BiznesINFO.pl
fot. Zofia Marek Bazak / EAST NEWS

fot. Zofia Marek Bazak / EAST NEWS

Pekao, Alior, ING i inne planują dłuższe przerwy. Nawet do poniedziałku

28 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Przemysław Terlecki

Pekao, Alior, ING Bank Śląski, BPS, BNP Paribas, BOŚ Bank, Getin Noble Bank i Toyota Bank to osiem banków, które zapowiedziały już przerwy techniczne w dostępie do swoich usług. Problemy z bankowością na majówkę to nie jest dobra wiadomość. Tym bardziej, że wiele ograniczeń minie nie w nocy z niedzieli na poniedziałek, ale dopiero we wtorek rano.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Które z banków zdecydowały się na przeprowadzenie prac technicznych

  • W jakich terminach odbędą się wymienione prace konserwacyjne

  • Jakie usługi zostaną wyłączone

Pekao całkowicie wyłącza aplikację i stronę internetową

Bank Pekao w specjalnym komunikacie poinformował swoich klientów o tym, że już w czwartek między północą a 03:30 wyłączy swoje kluczowe usługi. Zgodnie z przekazaną informacją wyłączone zostaną na ten czas dostępy do usług Pekao24, PeoPay, Pekao24Makler oraz eTrader Pekao.

Alior Bank także ogranicza usługi już w czwartek

Alior Bank, podobnie jak wcześniej wymieniony Bank Pekao, zacznie prace konserwacyjne w czwartek. Choć przerwa techniczna nie będzie dotyczyła najpopularniejszych usług banku, zaskakiwać może termin jej przeprowadzenia. Dostęp do platformy wymiany walut Alior Banku Autodealing zostanie bowiem wyłączony w czwartek w godzinach 19:00 - 21:00.

ING Bank Śląski z przerwy techniczne kończy po majówce

O ile klienci Banku Pekao i Alior Banku w samą majówkę nie będą się musieli martwić o przerwy techniczne, tyle radości nie mają klienci ING Banku Śląskiego. Ten bowiem zaplanował aż dwie przerwy w okresie długiego weekendu majowego.

Pierwszy etap przerwy dotyczyć będzie wpłat i wypłat z bankomatów Planetcash oraz ING Banku Śląskiego. Utrudnienia pojawią się w nocy z poniedziałku na wtorek w godzinach 23:30 w poniedziałek do 04:00 we wtorek 4 maja.

Drugi etap nastąpi w kolejną noc 4/5 maja. Od północy przez godzinę przeprowadzane będą prace nad usługą 3D Secure. Jak podaje bankier.pl, przez tę godzinę do 01:00 w środę klienci ING Banku Śląskiego mogą mieć problem z zakupami w sieci. Płatności kartą via internet wymagają bowiem zabezpieczenia 3D Secure.

Bank BPS zaczyna już w środę

Zdecydowanie najwcześniej przerwy techniczne pojawią się w Banku BPS. Jego klienci muszą liczyć się z utrudnieniami, które wystąpią już w nocy ze środy na czwartek. W godzinach 23:00 w środę do 01:00 w czwartek nie będzie działała bankowość elektroniczna Banku BPS.

BNP Paribas wespół z BPS

Zła wiadomość dla klientów BNP Paribas Bank Polska, którzy także muszą pamiętać o przerwie technicznej w swoim banku już w środę. W tych samych godzinach, co konserwacje w BPS w BNP Paribas niedostępny będzie serwis internetowy francuskiego banku. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez bankier.pl, na ten czas BNP Paribas postawi specjalną stronę logowania na serwisy transakcyjne.

BOŚ Bank z przerwą w czwartkowy wieczór

Na godziny od 20:00 do 22:00 w czwartkowy wieczór swoją przerwę zapowiedział BOŚ Bank. W tym czasie klienci nie będą mogli dostać się do swojego konta bankowego ani przez stronę internetową, ani przez aplikację mobilną. Wyłączony zostanie też serwis Tele BOŚ.

Getin Noble Bank z przerwą na godzinę przed piątkiem

Krótką, bo tylko godzinną przerwę, zapowiedział Getin Noble Bank. Przerwa techniczna w nim potrwa od 23:00 w czwartek do 00:00 w piątek, czyli godzinę. W tym czasie niedostępne będą serwis internetowy i bankowość mobilna banku.

Toyota Bank przerwa aż na 3 dni

Zdecydowanie najbardziej rozległą czasowo przerwą jest ta, którą zaplanował Toyota Bank. Zgodnie z informacją przekazaną przez bankier.pl, ta potrwa przez okres całej majówki. Trzydniowa niedostępność będzie dotyczyła jednak wyłącznie infolinii banku. W swoim komunikacie Toyota Bank podkreśla, że zarówno bankowość internetowa oraz mobilna będą w pełni funkcjonalne.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Tagi:

konta bankoweINGPekaoAlior Bank

Przemysław TerleckiAutor

Wydawca Biznesinfo. Dziennikarz z wykształcenia i z zamiłowania. Baczny obserwator polityki, nocnego nieba, a także rozwoju rynku piw kraftowych. Z mediami związany od lat, zwykle zaangażowany w komentowanie świata polityki.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Finanse

ZUS apeluje o ostrożność. Chodzi o Twoje bezpieczeństwo finansowe

Czytaj więcej >
Faktura VAT marża – co to jest i jak odliczyć podatek?

Finanse

Ministerstwo Finansów wprowadzi zmiany w systemie faktur elektronicznych

Czytaj więcej >

Finanse

Przeciętny rachunek świąteczny wyniesie blisko 1,5 tys. złotych

Czytaj więcej >
Pieniądze: od czerwca nowe limity dotyczące dorabiania do emerytury, ZUS niedługo je opublikuje

Finanse

Kondycja Funduszu Ubezpieczeń Społecznych po 3 kwartałach 2022 roku

Czytaj więcej >
15. emerytura stanie się faktem? Prezes ZUS zaskoczyła wyznaniem o dodatkowych pieniądzach dla seniorów

Finanse

Będzie wyższa waloryzacja emerytur. Powodem inflacja

Czytaj więcej >

Finanse

Dodatkowy podatek obciąży wynajmujących mieszkania. To efekt Polskiego Ładu

Czytaj więcej >