BiznesINFO.pl

Biznes info

Ile zarabia petsitter w Warszawie? Prezes Petsy zdradza stawki, kwota jest pokaźna

14 Listopada 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Firma Petsy oferuje usługi polegające na opiece nad zwierzętami domowymi, która powstała w 2020 r. prężnie zdobywa polski rynek i planuje ekspansję na rynek niemiecki. Z jakim kosztem musimy się liczyć, chcąc zostawić swojego pupila pod opiekę, ile zarabia petsitter i co jeszcze planuje firma rozmawiamy z Michałem Wojewodą z zarządu Petsy.

Redakcja biznesinfo.pl: Jak długo istnieje firma i czy cieszy się zainteresowaniem Polaków?

Michał Wojewoda: Firma została założona w 2020 roku, ale sam pomysł pojawił się dużo wcześniej, bo w okolicach 2018 roku. Inspiracją do założenia firmy był mój golden retriever, który często lądował u dziadka i babci podczas wyjazdów wakacyjnych, czy też tych związanych z pracą. Dziadkowie uwielbiają go, ale nie zawsze mogli się nim zająć. Dodatkowo mieszają ok godzinę jazdy od mojego domu, to też nie ułatwia. Zastanawiałem się, czy tylko ja mam takie problemy i postanowiłem zrobić badanie “Podejście Polaków do opieki nad zwierzętami”. Potwierdziło ono moje przypuszczenie, że nie jestem odosobniony.

Okazało się, że 50 proc. właścicieli rezygnuje z zaplanowanych wcześniej wyjazdów, ponieważ nie ma z kim zostawić swojego pupila. To ogromny rynek, który jest całkowicie niezagospodarowany. Szacujemy, że obecnie rynek opieki, krótkoterminowej jest wart ok. 50 mln PLN, jednak gdybyśmy skomercjalizowali wszystkie usługi (świadczone przez znajomych i rodzinę) to rynek byłby wart 4 mld PLN. 

Petsy wystartowało w Warszawie w lutym tego roku, przez pierwsze 4 miesiące byliśmy dostępni tylko w Warszawie. W miarę rozwoju zaczęliśmy dodawać kolejne miasta. Po prawie 10 miesiącach na rynku możemy powiedzieć, że Polakom spodobało się korzystanie z petsitterów. Cyfry mówią same za siebie, w tym czasie mamy prawie 8 tysięcy zapytań, na kwotę przekraczającą milion złotych. A to dopiero początek, bo przed nami święta, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem.

Czy pomysł został przełożony na rynek polski z innego kraju?

Na rynku globalnym jest kilka aplikacji, które próbują zrobić to samo co my. Liderem jest amerykańska firma, która oferuje dostęp do petsitterów i jest wyceniana na przeszło 1,6  MLD dolarów. Jednak jeżeli chodzi o Europę, to w dalszym ciągu nie ma lidera. Jesteśmy przekonani, że możemy  zdobyć to miejsce na  rynku europejskim. Na początku przyszłego roku planujemy wejście do stolicy Niemiec — Berlina.

Z jakim kosztem musi liczyć się właściciel pupila, jeżeli chce wyjechać na tygodniowy urlop?

Każdy z petsitterów ustala indywidualnie stawki za opiekę. Wszystko zależy od jak doświadczenia petsittera, jakiego weźmiemy i w jakim mieście będziemy go szukać.

W Warszawie widełki za dobę noclegową są pomiędzy 40 PLN a 160 PLN. W innych miastach są o ok. 20% niższe. Także każdy znajdzie opiekę dostosowaną do swojego stylu życia, potrzeb i budżetu.

Ile może zarobić petsitter miesięcznie?

Najlepsi petsitterzy Petsy zarabiają miesięcznie średnio 2–3 tys. zł na czysto, traktując to zajęcie jako pracę dodatkową. W Warszawie pełnoetatowy petsitter jest w stanie zarobić nawet powyżej 5 tys. zł.

W ilu miastach usługa jest dostępna i czy planowany jest dalszy rozwój sieci?

Na Petsy jest obecnie ponad 1000 petsitterów, a przyrost nowych zweryfikowanych psich i kocich opiekunów wynosi ponad 50 proc. miesięcznie. To ilustruje potencjał rynku i rosnącą popularność tej formy usług. Przy takiej dynamice wzrostu, platforma obecna aktualnie w 19 największych miastach Polski (Warszawa, Gdańsk, Kraków, Poznań, Katowice, Łódź, Wrocław, Gdynia oraz Sopot). W najbliższych miesiącach chcemy ustabilizować swoją pozycję w obecnych miastach. Na początku przyszłego roku planujemy rozszerzenie usługi o kolejne miasta i wejście na rynek niemiecki.

Specjalnie dla Czytelników biznesinfo.pl Petsy przygotowało kod zniżkowy "SWIAT15", który daje 15% zniżki na usługę.

Tagi:

pies

Podobne artykuły

Praca

Powstaje coraz więcej jednoosobowych firm. Częściej też wznawiane są zawieszone działalności
Czytaj więcej >

Praca

Stażyści i praktykanci będą mogli zarobić? Pojawiła się propozycja ustawy
Czytaj więcej >

Finanse

Polacy złożyli 5155 wniosków w specjalnym konkursie. Teraz ZUS wypłaci im 100 mln zł
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Twórcy ChatGPT spotkali się z premierem Morawieckim. "Największą zaletą Polaków są wysokie umiejętności techniczne"
Czytaj więcej >

Praca

Duża i popularna na całym świecie firma zwalnia tysiące pracowników. Potrzebuje pieniędzy
Czytaj więcej >

Handel

Handel potrzebuje tysięcy rąk do pracy na wakacje. Niektórzy mogą liczyć na nocleg i wyżywienie
Czytaj więcej >
Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Praca

Praca

Maria Gil-Sobczyk

Znana polska sieć marketów zamierza otworzyć sklep internetowy. Specjalista poszukiwany
Czytaj więcej >
Praca

Paweł Makowiec

Rekordowa liczba pracowników z zagranicy. Wolą pracować w Polsce
Czytaj więcej >
Praca

Magdalena Madoń

Nowy urlop wszedł w życie. Pracodawca będzie musiał za niego zapłacić
Czytaj więcej >
Finanse

Maria Gil-Sobczyk

Wyższa pensja już od 1 lipca. Wzrost wynagrodzeń obejmie miliony Polaków
Czytaj więcej >
Praca

Olgierd Maletka

Scania zamyka fabrykę autobusów w Polsce. Pracę straci ponad 800 osób
Czytaj więcej >
Praca

Artykuł Sponsorowany

Jak zwiększyć kreatywność pracowników? Biuro sprzyjające kreatywności w pracy
Czytaj więcej >