Pałac Kultury i Nauki to symbol powojennej Warszawy. Ciężko sobie wyobrazić miasto bez tego monumentu
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 26 Listopada 2019

Pałac Kultury i Nauki do wyburzenia? Wicerzecznik partii: sercem jestem za!

Pałac Kultury i Nauki powinien zostać zburzony - stwierdził Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS w programie “Jedziemy” w TVP Info. Polityk przyznał, że “sercem” jest zwolennikiem takiego rozwiązania i dodał, że “coś poszło naprawdę nie tak” odnosząc się do tego, że symbolem stolicy Polski jest Pałac Kultury im. Stalina.

Pałac Kultury i Nauki do wyburzenia? Wielu nadal tego chce

Pałac Kultury i Nauki to budowla, która od lat budzi kontrowersje ze względu na swoją historię. Pomimo, że monument jest jednym z najważniejszych symboli Warszawy, to wciąż ma wielu przeciwników, a dyskusja o jego wyburzeniu cały czas wraca. Jak podaje Radio ZET, Radosław Fogiel, wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości, postanowił wypowiedzieć się na ten temat w programie “Jedziemy” w TVP Info.

Fogiel zaznaczył, że “moralnie i sercem” jest za wyburzeniem Pałacu Kultury i Nauki, jednak przyznał, że po tylu latach może to już nie być takie proste. “Pragmatyzm podpowiada mi, że być może ten pociąg już odjechał, że może to być trudne” - powiedział cytowany przez wiadomosci.radiozet.pl w programie "Jedziemy" w TVP Info.

Zdaniem wicerzecznika PiS nie warto jednak porzucać tego tematu, a ważne jest, aby uświadamiać obywateli, jaka historia kryje się za monumentem. Fogiel uważa, że nie Polacy nie powinni być dumni z tego budynku.

Roztargnieni właściciele zapłacą nawet 5 tys. zł mandatu. Wystarczy wyjść z psem na spacerRoztargnieni właściciele zapłacą nawet 5 tys. zł mandatu. Wystarczy wyjść z psem na spacerCzytaj dalej

Łuk triumfalny w Warszawie?

Polityk odniósł się także do pomysłu budowy w Warszawie łuku triumfalnego. Fogiel powiedział, że Bitwa Warszawska 1920 r. to “największe zwycięstwo Polski w ostatnich stuleciach” i zasługuje na upamiętnienie. Niedawno o pomyśle budowy łuku triumfalnego informowała “Gazeta Wyborcza”. Pomysł budowy monumentu, który ma upamiętniać Bitwę Warszawską 1920 r. nie jest nowy. Środowiska prawicowo-patriotyczne apelują o budowę pomnika od lat. Uchwała o budowie pomnika Bitwy Warszawskiej 1920 r. została przyjęta przez Radę Warszawy w lipcu br. Budowla ma powstać na pl. Na Rozdrożu, gdzie obecnie mieści się skwer z fontanną. “GW” podaje, że kształt pomnika ma zostać określony w konkursie na projekt monumentu. Jednak plany budowy pomnika w tej lokalizacji wywołały liczne protesty mieszkańców.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka: nagranie nastoletnich złodziei podbija sieć
  2. Nie żyje słynna modelka. Ciało kobiety zostało odnalezione pod mostem, tragiczne fakty
  3. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  4. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  5. Seniorzy będą wściekli, 13. emerytura nie zostanie wypłacona tak jak wszyscy myśleli. Wiadomo, dlaczego
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News