Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Finanse > Pekao, Alior, ING i inne planują dłuższe przerwy. Nawet do poniedziałku
Przemysław Terlecki
Przemysław Terlecki 22.03.2022 09:16

Pekao, Alior, ING i inne planują dłuższe przerwy. Nawet do poniedziałku

Wypłacanie pieniędzy z bankomatu
fot. Zofia Marek Bazak / EAST NEWS

Pekao, Alior, ING Bank Śląski, BPS, BNP Paribas, BOŚ Bank, Getin Noble Bank i Toyota Bank to osiem banków, które zapowiedziały już przerwy techniczne w dostępie do swoich usług. Problemy z bankowością na majówkę to nie jest dobra wiadomość. Tym bardziej, że wiele ograniczeń minie nie w nocy z niedzieli na poniedziałek, ale dopiero we wtorek rano.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Które z banków zdecydowały się na przeprowadzenie prac technicznych

  • W jakich terminach odbędą się wymienione prace konserwacyjne

  • Jakie usługi zostaną wyłączone

Pekao całkowicie wyłącza aplikację i stronę internetową

Bank Pekao w specjalnym komunikacie poinformował swoich klientów o tym, że już w czwartek między północą a 03:30 wyłączy swoje kluczowe usługi. Zgodnie z przekazaną informacją wyłączone zostaną na ten czas dostępy do usług Pekao24, PeoPay, Pekao24Makler oraz eTrader Pekao.

Alior Bank także ogranicza usługi już w czwartek

Alior Bank, podobnie jak wcześniej wymieniony Bank Pekao, zacznie prace konserwacyjne w czwartek. Choć przerwa techniczna nie będzie dotyczyła najpopularniejszych usług banku, zaskakiwać może termin jej przeprowadzenia. Dostęp do platformy wymiany walut Alior Banku Autodealing zostanie bowiem wyłączony w czwartek w godzinach 19:00 - 21:00.

ING Bank Śląski z przerwy techniczne kończy po majówce

O ile klienci Banku Pekao i Alior Banku w samą majówkę nie będą się musieli martwić o przerwy techniczne, tyle radości nie mają klienci ING Banku Śląskiego. Ten bowiem zaplanował aż dwie przerwy w okresie długiego weekendu majowego.

Pierwszy etap przerwy dotyczyć będzie wpłat i wypłat z bankomatów Planetcash oraz ING Banku Śląskiego. Utrudnienia pojawią się w nocy z poniedziałku na wtorek w godzinach 23:30 w poniedziałek do 04:00 we wtorek 4 maja.

Drugi etap nastąpi w kolejną noc 4/5 maja. Od północy przez godzinę przeprowadzane będą prace nad usługą 3D Secure. Jak podaje bankier.pl, przez tę godzinę do 01:00 w środę klienci ING Banku Śląskiego mogą mieć problem z zakupami w sieci. Płatności kartą via internet wymagają bowiem zabezpieczenia 3D Secure.

Bank BPS zaczyna już w środę

Zdecydowanie najwcześniej przerwy techniczne pojawią się w Banku BPS. Jego klienci muszą liczyć się z utrudnieniami, które wystąpią już w nocy ze środy na czwartek. W godzinach 23:00 w środę do 01:00 w czwartek nie będzie działała bankowość elektroniczna Banku BPS.