BiznesINFO.pl
Pekao SA wprowadza rozwiązanie jakiego nie było

eastnews/Arkadiusz Ziolek

Absolutna nowość w Pekao. Bank zdecydował się na nowatorskie rozwiązanie

16 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Takiej opcji jeszcze nie było. Bank Pekao S.A. zdecydował się na nowatorskie rozwiązanie, jakim jest możliwość połączenia a następnie spłaty kredytów zaciągniętych w różnych bankach. To nie jedyne udogodnienie dla klientów banku.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Klienci Pekao będą mogli spłacać kredyty zaciągnięte w innych bankach

  • Czym jest Klik Gotówka

  • Na jakie inne udogodnienia mogą liczyć klienci banku

Pekao S.A. z rozwiązaniem jakiego nie było

Pekao S.A. wprowadza rozwiązanie jakiego jeszcze nie było. Klienci banku będą mieli możliwość spłaty kredytów zaciągniętych w różnych bankach. Opcja ta jest jedną z nowości w ofercie „Klik Gotówka”.

„Klik Gotówka” to jak przypomina bank oferta umożliwiająca klientom wnioskować drogą online o dodatkowe środki w aplikacji PeoPay lub serwisie Pekao24. Ubiegając się o pożyczkę na dowolny cel, klienci będą teraz mogli połączyć posiadane kredyty w innych bankach i płacić jedną, często niższą ratę w Pekao.

– Cenimy wygodę klientów i możliwości zarządzania pieniędzmi z dowolnego miejsca. Przenoszenie kredytów z innych banków na atrakcyjnych warunkach w ramach „Klik Gotówki” to kolejne rozwiązanie, dzięki któremu nasi klienci otrzymują prosty sposób finansowania  z możliwością zmniejszenia miesięcznych obciążeń związanych z ratami posiadanych kredytów – komentuje cytowany w komunikacie banku Piotr Gołąb, dyrektor Biura Kredytów Konsumpcyjnych w Banku Pekao S.A.

- Nowa funkcjonalność przypadła do gustu naszym klientom, szukającym optymalizacji wydatków i dostępu do innowacyjnych rozwiązań – dodaje.

Przenoszenie kredytów z innych banków jak informuje Pekao S.A. odbywać się będzie podczas wnioskowania o „Klik Gotówkę”. Klient będzie określał kwotę, której potrzebuje i po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej otrzyma propozycję połączenia posiadanych kredytów w ramach tego samego procesu. Bank nie będzie wymagał przedstawienia dokumentów o spłacanych kredytach.

O środki jakiego rzędu będzie mógł się ubiegać klient? Bank informuje, że maksymalna kwota udzielanego kredytu w ramach „Klik Gotówki” to 120 tys. zł wraz z częścią przeznaczoną na spłatę kredytów w innych bankach. Spłata pożyczek z innych banków następować będzie automatycznie na rachunek do spłaty wskazany przez klienta po akceptacji umowy w aplikacji PeoPay lub serwisie Pekao24.

Klient sam będzie mógł wskazać kanał za pośrednictwem którego złoży wniosek. Co istotne, w każdym momencie będzie mógł przerwać ten proces i kontynuować go w innym kanale (np. jeśli rozpoczął wnioskowanie w aplikacji mobilnej, może to zmienić i zakończyć w serwisie Pekao24 lub odwrotnie). Rzeczywista roczna stopa oprocentowania pożyczki wynosi 13,42 proc.

Kolejne udogodnienie

Udogodnień dla klientów banku jest więcej. Pekao S.A. informuje o udostępnieniu swoim klientom kolejnej metody płatności mobilnych – Google Pay. Bank przypomina, że dotychczas udostępniał płatności systemami Apple Pay, BLIK, FitbitPay, GarminPay, czy HCE. Z Google Pay będą mogli skorzystać posiadacze najnowszej wersji aplikacji PeoPay(od wersji 3.50) oraz kart Mastercard i VISA.

– Polacy coraz chętniej wybierają nowoczesne formy płatności. Obecnie nie potrzebujemy mieć przy sobie portfela ani karty płatniczej, żeby zrobić zakupy. Udostępnienie naszym klientom szybkich, a przede wszystkim bezpiecznych transakcji za pośrednictwem Google Pay z pewnością ucieszy dużą liczbę posiadaczy kart Pekao, w szczególności kart kredytowych, którzy od teraz będą mogli wykorzystywać je również do płatności telefonem – komentuje cytowany w komunikacie Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao S.A.

Przypomnijmy, że założony ponad 90 lat temu Bank Pekao S.A. to drugi największy bank uniwersalny w Polsce z ok. 235 mld zł aktywów. Bank obsługuje ponad 5,5 mln klientów.

Podobne artykuły

pixabay, piviso

Twój portfel

500 plus na zdrowie. Nowy program resortu zdrowia obejmie tylko osoby powyżej 40. roku życia

Czytaj więcej >
Trwają prace nad europejską płacą minimalną

Twój portfel

Europejska płaca minimalna. Poprawki w dyrektywie korzystne dla pracowników

Czytaj więcej >
Emerytura

Twój portfel

Pomoc też dla emerytów, mogą dostać 2080 zł. Warunek jest jeden

Czytaj więcej >
Zmiana cen gazu o kilka procent

Twój portfel

Musimy przygotować się na zmianę cen gazu. Czeka nas już od lipca

Czytaj więcej >
Abonament nadal trzeba płacić. KRRiT poinformowała wszystkich.

Twój portfel

KRRiT wydała specjalny komunikat dotyczący abonamentu. Polacy będą wściekli na jego treść

Czytaj więcej >
Banki nie mają innego wyjścia i muszą podnosić opłaty?

Twój portfel

Banki drastycznie podnoszą ceny swoich usług. Będziemy płacić znacznie więcej

Czytaj więcej >