oprócz tego czipowanie pozwoli w odpowiedni sposób ustalać tożsamość tych, którzy swoje psy porzucają.

W tej chwili najwięcej emocji budzi zapis w ustawie dotyczący zakazu hodowli futerkowych, o czym pisaliśmy już wcześniej. Ten element doprowadził do prawdziwego podziału wśród wyborców partii rządzącej, a ponadto rozniecił konflikt na linii PiS - Radio Maryja, choć sami autorzy ustawy liczyli na ponadpartyjne poparcie.

- Ten, kto wprowadził Jarosława Kaczyńskiego w błąd, za kilka lat będzie przepraszał, bo aktywiści nie zakończą batalii na kwestii zwierząt futerkowych, a wieś przy kolejnych wyborach nie da się już oszukać. Przypomnę, że nie chodzi tutaj tylko o futerka, ale i ubój rytualny oraz drastyczne zwiększenie uprawnień organizacji ekoaktywistycznych. Myślę, że będzie to gwóźdź do trumny partii rządzącej. PiS zdradził rolników - powiedział w rozmowie z portalem money.pl Szczepan Wójcik, lider branży futrzarskiej.