BiznesINFO.pl
Pekao SA wprowadza rozwiązanie jakiego nie było

eastnews/Arkadiusz Ziolek

Absolutna nowość w Pekao. Bank zdecydował się na nowatorskie rozwiązanie

16 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Takiej opcji jeszcze nie było. Bank Pekao S.A. zdecydował się na nowatorskie rozwiązanie, jakim jest możliwość połączenia a następnie spłaty kredytów zaciągniętych w różnych bankach. To nie jedyne udogodnienie dla klientów banku.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Klienci Pekao będą mogli spłacać kredyty zaciągnięte w innych bankach

  • Czym jest Klik Gotówka

  • Na jakie inne udogodnienia mogą liczyć klienci banku

Pekao S.A. z rozwiązaniem jakiego nie było

Pekao S.A. wprowadza rozwiązanie jakiego jeszcze nie było. Klienci banku będą mieli możliwość spłaty kredytów zaciągniętych w różnych bankach. Opcja ta jest jedną z nowości w ofercie „Klik Gotówka”.

„Klik Gotówka” to jak przypomina bank oferta umożliwiająca klientom wnioskować drogą online o dodatkowe środki w aplikacji PeoPay lub serwisie Pekao24. Ubiegając się o pożyczkę na dowolny cel, klienci będą teraz mogli połączyć posiadane kredyty w innych bankach i płacić jedną, często niższą ratę w Pekao.

– Cenimy wygodę klientów i możliwości zarządzania pieniędzmi z dowolnego miejsca. Przenoszenie kredytów z innych banków na atrakcyjnych warunkach w ramach „Klik Gotówki” to kolejne rozwiązanie, dzięki któremu nasi klienci otrzymują prosty sposób finansowania  z możliwością zmniejszenia miesięcznych obciążeń związanych z ratami posiadanych kredytów – komentuje cytowany w komunikacie banku Piotr Gołąb, dyrektor Biura Kredytów Konsumpcyjnych w Banku Pekao S.A.

- Nowa funkcjonalność przypadła do gustu naszym klientom, szukającym optymalizacji wydatków i dostępu do innowacyjnych rozwiązań – dodaje.

Przenoszenie kredytów z innych banków jak informuje Pekao S.A. odbywać się będzie podczas wnioskowania o „Klik Gotówkę”. Klient będzie określał kwotę, której potrzebuje i po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej otrzyma propozycję połączenia posiadanych kredytów w ramach tego samego procesu. Bank nie będzie wymagał przedstawienia dokumentów o spłacanych kredytach.

O środki jakiego rzędu będzie mógł się ubiegać klient? Bank informuje, że maksymalna kwota udzielanego kredytu w ramach „Klik Gotówki” to 120 tys. zł wraz z częścią przeznaczoną na spłatę kredytów w innych bankach. Spłata pożyczek z innych banków następować będzie automatycznie na rachunek do spłaty wskazany przez klienta po akceptacji umowy w aplikacji PeoPay lub serwisie Pekao24.

Klient sam będzie mógł wskazać kanał za pośrednictwem którego złoży wniosek. Co istotne, w każdym momencie będzie mógł przerwać ten proces i kontynuować go w innym kanale (np. jeśli rozpoczął wnioskowanie w aplikacji mobilnej, może to zmienić i zakończyć w serwisie Pekao24 lub odwrotnie). Rzeczywista roczna stopa oprocentowania pożyczki wynosi 13,42 proc.

Kolejne udogodnienie

Udogodnień dla klientów banku jest więcej. Pekao S.A. informuje o udostępnieniu swoim klientom kolejnej metody płatności mobilnych – Google Pay. Bank przypomina, że dotychczas udostępniał płatności systemami Apple Pay, BLIK, FitbitPay, GarminPay, czy HCE. Z Google Pay będą mogli skorzystać posiadacze najnowszej wersji aplikacji PeoPay(od wersji 3.50) oraz kart Mastercard i VISA.

– Polacy coraz chętniej wybierają nowoczesne formy płatności. Obecnie nie potrzebujemy mieć przy sobie portfela ani karty płatniczej, żeby zrobić zakupy. Udostępnienie naszym klientom szybkich, a przede wszystkim bezpiecznych transakcji za pośrednictwem Google Pay z pewnością ucieszy dużą liczbę posiadaczy kart Pekao, w szczególności kart kredytowych, którzy od teraz będą mogli wykorzystywać je również do płatności telefonem – komentuje cytowany w komunikacie Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao S.A.

Przypomnijmy, że założony ponad 90 lat temu Bank Pekao S.A. to drugi największy bank uniwersalny w Polsce z ok. 235 mld zł aktywów. Bank obsługuje ponad 5,5 mln klientów.

Tagi:

Radosław ŚwięckiAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów

Czytaj więcej >
pixabay, geralt

Twój portfel

Podwyżki cen prądu nieuniknione. W ciągu kilku lat dołożymy po 700 zł

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Czekasz na paczkę? To się nie doczekasz, prędzej znikną Ci pieniądze z konta

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonament RTV. Są stawki na przyszły rok

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.04.2019. n/z Klawiatura z dlonia w rekawicy.

Twój portfel

Oszustwo na "Netflix" i na "PayPal". KNF ostrzega przed fałszywymi mailami

Czytaj więcej >
Oszczędzić na wywozie śmieci nie zawsze się da

Twój portfel

Mieszkańcy bloków bez liczników zapłacą krocie. Niezależnie od segregacji i oszczędzania wody

Czytaj więcej >